Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі

4991 0
Ймовірно, підозрюваний приїхав до Львова потягом, а після вбивства поїхав з міста таким же способом. Також відомо, що він орендував тут щонайменше три квартири. Тривають обшуки за місцем його проживання, а після цього затриманого доставлять у Львів для проведення подальших слідчих дій.

«Твоє місто» зібрало всі деталі щодо затримання підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон, інформація буде доповнюватись.

25 липня президент України Володимир Зеленський повідомив, що міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко доповів про затримання в Дніпрі підозрюваного у скоєнні вбивства Ірини Фаріон.

Він сказав, що операція із затримання була дуже непростою: «протягом цих днів над розкриттям убивства працювали сотні фахівців Національної поліції України, СБУ та інших служб».

Одразу ж міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що затриманим є 18-річний хлопець, мешканець Дніпра.

«Під час підготовки до злочину він орендував щонайменше три квартири у Львові».

Читайте також: «Остання лекція» Ірини Фаріон

Клименко зауважив, що є достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий стріляв у мовознавицю: «139 годин безперервної роботи величезної команди оперативників, слідчих, кримінальних аналітиків, експертів, інших поліцейських служб, співробітників Служби безпеки України. Перевірили кожен куточок по маршруту відходу стрільця та обшукали близько 100 га лісу».

Він також додав, що затриманий вже в поліції, а слідство наразі схиляється до думки, що стрілець – лише виконавець.

Міністр опублікував фото з моменту затримання.

Фото з Telegram-каналу Ігоря Клименка

Крім того, за даними джерел УП, підозрюваний дніпрянин приїхав до Львова потягом, а після вбивства залишив місто таким же способом.

Обличчя підозрюваного спершу видно не було, проте соцмережами почали поширювати імовірне фото затриманого. Інформація згодом підтвердилась у Офісі Генпрокурора.

Фото, оприлюднене Офісом Генпрокурора

Також в соцмережах поширили відео ймовірного затримання хлопця та інформацію про те, що він був учнем школи №62 у Дніпрі, а також числився в Асоціації Футболу Дніпропетровської області. Проте офіційно це поки ніхто не підтвердив. 

В прокуратурі також додали, що наразі за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури затриманому готується повідомлення про підозру в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України) та вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління Національної поліції у Львівській області за оперативного супроводження СБУ.

«Встановити його особу вдалося за фото зі смарт-камер відеоспостереження».

Фото із затримання, опубліковане Нацполіцією

Зазначимо, що в телемарафоні «Єдині новини» Ігор Клименко також повідомив, що на кордоні перевірили 58 тисяч осіб, які відповідали приблизному віку підозрюваного.

«Ми відслідкували, як він переодягався, як змінював походку, яким транспортом пересувався. Також задокументовано, що панаму, в якій його зафіксували, він придбав у травні 2024 року, як і інший одяг. Тобто він готувався кілька місяців».

Запобіжний захід, додав Ігор Клименко, підозрюваному будуть обирати сьогодні-завтра.

Відомо, що зараз за місцем проживання хлопця тривають обшуки. Після цього затриманий буде доставлений у Львів для проведення подальших слідчих дій.

«Суспільне. Дніпро» опублікувало відео, в якому місцевий житель Ян каже, що з п'яти років знав затриманого, який, ймовірно, є причетним до вбивства. Вони разом відвідували спортивні секції.

«Живе з мамою, дуже порядний хлопець. Він гарно вчиться, ніколи б не подумав, що він може таке зробити, я впевнений, що він такого не робив».

 

 

Батько підозрюваного журналістам «Схем» (Радіо Свобода) повідомив, що він служить, а сина давно не бачив, але про його затримання дізнався від дружини.

«Я на фронті зараз, сина особисто давно не бачив, спілкувалися регулярно телефоном, – зазначив чоловік. – Мені дружина сьогодні зателефонувала, сказала, що відбулося затримання сина. Чи затримання, чи арешт – тут же теж не зрозуміло. Не все так «гладко» було: дружину тримали поза помешканням, забрали техніку, скрутили сина. Мотивів для убивства Фаріон не було, він не мав ніяких українофобських поглядів, він патріот. Навпаки: він закінчив курси керування БПЛА, щоб долучитися до українського війська, займався футболом», – сказав батько затриманого.

До слова, після вбивства Ірини Фаріон Ігор Клименко повідомляв, що воно було сплановане, а стеження за мовознавицею відбувалося близько місяця. Тоді йшлося про те, що стріляв чоловік приблизно 20-25 років. Злочин кваліфікували за ч.1 ст.115 – умисне вбивство.

Читайте також: Справа Фаріон. Російські неонацисти поширили відео з нібито її вбивством

Днем раніше, увечері 24 липня, в російських ЗМІ почали поширювати інформацію, що відповідальність за вбивство мовознавиці взяв на себе представник російського неонацистcького руху. Telegram-канал ASTRA, який позиціонує себе як «незалежне видання без цензури»оприлюднив інформацію про вбивство Ірини Фаріон. 

Відповідальність за скоєне взяли на себе російські «націонал-соціалісти» з руху NS/WP (National-Socialism/White Power). Публікацію супроводжувало відео, яке, за їхніми твердженнями, містить момент вбивства мовознавиці. На відео тривалістю десять секунд чути жіночі крики і постріл, а також видно автівки, які схожі на ті, що були на місці злочину. 

Крім того, у відео демонструється маніфест «автономного революційного расиста», який взяв на себе відповідальність за вбивство.

До слова, National-Socialism/White Power (NS/WP, NS/WP Crew, Sparrows Crew) – російське неонацистське угруповання, яке виникло в середині 2000-х на однойменному інтернет-форумі. У 2020 році організація відродилася через свій Telegram-канал. З початком вторгнення росії в Україну угруповання брало на себе відповідальність за підпали військкоматів у росії.

Вранці 25 липня правоохоронці повідомили, що перевіряють цю інформацію.

Оновлено

26 липня у Львові відбувся брифінг Міністра внутрішніх справ Ігора Клименка та голови нацполіції Івана Вигівського, під час якого повідомили деталі проведеної операції по затриманню підозрюваного у вбивстві. 

За словами Ігоря Клименка, на місці злочину знайшли спортивну кулю, не бойову. Наразі встановлюють, де ця куля була придбана.

У межах цього кримінального провадження опитали 900 свідків. Завдяки фотографії встановили 80 схожих людей на цю особу, їх перевіряли цілодобово протягом 21-22 липня. Згодом вдалося встановити особу підозрюваного зловмисника. 

Ним виявився 18-річний мешканець Дніпра. 

З метою конспірації він у Львові знімав три різні помешкання. 9 липня він орендував перше помешкання, 14 – друге, і 18 липня, перед днем вбивства, третє помешкання. 

Зокрема, хлопець з Дніпра отримував посилку на Новій пошті, де були його речі: окуляри, панамка, накладна борода, сумка через плече, рюкзак та шорти. Ці речі він придбав починаючи з травня 2024 року. 

Вбивство відбулося за рогом будинку, тож його не вдалося зафіксувати на камеру. Але вдалося зафіксувати підхід підозрюваного і підготовку до злочину. 

Зі Львова до Дніпра підозрюваний виїхав 21 липня, у день парастасу Ірини Фаріон. Хлопця затримав спецназ 25 липня близько 13:00 у квартирі в Дніпрі, в якій він проживав з мамою. 

Детальніше тут.

«Твоє місто» слідкує за оновленнями щодо цієї справи та публікуватиме всі деталі.

Нагадаємо, що 19 липня у Львові на вулиці Масарика вистрілили в голову мовознавиці Ірини Фаріон. Пізніше вона померла у лікарні. Детальніше про цей день та версії слідства читайте тут.

21 липня відбулося прощання з Іриною Фаріон. А вже 22 липня на похорон у Львові зібралося кілька тисяч людей. Мовознавицю поховали на Личаківському кладовищі. Про те, як відбулася «остання лекція» Ірини Фаріон читайте у матеріалі.

Софія Шавранська

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Вибір Твого міста

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!