
Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
«Твоє місто» зібрало всі деталі щодо затримання підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон, інформація буде доповнюватись.
25 липня президент України Володимир Зеленський повідомив, що міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко доповів про затримання в Дніпрі підозрюваного у скоєнні вбивства Ірини Фаріон.
Він сказав, що операція із затримання була дуже непростою: «протягом цих днів над розкриттям убивства працювали сотні фахівців Національної поліції України, СБУ та інших служб».
Одразу ж міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що затриманим є 18-річний хлопець, мешканець Дніпра.
«Під час підготовки до злочину він орендував щонайменше три квартири у Львові».
Читайте також: «Остання лекція» Ірини Фаріон
Клименко зауважив, що є достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий стріляв у мовознавицю: «139 годин безперервної роботи величезної команди оперативників, слідчих, кримінальних аналітиків, експертів, інших поліцейських служб, співробітників Служби безпеки України. Перевірили кожен куточок по маршруту відходу стрільця та обшукали близько 100 га лісу».
Він також додав, що затриманий вже в поліції, а слідство наразі схиляється до думки, що стрілець – лише виконавець.
Міністр опублікував фото з моменту затримання.
Фото з Telegram-каналу Ігоря Клименка
Крім того, за даними джерел УП, підозрюваний дніпрянин приїхав до Львова потягом, а після вбивства залишив місто таким же способом.
Обличчя підозрюваного спершу видно не було, проте соцмережами почали поширювати імовірне фото затриманого. Інформація згодом підтвердилась у Офісі Генпрокурора.
Фото, оприлюднене Офісом Генпрокурора
Також в соцмережах поширили відео ймовірного затримання хлопця та інформацію про те, що він був учнем школи №62 у Дніпрі, а також числився в Асоціації Футболу Дніпропетровської області. Проте офіційно це поки ніхто не підтвердив.
В прокуратурі також додали, що наразі за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури затриманому готується повідомлення про підозру в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України) та вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління Національної поліції у Львівській області за оперативного супроводження СБУ.
«Встановити його особу вдалося за фото зі смарт-камер відеоспостереження».
Фото із затримання, опубліковане Нацполіцією
Зазначимо, що в телемарафоні «Єдині новини» Ігор Клименко також повідомив, що на кордоні перевірили 58 тисяч осіб, які відповідали приблизному віку підозрюваного.
«Ми відслідкували, як він переодягався, як змінював походку, яким транспортом пересувався. Також задокументовано, що панаму, в якій його зафіксували, він придбав у травні 2024 року, як і інший одяг. Тобто він готувався кілька місяців».
Запобіжний захід, додав Ігор Клименко, підозрюваному будуть обирати сьогодні-завтра.
Відомо, що зараз за місцем проживання хлопця тривають обшуки. Після цього затриманий буде доставлений у Львів для проведення подальших слідчих дій.
«Суспільне. Дніпро» опублікувало відео, в якому місцевий житель Ян каже, що з п'яти років знав затриманого, який, ймовірно, є причетним до вбивства. Вони разом відвідували спортивні секції.
«Живе з мамою, дуже порядний хлопець. Він гарно вчиться, ніколи б не подумав, що він може таке зробити, я впевнений, що він такого не робив».
Батько підозрюваного журналістам «Схем» (Радіо Свобода) повідомив, що він служить, а сина давно не бачив, але про його затримання дізнався від дружини.
«Я на фронті зараз, сина особисто давно не бачив, спілкувалися регулярно телефоном, – зазначив чоловік. – Мені дружина сьогодні зателефонувала, сказала, що відбулося затримання сина. Чи затримання, чи арешт – тут же теж не зрозуміло. Не все так «гладко» було: дружину тримали поза помешканням, забрали техніку, скрутили сина. Мотивів для убивства Фаріон не було, він не мав ніяких українофобських поглядів, він патріот. Навпаки: він закінчив курси керування БПЛА, щоб долучитися до українського війська, займався футболом», – сказав батько затриманого.
До слова, після вбивства Ірини Фаріон Ігор Клименко повідомляв, що воно було сплановане, а стеження за мовознавицею відбувалося близько місяця. Тоді йшлося про те, що стріляв чоловік приблизно 20-25 років. Злочин кваліфікували за ч.1 ст.115 – умисне вбивство.
Читайте також: Справа Фаріон. Російські неонацисти поширили відео з нібито її вбивством
Днем раніше, увечері 24 липня, в російських ЗМІ почали поширювати інформацію, що відповідальність за вбивство мовознавиці взяв на себе представник російського неонацистcького руху. Telegram-канал ASTRA, який позиціонує себе як «незалежне видання без цензури», оприлюднив інформацію про вбивство Ірини Фаріон.
Відповідальність за скоєне взяли на себе російські «націонал-соціалісти» з руху NS/WP (National-Socialism/White Power). Публікацію супроводжувало відео, яке, за їхніми твердженнями, містить момент вбивства мовознавиці. На відео тривалістю десять секунд чути жіночі крики і постріл, а також видно автівки, які схожі на ті, що були на місці злочину.
Крім того, у відео демонструється маніфест «автономного революційного расиста», який взяв на себе відповідальність за вбивство.
До слова, National-Socialism/White Power (NS/WP, NS/WP Crew, Sparrows Crew) – російське неонацистське угруповання, яке виникло в середині 2000-х на однойменному інтернет-форумі. У 2020 році організація відродилася через свій Telegram-канал. З початком вторгнення росії в Україну угруповання брало на себе відповідальність за підпали військкоматів у росії.
Вранці 25 липня правоохоронці повідомили, що перевіряють цю інформацію.
Оновлено
26 липня у Львові відбувся брифінг Міністра внутрішніх справ Ігора Клименка та голови нацполіції Івана Вигівського, під час якого повідомили деталі проведеної операції по затриманню підозрюваного у вбивстві.
За словами Ігоря Клименка, на місці злочину знайшли спортивну кулю, не бойову. Наразі встановлюють, де ця куля була придбана.
У межах цього кримінального провадження опитали 900 свідків. Завдяки фотографії встановили 80 схожих людей на цю особу, їх перевіряли цілодобово протягом 21-22 липня. Згодом вдалося встановити особу підозрюваного зловмисника.
Ним виявився 18-річний мешканець Дніпра.
З метою конспірації він у Львові знімав три різні помешкання. 9 липня він орендував перше помешкання, 14 – друге, і 18 липня, перед днем вбивства, третє помешкання.
Зокрема, хлопець з Дніпра отримував посилку на Новій пошті, де були його речі: окуляри, панамка, накладна борода, сумка через плече, рюкзак та шорти. Ці речі він придбав починаючи з травня 2024 року.
Вбивство відбулося за рогом будинку, тож його не вдалося зафіксувати на камеру. Але вдалося зафіксувати підхід підозрюваного і підготовку до злочину.
Зі Львова до Дніпра підозрюваний виїхав 21 липня, у день парастасу Ірини Фаріон. Хлопця затримав спецназ 25 липня близько 13:00 у квартирі в Дніпрі, в якій він проживав з мамою.
«Твоє місто» слідкує за оновленнями щодо цієї справи та публікуватиме всі деталі.
Нагадаємо, що 19 липня у Львові на вулиці Масарика вистрілили в голову мовознавиці Ірини Фаріон. Пізніше вона померла у лікарні. Детальніше про цей день та версії слідства читайте тут.
21 липня відбулося прощання з Іриною Фаріон. А вже 22 липня на похорон у Львові зібралося кілька тисяч людей. Мовознавицю поховали на Личаківському кладовищі. Про те, як відбулася «остання лекція» Ірини Фаріон читайте у матеріалі.
Софія Шавранська
_____________________________________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Вибір Твого міста
- Пагорб Слави у Львові: як в місті позбуваються радянської «реліквії» і що там може бути
- 9 років після трагедії. Як виглядає колишнє сміттєзвалище у Львові, де бігають зайці
- Як зміниться військовий цвинтар у Львові: символіка, простір і виклики
- «Батьки мають подорослішати!» Ще раз про російський реп у школі Львова і що з цим робити
- «Геополітично людство ще не дісталося дна, але Україна може зупинити це падіння»
- «США переживають те, що українці бачили за Януковича». Виступ Енн Епплбаум у Львові
- «Треба зробити по 100 грн!» Чи зросте у Львові вартість проїзду і що кажуть мешканці
- «Україна платить велику ціну, але попереду історична нагорода»
- Інвестори, земля та «сірі» реєстратори. Що для Львова змінить закон 12089
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- «Мама. Ти надсильна жінка. Я тобою пишаюсь». Розмова з матір'ю Ірини Цибух
- «Граю з «титаном» в нозі». Репортаж з ампфутбольного тренування у Львові
- (Не)добрі сусіди. Що сталось між Сокільниками та Львовом і як порозумітися
- «7 із 10 можуть вижити, якщо поруч ті, що мають базові навички порятунку»
- «Найгірше було при москалях». Як українці святкували Великдень під час воєн
- Палили смерть і заплітали шума. Непопсові традиції Великодня
- «Гора Блаженств» неподалік Львова. Місце, яке варто відвідати
- «Тепер усі пацієнти хочуть бути тут». Як у Львові лікують військових у новому просторі
- «Більше не кіно». Як у центрі Львова хочуть змінити Будинок офіцерів
- Відсторонили голову громади, або Що сталося у Славському, де буде масштабний курорт
- Історія, якій близько 150 років. Як виживає легендарна книгарня НТШ у Львові
- Чим славиться Львівська політехніка та хто може стати її новим ректором
- «Вибачте, я купив це авто до того, як Маск збожеволів». Що з електрокарами у Львові
- Шевченко, якого ми не знаємо
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- «Мене звати Надія. Надія на все», або Ноїв ковчег для бідних у Львові
- «Після тренінгу не страшно служити». Репортаж про поводження зі зброєю
- «Це частина боротьби», – пані Посол ЄС про вступ України до Євросоюзу
- Одну з поліклінік Львова суттєво оновлять. Що зміниться для пацієнтів
- Музей, військовий меморіал і кладовище. Як змінюється Личаківський цвинтар у Львові
- Предмет, якого не було 30 років. Що обов'язково вивчатимуть у школах і як це буде у Львові
- На рак шийки матки хворіють навіть 18-річні. Як зберегти жіноче здоров’я
- «Маємо відкрити «хвіртку» наступним поколінням», або Що не так із військовими меморіалами
- Серед учнів – шкільна вчителька. Де у Львові навчитися керувати безпілотниками
- «Не брешіть дітям і зацікавлюйте їх», – 26-річна переможниця «Освітньої премії Львова»
- «Шкільні канікули треба скоротити». Про вчителів, учнів та школи у Львові
- «Частину з них віддають у притулки». Чому на свята тварина − не подарунок
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Два тижні істерика, потім команда працювала з ранку до вечора», – СЕО Well Bud Катерина Джичка
- Сім рішень для розвитку України, або Без чого ми не зможемо вступити в ЄС
- Коли Захід дасть усе, що просить Україна, та чому нам треба мілітаризувати суспільство
- «Нам треба переосмислити ставлення до солдата», – військовий «Пророк»
- Проєкт на десять років, або Чи зможуть розвантажити Личаківську у Львові
- Зірка як символ. Яким цього року у Львові буде Різдво
- Львів'яни, економте під час «вуха котика», або Що з електроенергією в Україні
- «Ізолятор як покарання»? Що відбувається в інтернатах на Львівщині
- На «захисті» науки. Хто у Львові цього року став аспірантом
- Квартири у Львові подорожчають? Огляд ринку нерухомості під час війни
- Приватизація чи комунальна власність. Що буде з давньою солеварнею в Дрогобичі
- Як колишній механік, банкір і кицька Ракета збивають «шахеди» на Львівщині
- Кілька кроків для підтримки свого ментального здоров'я
- Ідея для польотів у космос і подорож з учнями до SpaceX. Історія вчительки із Львівщини
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи