
Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
«Клавдія Петрівна прищеплює любов до українського»
«Знайди мене», «Я щаслива», «Я тобі брехала»… Ось найпопулярніші пісні української співачки Клавдії Петрівни. На Youtube ці музичні відео зібрали разом понад 50 мільйонів переглядів.
Про Клавдію Петрівну вперше почули в липні 2023 року, коли артистка опублікувала в соцмережі TikTok відео з демоверсіями пісень. Вони стрімко набирали перегляди й позитивні відгуки. Проте всім було цікаво, хто ж ця виконавиця. Співачка воліла зберігати анонімність: побачити її в медіапросторі можна було лише в капелюшках, які закривали обличчя.
Уже через рік, у 2024-му, Клавдія Петрівна двічі виступила в столичному Палаці спорту, що вже є великим успіхом. Це були її дебютні сольні концерти, під час яких вона нарешті показала своє обличчя. Так фанати дізналися, що під образом Клавдії Петрівни ховається 19-річна співачка із Львівщини Соломія Опришко.
На великій сцені Соломія опинилася невипадково, йшла до цього змалечку: з п'яти років займається музикою. Про це вона розповіла в проєкті «Дім», у якому виступала з піснею Мирослава Скорика «Намалюй мені ніч».
«Саме з цієї композиції в мене почалася любов до всіх старих пісень Мирослава Скорика, Володимира Івасюка, Ігоря Білозіра. Я зростала на цих композиціях», – розповіла артистка.
Під час навчання в коледжі дівчина використовувала в своїй творчості й українські романси, розповіла «Твоєму місту» її викладачка Любов Мись. Вона впевнена, що коледж вплинув на формування Соломії як творчої особистості:
«Наш коледж спрямований на популяризацію української музики. Маємо такий предмет, як українська музична література, де студенти вивчають і досліджують всіх українських композиторів. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення відкинули всіх російських композиторів. Але й до цього їхню творчість поглиблено не вивчали».
Співрозмовниця вважає, що на репертуар Соломії вплинуло й те, що вона грала в оркестрі українських народних інструментів та була скрипалькою в заслуженому ансамблі «Верховина».
«Клавдія Петрівна допомагає молоді зрозуміти українську музику по-новому. Діти, молодь не хочуть досліджувати музику минулих часів, їм цікаве щось нове. А Клавдія Петрівна тепер є трендом. Прищеплює їм любов до українського», – вважає Любов Мись.
«Зараз я дуже завантажена, можливо, якось згодом»
Попри розкриття своєї особистості, артистка все ще не має наміру розповідати про себе суспільству. «Твоє місто» запросило Соломію Опришко на інтерв’ю, однак вона відмовилася, пояснюючи це браком часу: «Зараз я дуже завантажена, можливо, якось згодом». Однак продюсерка співачки Катерина Шевченко в коментарі ВВС Україна повідомила, що наразі дівчина інтерв'ю не дає, що це своєрідне продовження її таємничого образу.
То хто ж така Соломія Опришко? Відомо, що дівчина народилася в селі Гірне Стрийського району. В 2024 році закінчила Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського. До слова, випускниками цього коледжу також є заслужений артист України та естрадний співак Левко Дурко і народна артистка України Ольга Бенч.
Класна керівничка Соломії, викладачка коледжу Любов Мись згадує, що дівчина добре навчалася, закінчила коледж як скрипалька, займалася співом і грою на фортепіано. Соломія Опришко не планувала після закінчення коледжу вступати до університету, ймовірно, взяла перерву у навчанні. А подруга й колишня одногрупниця співачки Катерина Коцюба повідомила, що дівчина без особливих труднощів закінчила навчання і тепер займається своєю кар'єрою:
«Соломія до останнього вільно відвідувала коледж. Не було такого, що різко випадала з навчання. Відвідувала пари, можливо, не так часто, але робила це. Труднощів з іспитами й закінченням коледжу не мала. Вона заслужено все склала. Вона крута співачка й талановита музикантка. Всі це прекрасно бачили».
Фото: Катя Коцюба/Instagram (Соломія Опришко на фото – третя зліва)
Зі слів Катерини, Соломія Опришко – одна з найдобріших людей, яких вона знає, позитивна, весела, завжди прийде на допомогу: «Думаю, кожен, хто з нею знайомий, дуже пишається цим».
Подруга Соломії знала, хто така Клавдія Петрівна, із самого початку. Коли в соцмережах з'явилися її пісні, вона впізнала голос, запитала Соломію, і та призналася.
«Мені неважко було це приховувати. Ніхто не запитував мене, чи це вона, не цікавився. Близькі люди Соломії намагалися цю інформацію не висвітлювати. Їй пощастило з людьми, ніхто не хотів завадити їй зберігати свою таємницю», – каже співрозмовниця.
Фото: Катя Коцюба/Instagram ( Соломія Опришко на фото – справа)
Класна керівничка також запевнила, що в коледжі всі розуміли й підтримували Соломію: «Одногрупники та студенти ще під час навчання тішилися з її успіху. Дехто дивувався, бо не знав, що в неї такі таланти».
Соломія не розкривала свою особистість, бо хотіла довчитися, а слава, можливо, їй завадила б у цьому. Однак, попри всі її намагання не розкриватися, люди все ж таки мали здогадку, що Клавдія Петрівна – це Соломія Опришко. Таку версію запропонував музичний блогер Богдан Беспалов у квітні 2024-го. Хтось йому тоді повірив, а хтось – ні. Проте всі впевнилися у цьому після концерту в Києві.
Я хочу закликати людей до зацікавлення історією. Без знання історії не буде чудового розуміння майбутнього. Наша українська спадщина багата на різних творців, поетів, композиторів. Знання – це сила. Ми зараз боремося не тільки за свободу, а й за культуру, мистецтво, мову. Як ми можемо змагатись, якщо не знаємо, чим унікальні?! – наголосила Соломія Опришко в проєкті «Дім».
Журналіст та публіцит Віталій Портников про Клавдію Петрівну написав:
«Несподіваний вир емоцій, які викликав перший концерт 18-річної співачки з Дрогобича, знову засвідчив, як змінюється український культурний простір – і не в бік парадоксальності, а у бік нормальності, схожої з культурним простором будь-якої самодостатньої країни чи навіть будь-якого самодостатнього цивілізаційного світу».
Юлія Кметик
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
____________________________________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Вибір Твого міста
- Пагорб Слави у Львові: як в місті позбуваються радянської «реліквії» і що там може бути
- 9 років після трагедії. Як виглядає колишнє сміттєзвалище у Львові, де бігають зайці
- Як зміниться військовий цвинтар у Львові: символіка, простір і виклики
- «Батьки мають подорослішати!» Ще раз про російський реп у школі Львова і що з цим робити
- «Геополітично людство ще не дісталося дна, але Україна може зупинити це падіння»
- «США переживають те, що українці бачили за Януковича». Виступ Енн Епплбаум у Львові
- «Треба зробити по 100 грн!» Чи зросте у Львові вартість проїзду і що кажуть мешканці
- «Україна платить велику ціну, але попереду історична нагорода»
- Інвестори, земля та «сірі» реєстратори. Що для Львова змінить закон 12089
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- «Мама. Ти надсильна жінка. Я тобою пишаюсь». Розмова з матір'ю Ірини Цибух
- «Граю з «титаном» в нозі». Репортаж з ампфутбольного тренування у Львові
- (Не)добрі сусіди. Що сталось між Сокільниками та Львовом і як порозумітися
- «7 із 10 можуть вижити, якщо поруч ті, що мають базові навички порятунку»
- «Найгірше було при москалях». Як українці святкували Великдень під час воєн
- Палили смерть і заплітали шума. Непопсові традиції Великодня
- «Гора Блаженств» неподалік Львова. Місце, яке варто відвідати
- «Тепер усі пацієнти хочуть бути тут». Як у Львові лікують військових у новому просторі
- «Більше не кіно». Як у центрі Львова хочуть змінити Будинок офіцерів
- Відсторонили голову громади, або Що сталося у Славському, де буде масштабний курорт
- Історія, якій близько 150 років. Як виживає легендарна книгарня НТШ у Львові
- Чим славиться Львівська політехніка та хто може стати її новим ректором
- «Вибачте, я купив це авто до того, як Маск збожеволів». Що з електрокарами у Львові
- Шевченко, якого ми не знаємо
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- «Мене звати Надія. Надія на все», або Ноїв ковчег для бідних у Львові
- «Після тренінгу не страшно служити». Репортаж про поводження зі зброєю
- «Це частина боротьби», – пані Посол ЄС про вступ України до Євросоюзу
- Одну з поліклінік Львова суттєво оновлять. Що зміниться для пацієнтів
- Музей, військовий меморіал і кладовище. Як змінюється Личаківський цвинтар у Львові
- Предмет, якого не було 30 років. Що обов'язково вивчатимуть у школах і як це буде у Львові
- На рак шийки матки хворіють навіть 18-річні. Як зберегти жіноче здоров’я
- «Маємо відкрити «хвіртку» наступним поколінням», або Що не так із військовими меморіалами
- Серед учнів – шкільна вчителька. Де у Львові навчитися керувати безпілотниками
- «Не брешіть дітям і зацікавлюйте їх», – 26-річна переможниця «Освітньої премії Львова»
- «Шкільні канікули треба скоротити». Про вчителів, учнів та школи у Львові
- «Частину з них віддають у притулки». Чому на свята тварина − не подарунок
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Два тижні істерика, потім команда працювала з ранку до вечора», – СЕО Well Bud Катерина Джичка
- Сім рішень для розвитку України, або Без чого ми не зможемо вступити в ЄС
- Коли Захід дасть усе, що просить Україна, та чому нам треба мілітаризувати суспільство
- «Нам треба переосмислити ставлення до солдата», – військовий «Пророк»
- Проєкт на десять років, або Чи зможуть розвантажити Личаківську у Львові
- Зірка як символ. Яким цього року у Львові буде Різдво
- Львів'яни, економте під час «вуха котика», або Що з електроенергією в Україні
- «Ізолятор як покарання»? Що відбувається в інтернатах на Львівщині
- На «захисті» науки. Хто у Львові цього року став аспірантом
- Квартири у Львові подорожчають? Огляд ринку нерухомості під час війни
- Приватизація чи комунальна власність. Що буде з давньою солеварнею в Дрогобичі
- Як колишній механік, банкір і кицька Ракета збивають «шахеди» на Львівщині
- Кілька кроків для підтримки свого ментального здоров'я
- Ідея для польотів у космос і подорож з учнями до SpaceX. Історія вчительки із Львівщини
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи