Фото: Frank Media
Регіони ігнорують нові обмеження МОЗ та світ напередодні нових потрясінь. Висновки тижня, що минув
Відомий економіст Нуріель Рубіні, який ще у лютому прогнозував економічну кризу пише, що ситуація не покращується і світ чекає ще чекає багато потрясінь.
За його словами, якщо сплеск кількості випадків зараження Covid-19 у США та інших країнах не зупинять, а восени / взимку почнеться друга хвиля, тоді економіку, швидше за все, буде чекати рецесія (не факт, що вона не переросте в депресію) з двома періодами спаду.
Читайте також: Світ шукає, як протидіяти коронавірусу. У нас крайня – Церква
Серед факторів, які можуть погіршити ситуацію, китайсько-американська холодна війна, напруженість у відносинах з РФ, Іраном, КНДР.
Зростають також екологічні побоювання. Неврожаї, викликані підвищенням температури, змусять переселитися мільйони людей з гарячих тропічних зон в напрямку США, Європи та інших регіонів. Стає все більш очевидним зв’язок між зміною клімату і пандеміями.
Далі буде. Спочатку, як у цьому контексті виглядає Україна:
1. 1 серпня Україну поділили на карантинні зони: у трьох областях є «червоні», де будуть діяти найжорсткіші обмеження. Зокрема, у містах Луцьк, Тернопіль і на Буковині – у Кіцманському районі.
«Помаранчевий» рівень встановлений у Львові, Перемишлянському та Пустомитівському районах, у Волинській області у Луцькому та Любешівському районах, в Івано-Франківській – у місті Івано-Франківськ та Тисменицькому районі, у Тернопільській – у місті Бережани та Бучацькому районі.
Натомість Київ, який останніми днями б’є рекорди нових хворих, потрапив у «зелену» зону. Міністр охорони здоров’я Степанов переконує, що у визначенні регіонів немає політики.
Читайте також: Головний санлікар Львівщини просить заборонити богослужіння у всередині церков
Наразі посилювати карантин відмовилися у Тернополі та у Луцьку. Міська рада Тернополя збереться на позачергову сесію щодо законності віднесення міста до «червоної» зони. А радник мера Луцька Поліщук назвав це рішення «недолугим, невчасним та непрофесійним».
Щодо Львова, то існує велика ймовірність того, що і тут ці заходи проігнорують. У місті з понеділка мали б припинити роботу кінотеатрів, фітнес-центрів, спортзалів. Ініціюється також заборона на проведення богослужінь всередині церков.
2. Кількість нових хворих на Covid-19 в Україні за тиждень становить рекордних 7 319 (станом на 2 серпня 72 168 – на 26 липня 64 849). Для розуміння, 7 днів назад ця цифра склала 6 007 (станом на 19 липня – 58 842). Ще далі, 5 321 осіб (на 12 липня – 53 521), 5 018 (на 5 липня – 48 500).
Львівщина продовжує тримати лідерство в коронавірусному антирейтингу. Кількість нових хворих за тиждень становить 951 осіб (станом на 2 серпня 9 783 – станом на 26 липня 8 832). Для розуміння, тиждень перед тим зафіксовано 832 хворих (на 19 липня – 8 000). Ще раніше 981 (на 12 липня – 7 009), 812 (на 5 липня – 6 197).
Читайте також: Уроки просто неба та маски на перерві. Якою буде школа у вересні
Перелік антилідерів зараз виглядає наступним чином: Львівщина – 9 783 (+ 951), Київ – 8 452 осіб (+ 832), Рівненська – 6 195 (+ 572) та Чернівецька – 6 061 (+ 469) області.
3. Кучма – Кравчук – Фокін. 82-річний експрезидент Кучма прийняв рішення піти з посади очільника української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Замінить його інший експрезидент – 86-річний Кравчук. З собою в ТКГ він кличе експрем’єра – 88-річного Фокіна.
Кравчук уже встиг дати кілька інтерв’ю, серед них російській пропагандистці Скабєєвій. У «сухому залишку» він вважає, що вирішити питання миру на Донбасі буде складно без участі США і що компромісами з ОРДЛО могли б стати – особлива система управління та вільна економічна зона.
Щодо режиму (не) «тиші» з 27 липня, яка була рекламували минулого тижня, то усе традиційно: бойовики ОРДЛО продовжували обстрілювати українські позиції, влада в Києві їх не помічала.
Відповідно, зустріч в Нормандському форматі стає все більш віддаленою перспективою.
Бойовики у Білорусі. 33 бойовиків ПВК Ванер затримали 29 липня, коли ті у формі перебували на території одного із санаторіїв країни.
Експерти пишуть про те, що насправді президент Лукашенко у цій грі переслідує одразу кілька цілей. 1. «Виторгувати» у відносинах з РФ кілька послаблень. Путін у своєму прагненні «прибрати» Білорусь до рук перейшов до надто «гострої» фази. Не виключено також, що РФ таки свідомо пішла на загострення ситуації у Білорусі і лють Лукашенка цілковито обґрунтована. 2. Напередодні виборів «перемкнути» увагу білорусів на зовнішні загрози. Цього тижня на підтримку опозиційної кандидатки Тихановської зібралося 60 тис. білорусів. 3. Подати чіткий сигнал Європі і США про зміну проросійського вектору.
Читайте також: У МОЗ прогнозують, що кількість хворих на коронавірус в Україні може досягти 400 тисяч
Зрозуміло одне, Білорусь вступає в період дуже різких, екстремальних змін.
5. «Саджати будемо». Цього тижня «штиль». Генпрокурорка Венедіктова ігнорує прохання НАБУ відсторонити суддів Окружного адмінсуду Києва, підозрюваних у створенні злочинної організації та захопленні влади. Натомість, її радником став ексгенпрокурор Піскун, бо має «досвід і ефективний».
А ДБР закрило провадження щодо експрезидента Порошенка у справі Православної церкви України.
***
Повертаючись до Рубіні, то стає очевидним, що світ продовжує жити в парадигмі старих цінностей, які уже давно такими не є. Фактично, боротьба з коронавірусом актуальна зараз для певної кількості хворих, медиків, чиновників та інтелектуалів. Усі інші, в тому числі ті, хто має реальні важелі впливу, уже давно «в полях».
Що саме відбувається, видно по ситуації в Україні. Огляядач Михайло Дубинянський вважає, що в Україні до масової втоми від війни додалася втома ще й від коронакризи. Спрацював той же, психологічний механізм, що і після Майдану, а пізніше вторгнення Росії в Україна. Хвиля патріотичного піднесення змінилась самоусуненням.
Різниця лише в тому, що коронавірус рано чи пізно може нагадати про себе – від нього не заховаєшся. Врешті-решт, як і від війни на Донбасі. І втомою чи «косметичними» заходами ситуацію не змінити.
Гарної Вам неділі та тижня!
Колонка
- Економічне диво під час Covid-19. Як пережила пів року пандемії Польща
- Як Covid-19 змінює робочі місця. Історія трансформації офісу компанії «ЕРАМ Ukraine»
- Львів не може бути глобальним і містечковим водночас. Пекар у влозі Рущишина
- Україна у полоні «Шльопок» і Covid-19 та передбачення Мирослава Мариновича. Висновки тижня
- Урок до Дня Незалежності від Білорусі та точка не повернення з Covid-19. Висновки тижня
- Наше майбутнє визначається в Білорусі та у головах українців Covid-19 уже не є жахіттям. Висновки тижня
- Спалах Covid-19 в Україні, США хочуть посадити Коломойського та Гейтс попередив про новий катаклізм. Висновки тижня
- Комедійні Трамп і Путін та терористи в Україні. Висновки тижня, що минув
- «Рай і пекло» майбутнього та «саджати треба»-3. Висновки тижня, що минув
- В Україні немає сценарію стримування пошесті та три міфи Covid-19. Висновки тижня, що минув
- Два паралельні карантини у Львові та «білі лебеді» економічної кризи. Висновки тижня, що минув
- «Саджати будемо» в Україні та світ напередні великої кризи. Висновки тижня, що минув
- Львів без Covid-19 та уряд Саакашвілі. Висновки тижня, що минув
- Друга хвиля Covid-19 та Crew Dragon Маска в космосі. Висновки тижня, що минув
- Довіра і знищення символів Майдану. Висновки тижня, що минув
- Яким буде світ після карантину та що буде з економікою України. Висновки тижня, що минув
- Вихід з карантину і «плутократи». Висновки тижня, що минув
- Як українці дотримувались карантину та що там у Європі. Дані Apple
- Бунт мера Черкас, як криза влади в Україні. Висновки тижня, що минув
- «Коли закриваються одні двері – відкриваються інші». Як львів'яни приборкали карантин
- Світ, який зникає на очах. Висновки тижня, що минув
- Великдень і катаклізми світу. Висновки тижня, що минув
- Культура не має потрапляти під удар. Директорка Інституту стратегії культури про справжні сенси під час карантину
- Надія в епоху коронавірусу. Висновки тижня, що минув
- Львів і космос нерозлучні з 1771 року. Як працювали найдавніші обсерваторії міста
- За п'ять століть Львів пережив 50 епідемій. Чого нас вчить історія
- Світ як будинок, який ніхто не хоче ремонтувати. Висновки тижня, що минув
- Великдень, що дає надію. Висновки тижня, що минув
- Порізно цю хворобу точно не здолати. Висновки тижня, що минув
- Що не так у наших школах?
- Максим Баландюх: після Непалу мрії стають досяжнішими