
«Усіх не беремо». Усе про контракт «18-24» та кому можуть відмовити
Які умови контракту та хто може податися?
Умови контракту передбачені законодавством: це вік від 18 до 24 років включно. Також це відсутність судимостей і наявність базової загальної освіти та вищої освіти. Звісно ж, має бути довідка про військово-лікарську комісію, тобто довідка про придатність, і проходження психологічного відбору. Це основні критерії для набору на проєкт задля підписання цього контракту.
Хто і як здійснює відбір кандидатів, які подаються та чи можуть відмовити?
Спершу здійснюємо відбір кандидатів ми у нашому Центрі рекрутингу, якщо люди хочуть долучитися до бригад сухопутних військ, а наразі їх дев'ять. Якщо людина пройшла співбесіду у нас, а тоді з обраним підрозділом, то тоді направляється в підрозділ. У ньому їй можуть відмовити також, тому що там охочі проходять ще один відбір. Наприклад, може бути відмова по психологічному відбору чи якщо людина не пройде ВЛК. Це дві основні причини.
Читайте також: В Україні запустили контракт на рік для добровольців 18–24 років
Де можна подати заявку?
На нашому сайті, там можна ознайомитися з інформацією про кожну бригаду на вкладці «18-24». Також можна зателефонувати на нашу гарячу лінію за номером 0 800 503 696, або ж безпосередньо прийти в Центр та отримати там фахову консультацію. Зазначу, що прихід туди не означає обов'язкове підписання контракту. Людина може прийти, поспілкуватися, їй дадуть відповіді на всі питання, бо хтось може бути ще не впевнений, хтось вагається.
Чи можна вибирати підрозділ, чи розподіл відбувається вже автоматично і вибір добровольця нічого не означає?
Ні, вибір однозначно є. Зараз, так як ми є першим Центром рекрутингу сухопутних військ, через нас можна долучитися до дев'яти бригад сухопутних військ. Серед них такі: 28, 72, 92, 10, 3, 30, 93, 128 і 24 бригади. Також є посади, визначені законодавством: стрілець, гранатометник, розвідник і суміжні до них. Але у людей є вибір, вони можуть обрати і посаду, і підрозділ.
Це вичерпний перелік частин чи він буде доповнюватися?
Він може доповнюватися. Поки такої інформації немає, але ми обов'язково анонсуємо її на наших сторінках в соціальних мережах.
Що відбувається, коли людина підписала контракт. Куди вона йде?
Відразу служби не може бути. Спершу, після підписання контракту, йде базова загальновійськова підготовка для новобранців. Вона є розширеною, адже держава виділяє на кожного військовослужбовця додатково 200 000 гривень на матеріальне забезпечення. Ця базова загальновійськова підготовка триває 45 днів. На ній рекрути, вже військовослужбовці, вивчають тактичну підготовку, вогневу підготовку, медицину, міжнародне право, РХБЗ, психологію, тобто йде комплексне навчання. Потім іде фахова підготовка, яка триває мінімум 14 днів. Стільки часу вона може бути, наприклад, для гранатометників. А якщо людина обрала посаду стрільця-снайпера, то підготовка триває 30 днів. Після фахової підготовки будуть ще 14 днів злагодження та адаптації безпосередньо в обраному підрозділі. Тобто людина знайомиться зі своїми побратимами, з якими буде служити і виходити на бойові завдання. Не буває так, що одразу їх, скажемо так грубо, кидають ще не навченими. Ні, спочатку йде комплексне навчання, яке дійсно може тривати до 3 місяців. І вже тоді можемо говорити про виконання бойових завдань.
Читайте також: Нові правила бронювання від мобілізації. Що варто знати
Участь в бойових діях – це обов'язкова складова контракту? І як відбуваються виплати?
200 і 300 тисяч грн людина отримує після підписання контракту і після проходження базової загальновійськової підготовки. Задля отримання третьої виплати, тобто п'ятиста тисяч гривень за цим контрактом, має бути виконання бойових завдань по службі не менше 6 місяців загалом. Якщо людина, наприклад, 3 місяці виконувала свої бойові завдання, то це три частини від 500 000 грн.
Тобто ця половина розраховується вже відповідно до участі в бойових діях?
Так, рахуються дні, коли вона виконує бойові завдання, і тоді розраховується кількість грошового забезпечення.
Чим цей контракт відрізняється від мобілізації?
Люди не можуть мобілізуватися за цим контрактом, і відрізняється він тим, що є чіткий термін служби, тобто один рік. За бажанням його можна продовжити після закінчення, але є чітко визначений термін. По-друге, після закінчення цього контракту військовослужбовцям надається відстрочка на один рік від мобілізації (в разі непродовження контракту). По-третє, це також виплати за піднайом, які мобілізовані не отримують, і грошові виплати у розмірі одного млн грн. Тобто мобілізовані зазвичай, якщо ми говоримо про звичайні контракт і мобілізацію, не отримують виплати за підписання першого контракту, а контрактники отримують. Також серед відмінностей можемо зазначити безкоштовний проїзд у транспорті, безкоштовне навчання у вишах після закінчення контракту і можливий виїзд за кордон після року служби.
Чи якийсь певний план, скільки очікується чи скільки потрібно набрати людей в межах цього контакту?
Щодня кількість людей збільшується. Я не можу назвати ці цифри з міркувань безпеки, але ми долучаємо усіх охочих. Люди дійсно є, і зазвичай найчастіше приходять віком від 18 до 21 року. Ми активно долучаємо усіх охочих, але все ж таки є відбір. Усіх не беремо, бо людина справді має відповідати посаді. Наприклад, не всі можуть бути військовими юристами.
Чи можна якось описати основну мотивацію людей, які проходять по цьому контракту?
Зазвичай ця мотивація – це дійсно захищати Україну, щоб наблизити нашу перемогу. Також дехто бере приклад зі своїх друзів, рідних, знайомих. І звісно ж, ще однією мотивацією є грошове забезпечення, адже можна отримати до 2 мільйонів гривень, тобто мільйон гривень додаткових виплат і основне грошове забезпечення. Ще однією мотивацією є бажання замінити тих військовослужбовців, які вже на фронті служать, тобто для ротації.
Читайте також: Де у Львові можна отримати інформацію про рекрутинг до армії. Перелік місць та контактів
Чи справді можна констатувати, що ротація є однієї з причин, чому люди йдуть на цей контракт?
Так, ми спілкуємося з кандидатами, визначаємо, чому вони вирішили долучитися, і деякі з них говорять, що хочуть замінити тих, хто на фронті вже давно.
В якій мірі ця програма може справді забезпечити ротацію в Збройних силах зараз?
Якщо кількість охочих не лише за цим контрактом, а й загалом буде збільшуватися, то ротація дійсно буде можлива. Все залежить від того, яка кількість людей долучиться.
Чи можете сказати, наскільки програма рекрутингу виправдала себе за останній час, незалежно від віку тих, хто приходить?
Можна точно сказати, що рекрутинг себе виправдав, адже його основна мета –підвищувати ефективність служби, і щоб людина свою цивільну професію перенесла на військове життя. Бо набагато ефективнішою є служба, коли, наприклад, людина, яка в цивільному житті була психологом, стає військовим психологом. Тобто вона вже має певний досвід, має знання, навички, які і у військовій службі також будуть допомагати саме на цій посаді.
Також рекрутинг себе виправдав, можна сказати, ще й по кількості людей, які до нас приходять. На початку нашої роботи про нас мало хто знав, і люди навіть не розуміли, що таке рекрутинг, але вже зараз, після понад шести місяців нашої роботи, до нас йдуть багато людей, вони нам довіряють і рекомендують нас навіть своїм рідним та знайомим.
Є різні заяви, і навіть з'явився законопроєкт, який передбачає зниження граничного верхнього віку для служби. Він передбачає, зокрема, що після 55 років люди можуть не мобілізовуватися, але служити як добровольці за контрактом. Як такі ініціативи можуть допомогти чи зашкодили ЗСУ?
Можу сказати, якщо вище керівництво все ж таки прийме такий закон, то ми охоче будемо долучати людей будь-якого віку. Але звісно, було б добре, якби людина, яка є хорошим фахівцем, навіть якщо їй більше 60 років, могла долучитися і добре виконувати свою роботу.
Читайте також: У Львові відкрили рекрутинговий центр Сил тероборони. Як записатися
Як рекрутинг змінює саму армію? Чи є відгуки частин про те, наскільки вони задоволені, скажімо, тим поповненням, яке до них приходять через рекрутинг? Чи, можливо, це навпаки збільшує навантаження?
Ми співпрацюємо з усіма частинами Сухопутних військ, тому долучаємо усіх охочих до цих частин, і від частин дійсно є позитивний відгук про нашу роботу і про роботу рекрутингу в цілому. Наголошую, що підвищується ефективність служби. Ми надаємо бригадам і частинам фахових спеціалістів, які знають свою роботу, тому бригади задоволені. Ми забезпечуємо повний супровід на всіх етапах: це і формування особової справи, і ВЛК, і психологічний відбір, тому ми точно відповідаємо за цю людину. У нас працюють кваліфіковані фахівці, які в рекрутингу розуміються, які знають, що таке військова служба, тому що в нас працюють всі військові. Вони можуть розповісти зсередини всі нюанси служби людям, які приходять.
Контакти 1го Центру рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ:
Сайт: https://lfrecruiting.com.ua/18-24
Facebook: https://www.facebook.com/lfrecruiting
Instagram: https://www.instagram.com/lfrecruiting_/
WhatsApp: 097 902 30 89
Пошта: crekrutingu@gmail.com
Гаряча лінія: 0 800 503 696
Розмовляв Сергій Смірнов
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Війна і наступ Росії
- «Той, хто вмів літати». Спогади про Героя Артемія Димида
- «Ми не можемо просто так загинути», або Три правила Залужного
- «Як можна звикнути до війни?!» – співвласник «Кави Мілітарі» у Львові
- росію лякає не Трамп, а дещо інше. До чого готуватись українцям у 2025 році
- «Я втратила ногу, але є й хороша новина»
- «Війна – це завжди нагода». Якою є Україна майбутнього та чого чекати в наступні роки
- «Мама заховала повістку, а тато сказав». Розвідник, який воює та записує війну на вініли
- Якою буде нова Україна. Розмова з Віталієм Портниковим і Ярославом Грицаком
- Як росіяни захопили Вугледар і що буде далі
- «Важкий день для Львова». Репортаж з вулиці, де загинуло семеро людей
- «Завтра може все змінитись і кожному доведеться хапати зброю»
- Повістки, відстрочка, штрафи й ТЦК. Усе про зміни в мобілізації в Україні
- «Я хотів повіситись, але вдома чекали діти», – ветеран, що пережив полон
- Зібрав 7 мільйонів і пішов воювати. Історія добровольця
- Два роки тому на Львівщині загинуло щонайменше 60 військових. Кого за це судять
- «Повернути своє життя». Як відновлюють будинки на Стрийській після прильоту ракет
- Як Львів пережив масовану повітряну атаку. Деталі і коментарі
- «Казав, що має кілька патронів». Мати полоненого «азовця» чекає на його повернення
- Друга зима в окопах. Чи можлива ротація бійців, які давно воюють
- Новий етап війни, Або що відбувається на фронті
- Удар «шахедів» по Львову. Що летіло на Львівщину та куди влучили
- Віталій Портников: «Вагнер» у білорусі не для того, щоби бавитися в пасочки
- «Я пів року не бачив сонця і неба». «Азовець» Святослав Сірий про війну і полон
- «Я пішла шукати кицю – так і зберегла своє життя»
- «Я міг залишатися дома, але я тут», – викладач УКУ, який пішов на фронт
- «Хто я в цій війні». Волонтерка військового госпіталю Наталія Арестова
- «Хто я в цій війні». Медична кураторка патронатної служби «Азов» Дзвінка Сіра
- Як минув рік повномашстабної війни для Львова: спогади, цифри, фото
- «За рік бійці втомилися, але в них є місія». Інтерв’ю з військовим психологом
- «Я тут заради сім’ї та країни». Історія бійця з книжкою Тімоті Снайдера
- «Бійців з окупованих територій навколішках не проводжають». Історія польської волонтерки
- Віталій Портников: «Українці завжди робили свій вибір»
- Без світла, але без вас. Як львів'яни рятуються у випадках знеструмлення
- «Війна оголила правду про нас», – волонтерка Устя Стефанчук
- Як бізнес у Львові готується до блекауту та кому потрібні генератори
- Танкіст, який звільняв Ізюм: «Ми знаємо наші танчики до кожного гвинтика»
- Що означають масові ракетні обстріли та до чого готуватись. Прогноз експерта
- «Чоловік багато зробив, аби Маріуполь був українським», – дружина «азовця»
- Віталій Портников: «Формула перемоги у цій війні очевидна»
- «Ядерний удар, обмін полонених та мобілізація – це політична гра путіна», – експерт
- «Мамо, хто, як не я?». Історія азовця «Калини» з Львівщини, якого звільнили з полону
- «Моя роль – благословити сина і чекати на нього», – мама героя
- Влада з волонтерами не конкуренти. Яким є рішення для порозуміння
- Мама азовця: «Син просив, щоб ми молилися за них щодня»
- На чий бік стане світ? Аналіз промов Зеленського та путіна з початку великої війни
- «День Незалежності для росії – як кістка в горлі, треба бути готовим до всього», – експерт
- Двоє навіть поплили через річку. Як на кордоні ловлять ухилянтів та що на них чекає
- «Ми намацали больові точки противника». Військовий експерт про зміну стратегії на війні
- Переродження. Історія львівського панк-рокера, який вчиться бути військовим лікарем
- Наш прапор – мирний, але з кров’ю стає червоно-чорним. Історія Іванки Крип’якевич-Димид про сина-героя
- «Уявіть, що війна буде тривати десять років». Микола Савельєв про передову і тероборону
- Воїн світла. Спогади про героя Тараса Жеребецького
- «Я божеволію». Як рідні шукають зниклих безвісти військових і куди їм звертатися
- «Кожен чимось жертвував, щоб вивезти поранених за кордон». Історія фельдшерки
- «Потрібно бути готовими». Військовий експерт про наступ білорусі і ескалацію на сході
- Яку зброю Україні передають союзники та що потрібно ще для перемоги
- «Треба йти до кінця» – львів’янка Оля Біщук, яка воює у складі тероборони на cході України
- «Він був таким крутим чуваком». Сестри Артемія Димида про Героя і війну
- Як у Львові оцифровують підбиту російську техніку. Репортаж із 3D-студії
- Острівець освіти. Як українські вчителі відкрили у Румунії школу для біженців
- 100 днів опору. Історії захисників, які наближають нашу перемогу
- «Коли є питання життя і смерті, то є бажання продовжити рід». Як війна впливає на стосунки
- «Все дуже складно». Олексій Францкевич про можливе вторгнення Білорусі
- Шок пройшов. Як нам спільно відбудовувати Україну
- «Україна знову має годувати світ». Що може змінитися для нашої держави у червні
- «Цінності важливіші за інтереси». Валерій Пекар про те, як Україна змінює світ
- Броня перемоги. Хто виготовляє бронежилети для військових і як їх перевіряють
- «Британці пишаються Україною». Найстаріший волонтер світу у Львові підтримав українців
- Які ракети запускає росія на Львівщину і чому не всі вдається збити
- «Це нова піхота, за якою – життя». Як зберегти тероборону і що треба у ній змінити
- Я не знав, чи у мене залишилися очі. Історія львівського розвідника
- Це вже не війна, а полювання. Мама пораненого азовця зі Львова про бій за «місто Марії»
- Є дві речі, на які ти маєш вплив під обстрілами. Історія «джавелінщика»
- «Зарубати слона кинджалом». Чому бійців з тероборони відправили у «гарячі точки»
- «Ми опинилися в 1944-му році». Віталій Портніков про уроки Другої світової війни
- «Наше головне завдання – вижити». Директорка «Території терору» про історію опору
- «Хочу дихати своїм повітрям і допомагати вдома». Історія біженки, яка повернулася додому
- Російський фарфор і раритетні ікони. Що знайшли в будинку «імператора» Козака у Львові
- (Не) їдуть без екіпіровки. Чи забезпечує держава військового всім необхідним
- Що зміниться для України, якщо путін офіційно оголосить війну. Прогноз експерта
- 1 травня: чи варто його святкувати, а чи скасувати як елемент радянщини
- Слава Україні! Історія прикордонника, який підірвав себе заради побратимів
- «У Бога закінчилося терпіння». Психолог про «затяжну» війну і як вона змінить українців
- «Ці рани надто глибокі». Як у село біля Маріуполя прийшли окупанти
- «Щоби забрати поранених вночі, ми їдемо навпомацки». Як воює парамедик із «Госпітальєрів»
- Взяти Одесу вони точно не зможуть. Політолог про ймовірне вторгнення з Придністров’я
- Гроші, робота, освіта. На що можуть розраховувати біженці з України за кордоном
- Будуть масивніші бомбардування. Експерт про 9 травня, цілі росії і новий виток війни
- «У концтаборі ми знали, що союз розпадеться. З росією буде те саме», – Мирослав Маринович
- Чому у XXI столітті люди здатні на таке насильство? Військовий капелан про путіна, росіян та Європу
- «Захищав людей у маршрутці й на вулиці». Спогади про оператора і воїна Юрія Олійника
- Чи вигідна Україні мирова з росією. Реакція експертів
- «Ми не можемо продати нашу свободу за тимчасову уявну безпеку», – Святослав Вакарчук
- Леви охороняють Львів, або Як місто рятує свої пам’ятки
- 12 днів у підвалі. Історія маріупольця, якому вдалося евакуюватися до Львова
- «Кожен позов, кожне невиконане росією рішення, є ще одним доказом для всіх», – правник
- Гуманітарка має стати на рейки. Як і хто координує допомогу на Львівщині
- «Фото та відео руйнувань дуже важливі для міжнародного суду над Росією», – юрист
- «Наші діти подорослішали на роки». Репортаж з колишнього дитбудинку у Львові
- Це мільйон доларів на день. Андрій Садовий про переселенців та життя у час війни