фото: EPAM Ukraine
Як Covid-19 змінює робочі місця. Історія трансформації офісу компанії «ЕРАМ Ukraine»
Уже понад пів року минуло з того моменту, коли Україна почала жити з коронавірусом, а частина бізнесу перейшла на віддалений режим роботи. І попри те, що тоді більшість стикнулася з незручностями роботи з дому (відсутність обладнаного місця чи проблеми з інтернетом), нині цей формат не здається таким нереалістичним. Навіть більше, дистанційна робота дала розуміння, наскільки ефективно можна працювати і вдома. Так, наприклад, в ІТ-компанії ЕРАМ Ukraine планують, як мінімум, до кінця року залишатися у форматі роботи з дому через те, що показники захворюваності в Україні і далі зростають. Проте все ж частина офісів компанії відкрита в черговому режимі.
Tvoemisto.tv вирішило розпитати адміністративного директора компанії Олександра Теслера про те, які нові правила тепер діють у ЕРАМ Ukraine і чи дійсно офісне життя змінилося та вже не буде таким, як колись.
Як карантин розмиває межі особистого та робочого
Щоби зібратися і піти на карантин, компанії потрібно було лише два дні. У п’ятницю ввечері ввели обмеження, а вже в понеділок близько 8 тисяч ЕРАМ-івців в Україні (майже 2 тисячі у Львові) підключились до задач з дому. І більшість організаційних чи технічних питань теж були закриті в перший тиждень карантину.
«Ми зрозуміли, що нам треба дотримуватися певних заходів, які рекомендує ВООЗ та яких вимагає МОЗ і уряд України. При цьому мали і надалі надавати клієнту послуги на високому рівні, незалежно від ситуації та режиму, в якому працюємо. І хоча для нас формат віддаленої роботи не новий, адже ми працюємо із закордонними клієнтами, та все ж це ніколи не відбувалося в таких масштабах. Але загалом перехід в режим «роботи з дому» зробили так, що наш клієнт цього переміщення не відчув», – згадує Олександр.
До карантину і коронавірусу колеги з ЕРАМ Ukraine звикли, що офіс – це їхній «другий дім», адже щодня вони проводили тут достатньо багато часу, розповідає Олександр Теслер. Проте все ж існувала чітка межа: робота – особисте життя. У перший місяць усі адаптувалися до нового формату, та водночас почали відчувати, як розмивається межа особистого і робочого.
«Якщо ти в офісі, отже, – це твій час на робочі питання, а коли вдома – це час на сім’ю, хобі чи спілкування з друзями. Із початком карантину ця межа почала розмиватися. Особисті та домашні справи змішалися з роботою», – каже він.
Читайте також: OpenSpace, спортзал і масажний кабінет. Чим дивує львівський офіс ЕРАМ
«Моя дитина ще не розуміє, чому тато вдома, але мусить займатися роботою (сміється). А ще буває, що запрацьовуєшся допізна. Однак такі речі є причиною погіршення балансу між роботою та особистим життям. Наші HR-спеціалісти помітили цю тенденцію та працювали на випередження. Пояснювали, як збалансувати свій день, та на що варто звертати увагу, щоб не довести себе до «вигорання», – додає він.
Про оновлені правила роботи
У ЕРАМ Ukraine розробили свій алгоритм дій, де поєднали світові практики, вимоги МОЗ та найбільш ефективні методи. Їх розділили відповідно до кожного рівня епідеміологічної небезпеки. Наприклад, якщо йдеться про перший рівень, тобто активний спалах Covid-19, то нікого в офіс не впускають та просять працювати віддалено. Із кожним наступним рівнем ці вимоги послаблюються.
«Ми не поспішаємо повертати людей в офіси, адже здоров’я наших колег – на першому місці. Як тільки Україна перейде в зелену зону, а відповідно до наших умов, це буде п'ятий рівень, то і компанія відкриє спочатку чверть місць в офісі, потім половину з дистанціюванням, далі розблокуємо всі місця для роботи. Сподіваємося, що це буде навесні», – зазначає Олександр Теслер.
Про новий формат офісного простору
Проте вже зараз офіси відкриті в черговому режимі для виняткових ситуацій. Наприклад, в колег вдома зник інтернет чи електрика або хтось із сусідів цілий день робить ремонт та не дає можливості сконцентруватися на роботі. У таких випадках спеціалісти можуть працювати в офісах ЕРАМ. Однак спочатку треба забронювати місце через внутрішню систему, так званий hoteling (хотелінг).
«Раніше, в докарантинний період, у спеціалістів були виділені робочі місця в компанії. У нас були плани в майбутньому змінювати цей підхід – будувати нові офісі під модель hoteling, але думали, що це відбуватиметься поступово, нехай протягом п’яти років. Та прийшов Covid-19 і вніс свої корективи в звичний стан справ так, що ми зрозуміли: повернення в оффлайн-роботу буде іншим. Офіси трансформуються в новий вид, який до того не існував», – розповідає Олександр Теслер. – Більше того, за нашим внутрішнім опитуванням, понад 50% ЕРАМ-івців навіть по завершенню карантину планують працювати декілька днів на тиждень з дому і лише 1-2 дні в офісі. У такому випадку питання постійного робочого місця нівелюється».
За кордоном вже багато компаній перейшли на hoteling – можливість бронювати робоче місце у певні дні тижня. Наприклад, його використовували в Великобританії. Працівникам роздавали ноутбуки, з часом з’явилися всі інструменти онлайн-конференції тощо.
Читайте також: Як починалось ІТ у Львові. Історичні фото
«Новий формат, як-от hoteling, дозволяє бронювати робочі місця в будь-яких офісах компанії, незалежно від міста чи району проживання. Навпаки, так колеги зможуть обирати ті офіси, до яких їм зручніше і швидше можна дістатися», – додає Олександр. «Від цього отримує та ж екологія. 30% людей, за нашими дослідженнями, вирішили постковідно працювати вдома, то ви уявляєте скільки палива не буде спалюватися в заторах на роботі і з роботи», – додає він.
Головне, за його словами, люди і бізнес зрозуміли, що можна працювати вдома і це не впливає на ефективність. Саме тому офіси стануть новими. Буде багато коворкінг-зон, альтернативних місць для роботи. ЕРАМ Ukraine хоче зробити офіс мультифункціональним і легким для використання, як для тих, хто постійно в офісі, так і для тих, хто всього день чи два.
Нова реальність - нові правила
Хоча повноцінно на роботу в офісі ЕРАМ-івці ще не перейшли, але, зайшовши в приміщення, на кожному кроці спеціалісти бачитимуть нагадування про нові правила.
На вході біометричний термінал з детекцією температури попросить одягнути маску, якщо ви прийшли без неї, та виміряє температуру тіла відвідувача.
Читайте також: Авто без водія, дрони і розумні будинки. Що винаходять львівські ІТ-спеціалісти
«Кожен, хто заходить в офіс, зобов’язаний одягнути маску. Також ми просимо наших колег одягати маски в загальних місцях в офісі (кухня, коридор…). Та коли колега працює за своїм комп’ютером, маску можна зняти, тому що в радіусі 1.5 м біля нього ніхто не сидить», – розповідає Олександр.
Частина столів в офісі заброньована під «соціальне дистанціювання», щоб колеги не сиділи поруч.
Кімнати для переговорів в компанії просять не використовувати, а всі зустрічі – робити тільки онлайн. Також є обмеження стосовно кількості людей, які можуть одночасно перебувати в ліфті чи на кухні. І всюди наклейки чи плакати нагадують – «тримай дистанцію».
По всьому офісу можна знайти острівки із дезінфікуючими засобами, як для рук, так і для використання на поверхнях.
«Антисептики зі спеціальним розчином розташовані при вході, біля кухні, посеред робочих столів, щоб людина мала можливість за потреби продезінфікувати руки у будь-який момент. Також ми розташували по офісу пункти з санітайзерами, за допомогою яких можна продезінфікувати робочу поверхню, якщо хтось переживає за її чистоту. За цей процес відповідають прибиральниці і на кожному столі є позначка про проведену дезінфекцію, але, якщо людині так спокійніше, – ласкаво просимо провести дезінфекцію самостійно»», – додає Олександр Теслер.
Читайте також: Як починалось ІТ у Львові. Історичні фото
Про важливість комунікацій
Новий формат роботи під час карантину вимагає нового, та не менш ефективного підходу до комунікації з колегами, продовжує Олександр Теслер, адже з такою ситуацією як пандемія короновірусу всі стикнулися вперше. Тому потрібно було багато комунікувати з колегами та пояснювати, що і як зараз робить компанія, які зміни відбуваються в процедурах, чому не варто наразі ходити в офіси та й, зрештою, коли ж спеціалісти зможуть повернутися в звичний режим.
Комунікація потрібна і для вироблення нових звичок поведінки в офісі. Адже теперішня реальність – офіси не можуть зараз функціонувати без термометрії, маскового режиму, соціального дистанціювання та антисептиків в межах доступності по всьому приміщенні. Це все нові правила, до яких треба звикнути.
Фото Надія Марченко
Партнерська публікація
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Колонка
- Економічне диво під час Covid-19. Як пережила пів року пандемії Польща
- Львів не може бути глобальним і містечковим водночас. Пекар у влозі Рущишина
- Україна у полоні «Шльопок» і Covid-19 та передбачення Мирослава Мариновича. Висновки тижня
- Урок до Дня Незалежності від Білорусі та точка не повернення з Covid-19. Висновки тижня
- Наше майбутнє визначається в Білорусі та у головах українців Covid-19 уже не є жахіттям. Висновки тижня
- Спалах Covid-19 в Україні, США хочуть посадити Коломойського та Гейтс попередив про новий катаклізм. Висновки тижня
- Регіони ігнорують нові обмеження МОЗ та світ напередодні нових потрясінь. Висновки тижня, що минув
- Комедійні Трамп і Путін та терористи в Україні. Висновки тижня, що минув
- «Рай і пекло» майбутнього та «саджати треба»-3. Висновки тижня, що минув
- В Україні немає сценарію стримування пошесті та три міфи Covid-19. Висновки тижня, що минув
- Два паралельні карантини у Львові та «білі лебеді» економічної кризи. Висновки тижня, що минув
- «Саджати будемо» в Україні та світ напередні великої кризи. Висновки тижня, що минув
- Львів без Covid-19 та уряд Саакашвілі. Висновки тижня, що минув
- Друга хвиля Covid-19 та Crew Dragon Маска в космосі. Висновки тижня, що минув
- Довіра і знищення символів Майдану. Висновки тижня, що минув
- Яким буде світ після карантину та що буде з економікою України. Висновки тижня, що минув
- Вихід з карантину і «плутократи». Висновки тижня, що минув
- Як українці дотримувались карантину та що там у Європі. Дані Apple
- Бунт мера Черкас, як криза влади в Україні. Висновки тижня, що минув
- «Коли закриваються одні двері – відкриваються інші». Як львів'яни приборкали карантин
- Світ, який зникає на очах. Висновки тижня, що минув
- Великдень і катаклізми світу. Висновки тижня, що минув
- Культура не має потрапляти під удар. Директорка Інституту стратегії культури про справжні сенси під час карантину
- Надія в епоху коронавірусу. Висновки тижня, що минув
- Львів і космос нерозлучні з 1771 року. Як працювали найдавніші обсерваторії міста
- За п'ять століть Львів пережив 50 епідемій. Чого нас вчить історія
- Світ як будинок, який ніхто не хоче ремонтувати. Висновки тижня, що минув
- Великдень, що дає надію. Висновки тижня, що минув
- Порізно цю хворобу точно не здолати. Висновки тижня, що минув
- Що не так у наших школах?
- Максим Баландюх: після Непалу мрії стають досяжнішими