Для вирішення проблем таксі у Львові планують відновити робочу групу

3774 0
Щоб покращити сервіс таксі у Львові, потрібно відновити робочу групу для обговорення цієї проблеми. Про це під час дискусії «Пасажир чи водій: як покращити сервіс таксі у Львові?» повідомила Галина Малець, начальник управління туризму ЛМР
фото: Navistar

фото: Navistar

«Ми плануємо відновити робочу групу щодо питань проблеми львівських таксі вже наступного тижня, – каже Галина Мелець. – Цю групу очолюватиме перший заступник міського голови».

Одним із центральних питань робочої групи буде вирішення проблеми легального таксі, яке потерпає через незаконних перевізників.

Окрім цього, Сергій Партика, керівник із розвитку служби таксі Lviv Hotel Taxi, наголошує, що потрібно підвищити вартість таксі у Львові до десяти гривень за кілометр.

Як уточнив Сергій Партика у коментарі Tvoemisto.tv, оплата за проїзд складається з посадки або «мінімалки» (25-40 грн), а також вартості кілометра помноженої на кількість кілометрів.

«Тобто сьогодні коштує так: 25 грн посадка + 6 км по 5,50 грн/км = 58-60 грн. У випадку підняття вартості одного кілометра ситуація виглядатиме інакше: 25 грн посадка + 6 км по 10 грн = 85 грн», – пояснив Сергій Партика. 

«Дев’ять-десять гривень за кілометр – це оптимальний тариф, – зазначає Сергій Партика. – У середньому львів’яни замовляють таксі на відстань 5-6 км. Ціна приблизно 50 грн буде об’єктивною за швидкий та комфортний проїзд у чистій машині з ввічливим водієм».

Читайте також: Вибачте, у вашому районі немає вільних машин. Вся правда про таксі у Львові

Таке підвищення є виправданим, оскільки з однієї поїздки, вартість якої приблизно 40 грн, таксист отримує прибутку приблизно 12 грн – решта йде на оплату бензину та амортизацію.

«Щодо легальних приватних перевізників, то вони, окрім витрат на бензин, витрачають ще приблизно 800 грн (700 – податки і 100 – за стоянку транспорту), тоді як незаконні львівські таксі отримують «чистий прибуток», – каже Андрій Корчинський, експерт таксоринку, голова Асоціації  вільних профспілок автотранспортників України (м. Львів).

Читайте також: Власники фірм таксі назвали причини поганого сервісу у Львові

Довідка. Дискусійна платформа «Твоє місто Львів» створена Tvoemisto.tv за підтримки Європейського фонду за розвиток демократії  (European Endowment for Democracу). 

Підготувала Оксана Лісна
Фото Богдана Ємця


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!