
Колаж створено на основі зображень Freepik та ЛМР
Кінець каденції. Які рішення ухвалила міськрада Львова на останньому засіданні сесії
Близько 15 годин, з короткими перервами, тривало минуле пленарне засідання сесії Львівської міської ради. До останніх сил, як то кажуть. Щоправда, депутати засідали упродовж двох днів – 4 та 7 вересня. У порядку денному було рекордних пів тисячі питань, що їх розглядали до 22:00 учорашнього вечора. Міський голова Андрій Садовий, однак, другий день вирішив «прогуляти», зіславшись на робочу зустріч.
Засідання відбувалося у приміщенні Шевченківської районної адміністрації, оскільки у великій сесійній залі ЛМР досі роблять ремонт. Доступ на засідання мали лише депутати і посадовці, які виступали. Нагадаємо, що попереднє засідання сесії, що мало відбутися 21 серпня, перенесли через те, що на коронавірус захворіли деякі депутати і чиновники міськради.
Обговорення питань проходили доволі швидко, очевидно, що ніхто не хотів сидіти у залі тиждень. Не всі депутати були у масках. Наприклад, Григорій Козловський спочатку маску одягнув, але потім вирішив, що він, мабуть, апріорі ні для кого не заразний – навіть під час полум’яної дискусії із депутатом Сергієм Івахом, який сидів позаду.
Про що сварилися?
Про машини
Суперечку викликали кілька питань. Як-от питання про закупівлю на умовах лізингу пожежної машини для «Ратуші-сервіс», на що у міському бюджеті Львова на 2020 рік мають передбачити 3,5 млн грн. Депутати поцікавилися, що відбувається із автобусом для зустрічі делегацій, який також купили для цього ЛКП. Мер сказав, що він стоїть на території депо і «чекає» на закінчення карантину, якого він не планував.
А депутат ЛМР Ігор Зінкевич поцікавився у міського голови, коли нарешті здійсняться плани із закупівлі машини «швидкої допомоги» для центральної частини міста, про які заговорили ще після пожежі на різдвяному ярмарку. Адже у центрі і зараз часто проходять різні події. Мер «знайшовся», що на вулиці Руській розташована поліклініка і «звідти медикам до Ратуші кілька секунд». Натомість він закинув депутатам, що ті не підтримують закупівлю 10-ти автомобілів «швидкої» для Львівської лікарні швидкої допомоги.
Та в підсумку – пожежну машину для ДСНС таки придбають.
Про гроші
Ще одним «каменем спотикання» стало поповнення на 10 млн грн статутного капіталу ЛКП «Бюро спадщини», що займається реставрацією в історичному ареалі.
«Якщо у нас всім займається «Бюро спадщини», то навіщо нам управління охорони історичного середовища? Чи не можна було зробити в управлінні таке бюро і не набирати людей або ж – розширити Бюро і ліквідувати управління?», – звернувся Ігор Дякович.
Керівниця управління Лілія Онищенко пояснила, що Бюро створили через реорганізацію міської археологічно-архітектурної служби.
«Бюро може реалізувати проєкти зі співфінансування, а ми, як бюджетна організація, не можемо. Йдеться про популярну програму реставрації балконів, вікон і брам. Нам постійно надходять нові заявки від мешканців. І ми вже цього року відреставрували 36 брам і 27 вікон», – сказала вона.
Депутати на пояснення не пристали і не захотіли дотувати ЛКП.
Про трамваї
Чи не найбільше суперечок виникло навколо погодження кредиту у 3 млн євро на модернізацію 10-ти трамваїв під низькопідлогові. Кошти мали позичити у Європейського інвестиційного банку. Депутати це рішення наразі перенесли і попросили міського голову не піаритися за рахунок людей з інвалідністю.
Вони аргументували тим, що сьогодні вулиці Львова не пристосовані для таких людей, тож їм навряд чи вдасться потрапити до того низькопідлогового трамвая. Також немає ані візуалізації вагонів з кріпленням для візка, ані омбудсмена з прав людей з інвалідністю, який би орієнтувався у темі.
Також депутати відмовились погоджувати кредит на будівництво автобусного депо у 3,5 млн євро і у 8 млн євро – на реконструкцію тролейбусної контактної мережі на вулицях Зелена, Стрийська і Тролейбусна. Не проголосували і за 1,5-мільйонний кредит у євро на капітальний ремонт кабельних ліній у районі Личаківської.
Важливі питання
Під час обговорень, коли депутати мали зауваження до посадовців, міський голова розкидався «звільненнями». Сварки сварками, але депутати таки ухвалили низку важливих рішень.
До прикладу, нижню частину Митрополичих садів віддали УГКЦ і тепер там зможуть повноцінно облаштувати сади. Ідеться про земельну ділянку на площі Святого Юра, 5, що досі була у постійному землекористуванні Львівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення.
Також міськрада затвердила програму, за якою місто співфінансовуватиме соціально-культурні проєкти та ініціативи громадських організацій та міських установ, які львів’яни підтримують коштами. На проєкт додадуть грошей за умови, що він назбирає 50% з необхідного на інтернет-платформі. Цього року місто планує підтримати 1-2 таких проєкти, бо наразі є лише 100 тис. грн, але наступного року обіцяють закласти побільше для такого міського спільнокошту.
Ще однією перемогою міськрада вважає те, що придумала відібрати у скандальної будівельної компанії «Ірокс» садочок у Рясному як компенсацію за мільйони боргів. Компанія, за даними ЛМР, заборгувала місту за незаконне будівництво орієнтовно 60 млн грн, а оціночна вартість садочка становить, за тими ж даними, 27 млн грн. Мер навіть поспішив «відкрити» садочок наступного року, але і не відкинув можливість викупу приміщення, що перебуває в іпотеці в банку.
Також у Львові створили комунальну дитячу школу ФК «Карпати», щоб зберегти структуру та історію клубу для самих дітей (їх близько 500) та потенційних інвесторів. На функціонування цієї школи цього року виділять 4 млн грн, а наступного року – 9 млн грн. На всі інші ДЮСШ цього року з бюджету виділили близько 60 млн грн.
Підтримали і низку довгоочікуваних петицій місцевих мешканців. Зокрема, про заборону використання тварин у циркових виставах, яку відстоювали зооактивісти, та петицію про встановлення фандоматів для збору пластикових пляшок. Автомат, до речі, отримуватиме пластикову тару через приймальне кругле вікно, скануватиме обсяг і матеріал та відправлявлятиме пляшку у мішок зберігання. За це той, хто здав пляшку, може отримати гроші або отримати знижку на придбання товарів. У міськраді упродовж 30 днів мають розробити дорожню карту для реалізацій цих петицій.
Гроші на Covid-19
Поговорили депутати і про протидію Covid-19. Керівниця міського штабу Галина Слічна запевнила, що лікарні Львова забезпечені півторамісячним запасом засобів індивідуального захисту, а загалом на медицину скерували 142 млн грн з міського і 3,6 млн з обласного та державного бюджетів – на медобладаннання і тест-системи. За її словами, місто закупило 57 апаратів ШВЛ за 47,7 млн грн, тож зараз у лікарнях загалом є 123 апарати штучної вентиляції легень. Також у лікарнях Львова є 265 точок доступу до кисню та 66 кисневих концентраторів. На закупівлю останніх додатково виділили 3 млн грн.
Ще 15,5 млн грн, за словами Галини Слічної, виділили на те, щоб кожна школа отримала антисептики, дезінфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту та безконтактні термометри.
Про території
Було чимало питань про детальні плани територій. Власне вони визначають, як розвиваються ті чи інші міські простори. Із важливого, на засіданні депутати прийняли ухвалу про майбутні зміни у зонуванні мікрорайону Під Голоском. Там мають виправити ситуацію із багатоповерхівками: збалансувати їх школами, садочками тощо, а територію парків і скверів розширити з 12 до 18 гектарів.
Також депутати ЛМР погодили детальний план території в районі Рясне-2. За проєктом, транспортну магістраль тут мають облаштувати у вигляді бульвару із транспортними кільцями. А між мікрорайонами Рясне-1 та Рясне-2 облаштують новий парк – навколо озера на Сотника Панаса (детальний план території в районі вулиць Величковського, Прилбицької та залізничної колії).
Крім того, львівські обранці не дозволили збудувати 7-поверховий готель із підземним паркінгом і терасами на вулиці Вороного на місці паркінгу. Натомість дали дозвіл на будівництво біля «Форуму Львів» нового кварталу з ТРЦ та офісами і на знесення будинку XIX ст. на вул. Поповича, де зведуть багатоповерхівку.
І все?
Це була остання сесія цієї каденції міськради Львова. Хоча міський голова Андрій Садовий не відкидає, що сесію можуть скликати ще і після 20 вересня. То вже, певно, як передвиборча гонитва скерує.
А вже 25 жовтня мешканці Львова та прилеглих сіл, які увійшли до Львівської ОТГ, обиратимуть голову об'єднаної громади і новий склад ради. Депутати змінюються, а от деякі проблеми у Львові переходять з каденції у каденцію.
Христина Гоголь
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Чим славиться Львівська політехніка та хто може стати її новим ректором
- «Вибачте, я купив це авто до того, як Маск збожеволів». Що з електрокарами у Львові
- Шевченко, якого ми не знаємо
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- «Мене звати Надія. Надія на все», або Ноїв ковчег для бідних у Львові
- «Після тренінгу не страшно служити». Репортаж про поводження зі зброєю
- «Це частина боротьби», – пані Посол ЄС про вступ України до Євросоюзу
- Одну з поліклінік Львова суттєво оновлять. Що зміниться для пацієнтів
- Музей, військовий меморіал і кладовище. Як змінюється Личаківський цвинтар у Львові
- Предмет, якого не було 30 років. Що обов'язково вивчатимуть у школах і як це буде у Львові
- На рак шийки матки хворіють навіть 18-річні. Як зберегти жіноче здоров’я
- «Маємо відкрити «хвіртку» наступним поколінням», або Що не так із військовими меморіалами
- Серед учнів – шкільна вчителька. Де у Львові навчитися керувати безпілотниками
- «Не брешіть дітям і зацікавлюйте їх», – 26-річна переможниця «Освітньої премії Львова»
- «Шкільні канікули треба скоротити». Про вчителів, учнів та школи у Львові
- «Частину з них віддають у притулки». Чому на свята тварина − не подарунок
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Два тижні істерика, потім команда працювала з ранку до вечора», – СЕО Well Bud Катерина Джичка
- Сім рішень для розвитку України, або Без чого ми не зможемо вступити в ЄС
- Коли Захід дасть усе, що просить Україна, та чому нам треба мілітаризувати суспільство
- «Нам треба переосмислити ставлення до солдата», – військовий «Пророк»
- Проєкт на десять років, або Чи зможуть розвантажити Личаківську у Львові
- Зірка як символ. Яким цього року у Львові буде Різдво
- Львів'яни, економте під час «вуха котика», або Що з електроенергією в Україні
- «Ізолятор як покарання»? Що відбувається в інтернатах на Львівщині
- На «захисті» науки. Хто у Львові цього року став аспірантом
- Квартири у Львові подорожчають? Огляд ринку нерухомості під час війни
- Приватизація чи комунальна власність. Що буде з давньою солеварнею в Дрогобичі
- Як колишній механік, банкір і кицька Ракета збивають «шахеди» на Львівщині
- Кілька кроків для підтримки свого ментального здоров'я
- Ідея для польотів у космос і подорож з учнями до SpaceX. Історія вчительки із Львівщини
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи
- Чи можуть кияни викупити Житній ринок
- Психлікарню на Кульпарківській кардинально змінять. Інтерв'ю з директором
- «Важливо знати, що в тобі є доброго». Отець про піст, Папу та дофамінове покоління
- Як розвивати Львівський палац мистецтв
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- Чи молодшає рак і чи більшає хворих. Розмова з керівником Львівського онкоцентру
- Made in Ukraine. Як на Львівщині виробляють корми для тварин з бананами і креветками
- «Це найбільший скандал». Експерт про Папу та кампанію проти України
- Земля і руїни. Які виставки варто відвідати у Львові у березні
- Чи збудують у Львові перехоплювальний паркінг та до чого тут «джентльменська угода»
- «Ми маємо чим пишатися». Що буде з Академією друкарства і що кажуть у МОН
- Як забудують Садову-Петлюри і чи не зупиниться Кульпарківська
- На Ринку звучить «Тиша». Як Львів запровадив церемонію прощання з воїнами
- Львову потрібна транспортна революція, щоб стати воротами ЄС в Україну
- Без ботоксу та уколів. Чому тейпування і масаж корисні для краси та здоров’я
- Що треба врахувати у законопроекті про мобілізацію. Розмова з адвокатом
- Мрій, дій, сяй, відпочивай. Що врахувати, щоб обрати дитячий табір
- Здобувачів другої освіти у вишах можуть мобілізувати. Скільки їх на Львівщині
- Листівки та горнятка зі Львова. Як родина з Лисичанська заснувала сувенірну майстерню