Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
Збалансоване харчування означає правильне поєднання білків, жирів, вуглеводів, амінокислот і вітамінів. Білки важливі для росту та розвитку м’язів, насичені й ненасичені жири підтримують здоров’я шкіри та шерсті, а вуглеводи забезпечують організм енергією. Амінокислоти й вітаміни потрібні для підтримки імунної системи та загального здоров’я. Також важливо забезпечити тварину доступом до чистої питної води, необхідної для всіх фізіологічних процесів у організмі.
«Раціон для чотирилапих буває різним, на ринку дуже широкий вибір кормів. Тому варто навчитися підбирати харчування, враховуючи потреби свого улюбленця. Неправильно підібраний раціон може сильно нашкодити тварині:вона або недоотримує поживних речовин, або, навпаки, має їх у надлишку, що теж може негативно вплинути на здоров’я. Корм має відповідати віку, породі , стилю життя й особливим потребам кота чи собаки», – розповідає експертка Kormotech по роботі із заводчиками та ветеринарами Олеся Шморгун.
Одним із найбільших виробників їжі для котів та собак в Україні є компанія Kormotech. У її портфелі кілька популярних брендів: Optimeal, Club 4 Paws («Клуб 4 лапи»), «Гав!» та «Мяу!». Ці бренди охоплюють різні цінові сегменти:від стандартного до суперпреміального, що дозволяє петперентам обрати той, що найкраще відповідає потребам їхніх улюбленців. Наприклад, Optimeal пропонує продукцію класу суперпреміум, а бренд Optimeal Beauty представлений у сегменті холістик.
Кожна тварина унікальна, тому її харчові потреби можуть суттєво відрізнятися залежно від віку, породи, фізичної активності та стану здоров’я. Зважаючи на особливості тварини, необхідно підбирати спеціалізований корм, який допоможе уникнути проблем зі здоров’ям.
Сухий корм чи вологий
Питання поєднання сухого та вологого корму часто виникає у господарів котів і невеликих порід собак. Тривалий час ширився міф про те, що міксування цих видів харчування може бути шкідливим для підшлункової залози тварини. Однак сучасні дослідження й рекомендації ветеринарів спростовують цю думку: навпаки, поєднання сухого та вологого корму протягом дня може бути корисним для здоров’я ваших улюбленців.
Найбільш важливим вологий корм є для котів. Вони за своєю природою споживають дуже мало води, що може призвести до проблем із сечовивідною системою. Коти рідко п`ють достатню кількість води, і це може негативно позначитися на їхньому здоров’ї. Вологий корм стає рятівним у цій ситуації, адже його склад на 86% складається з води. Це не лише допомагає забезпечити кота необхідною кількістю рідини, але й підтримує здоров’я нирок і сечового міхура.
«Крім того, вологий корм гарантує, що ваш улюбленець отримує чисту воду, яка не завжди може потрапляти в організм через звичайне пиття, особливо якщо кіт п’є воду з-під крана. Неналежна якість води може негативно вплинути на здоров’я тварини, тому використання вологого корму допомагає мінімізувати ці ризики», – додає Олеся Шморгун.
Водночас в котів і дрібних порід собак часто виникає проблема з утворенням зубного каменю. Харчування тільки м'якими кормами може сприяти швидкому утворенню зубного нальоту, що згодом перетворюється на камінь. Видалення зубного каменю зазвичай потребує втручання ветеринара під загальною анестезією, що може бути стресовим для тварини. Сухий корм завдяки своїй текстурі допомагає сповільнити цей процес, очищаючи зуби під час їжі.
Отже, оптимальним рішенням для здоров’я улюбленця є збалансоване поєднання сухого та вологого корму. Розділення їх на різні прийоми їжі протягом дня дозволяє одержати переваги двох видів харчування.
Корм для цуценят і кошенят
Потреби в поживних речовинах у цуценят та кошенят значно відрізняються від дорослих тварин через активний ріст та підвищену рухливість. Вони потребують значно більше енергії на одиницю маси тіла, ніж дорослі собаки чи коти, які більшу частину дня проводять у стані спокою. Це пояснює необхідність підвищеного вмісту калорій, білків, жирів і вуглеводів у їхньому раціоні.
«У кормі для цуценят і кошенят зроблений акцент на підвищеному вмісті калорій, що забезпечується великою кількістю жирів і білків. Крім цього, вони потребують більше вітамінів, мінералів, омега-3 і жирних кислот. Останні є ключовими для розвитку головного мозку, зору й репродуктивної системи», – пояснює експертка Kormotech по роботі із заводчиками та ветеринарами.
Спеціальні корми для цуценят і кошенят зазвичай збагачують легкозасвоюваним білком, наприклад яєчним. Яєчний білок вважається еталоном засвоюваності, що робить його ідеальним компонентом у раціоні молодих тварин.
Цікаво, що перше знайомство цуценят і кошенят із кормом відбувається через запах, який вони відчувають від своєї мами після того, як вона з'їла корм і облизала дитинча. Це впливає на подальші харчові вподобання тваринок. Тому петперентам варто зважати на раціон мами, оскільки це допоможе визначити, якому корму згодом віддаватиме перевагу її потомство.
Корми для великих і малих порід собак
Однією з основних відмінностей у харчуванні великих і малих порід є калорійність корму. Що менша собака, то більше калорій вона потребує на кілограм маси тіла. Маленькі породи собак дуже активні й витрачають більше енергії, тому корм для них має бути калорійнішим. Водночас великі породи мають меншу потребу в калоріях на кілограм маси тіла, тож споживання висококалорійного корму може призвести до переїдання і швидкого набирання ваги, що є небажаним.
«Однією з найпоширеніших проблем, з якими стикаються маленькі собаки, є утворення зубного каменю. Для вирішення цієї проблеми корми для малих порід зазвичай випускають у вигляді гранул зі спеціальною текстурою, яка допомагає очищати зуби під час жування. Крім того, до складу корму можуть додавати речовини, які сприяють зменшенню утворення зубного каменю», – каже Олеся Шморгун.
Ще однією важливою особливістю корму для собак малих порід є його здатність підтримувати здоров'я травної системи. Маленькі собаки більш схильні до проблем із травленням, тому корми для них часто додатково збагачують пребіотиками, які підтримують здорову мікрофлору кишківника.
Для великих порід собак основною проблемою є здоров'я суглобів, яке може погіршуватися через надлишкову вагу. Тому важливо обирати корм із збалансованим складом, який запобігає швидкому набиранню ваги. В такі корми часто додають спеціальні речовини, які підтримують здоров'я суглобів і зберігають їхню структуру, що є ключовим для забезпечення активності та рухливості великих собак.
Планування раціону
При плануванні раціону домашнього улюбленця важливо враховувати не тільки кількість їжі, а й норму споживання води – 30 мл на кілограм маси тіла. На кожному упакованні корму зазвичай є таблиця з рекомендованими нормами споживання, що залежить від складу та калорійності корму. Ця таблиця слугує орієнтиром, від якого варто відштовхуватися, підбираючи оптимальну порцію для вашого улюбленця.
Спочатку варто давати рекомендовану кількість корму і спостерігати за твариною. Якщо вона активна, підтримує стабільну вагу, не має проблем із травленням, ця норма підходить. Якщо тварина худне, втрачає енергію або постійно шукає їжу, кількість корму варто збільшити. Якщо тварина починає набирати надлишкову вагу і стає менш активною, порцію треба зменшити.
Особливо уважним варто бути при годуванні цуценят, оскільки таблиці з дозуванням корму зазвичай враховують вагу дорослого собаки, пояснює експертка: «Спрогнозувати дорослу вагу цуценяти не завжди легко, тож потрібно ретельно спостерігати за його розвитком і самостійно коригувати денну норму корму».
Годування тварини – відповідальний процес, який потребує індивідуального підходу. Власник повинен адаптувати кількість їжі під потреби свого улюбленця, враховуючи його вік, породу й активність. Кошенят треба годувати спеціальним кормом до року, а для цуценят термін залежить від породи: великі породи можуть потребувати корму для цуценят до двох років, тоді як маленькі можуть перейти на дорослий корм уже в однорічному віці.
Харчування кастрованих і стерилізованих домашніх тварин
Стерилізовані та кастровані тварини зазвичай втрачають інтерес до протилежної статі через зміну гормонального фону, що знижує їхню фізичну активність. У некастрованих тварин значна частина енергії витрачається на пошук пари, а після кастрації чи стерилізації ця потреба зникає, що призводить до збільшення ваги та зниження активності. Через це таким тваринам рекомендовані спеціалізовані корми, які містять менше калорій.
Корми для стерилізованих і кастрованих тварин мають знижений вміст жиру та містять амінокислоти, які сприяють ефективнішому спалюванню жиру й перетворенню його на енергію. Це допомагає уникнути набирання улюбленцем надлишкової ваги.
Також важливо враховувати, що рання кастрація, яку іноді практикують у розплідниках, може негативно впливати на здоров’я тварини. «У котів, кастрованих у молодому віці, уретра може залишатися недостатньо розвиненою, що збільшує ризик утворення сечових каменів та інших урологічних проблем. Щоб знизити ці ризики, в спеціалізовані корми для кастрованих котів додають компоненти, які запобігають утворенню кристалів у сечі», – зазначає Олеся Шморгун.
Компанія Kormotech пропонує спеціальні корми для стерилізованих і кастрованих тварин, створені на основі консультацій із нутриціологами зі США, Канади та Європи. Кожна партія корму проходить лабораторні перевірки, щоб забезпечити високу якість і безпечність продукту.
Нові тренди в харчуванні тварин
Важливість нових наукових досліджень і сучасних трендів у виробництві кормів є ключовим аспектом роботи компанії. Відділ розробки нових продуктів Kormotech здійснює весь цикл створення корму – від генерації ідей до виведення готового продукту на ринок, розповідає керівниця відділу New Product Development Галина Цегелик. У компанії працює команда нутриціологів, яка розробляє рецептури, і технолог, який тестує нові продукти на виробничих потужностях. Жоден продукт не потрапляє на ринок без ретельного виробничого тестування, яке передбачає перевірку рецептури та поєднання інгредієнтів.
Окремо тестують смакові властивості продукту, щоби переконатися в його привабливості для тварин. Безпека продукції також є пріоритетом: усі корми проходять відповідні перевірки. Крім того, компанія активно працює над розширенням асортименту, впроваджуючи нові технології виробництва, зокрема для створення шматочків корму у вигляді рваного м’яса.
«Особлива увага приділена розширенню лінійки кормів для особливих потреб котів та собак, адже цей сегмент стрімко зростає. До цього, наприклад, відносяться такі особливості як стерилізація, алергічність, контроль ваги, вік, активність тварини та інше. Відповідно до попиту Kormotech працює над збільшенням кількості смакових варіантів у цій категорії», – пояснює Галина Цегелик.
Також відділ працює над створенням кормів для контролю ваги малих порід собак і впровадженням нових технологій, пов'язаних з мікробіомом шлунку, що є актуальним як у сфері харчування людей, так і для домашніх тварин.
«Ми досліджуємо нові та ефективні функціональні добавки, щоб покращувати імунітет та здоров`я наших улюбленців», – додає керівниця відділу розробки нових продуктів Kormotech.
Насправді чимало трендів походить із галузі людського харчування. Тому команда Kormotech відвідує не лише українські та міжнародні виставки кормів для тварин, а й продуктів для людей. Загалом міжнародні тренди різняться на ринку Європи і США. Галина Цегелик каже, що європейський ринок більш соціально відповідальний, і Kormotech також впроваджує та слідує за новими тенденціями.
Завдяки інноваційним підходам і постійному вдосконаленню технологій Kormotech залишається лідером галузі, задовольняючи потреби петперентів і враховуючи найновіші наукові досягнення.
Наталія Вареник
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
_____________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Вибір Твого міста
- «Я ненавиджу центр Львова», – ветеран війни про адаптацію військових
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- «Прийду до побратимів на могили, скажу, що перемогли»
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- «Люди на війні роблять дива, приїдуть до Львова, а тут «йой, все пропало»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- Обіцяв сину повернутися. Історія художника-ветерана
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- Ростислав Антимис: «Зробіть рік контракту, люди бояться рабства»
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- «Наша перемога залежить від реформи армії», – Юрко Вовкогон
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Із передової в офіс? Що потрібно ветеранам, щоби повернутися до роботи
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи
- Чи можуть кияни викупити Житній ринок
- Психлікарню на Кульпарківській кардинально змінять. Інтерв'ю з директором
- «Важливо знати, що в тобі є доброго». Отець про піст, Папу та дофамінове покоління
- Як розвивати Львівський палац мистецтв
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- Чи молодшає рак і чи більшає хворих. Розмова з керівником Львівського онкоцентру
- Made in Ukraine. Як на Львівщині виробляють корми для тварин з бананами і креветками
- «Це найбільший скандал». Експерт про Папу та кампанію проти України
- Земля і руїни. Які виставки варто відвідати у Львові у березні
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- Чи збудують у Львові перехоплювальний паркінг та до чого тут «джентльменська угода»
- «Ми маємо чим пишатися». Що буде з Академією друкарства і що кажуть у МОН
- Як забудують Садову-Петлюри і чи не зупиниться Кульпарківська
- На Ринку звучить «Тиша». Як Львів запровадив церемонію прощання з воїнами
- Львову потрібна транспортна революція, щоб стати воротами ЄС в Україну
- Без ботоксу та уколів. Чому тейпування і масаж корисні для краси та здоров’я
- Що треба врахувати у законопроекті про мобілізацію. Розмова з адвокатом
- Мрій, дій, сяй, відпочивай. Що врахувати, щоб обрати дитячий табір
- Здобувачів другої освіти у вишах можуть мобілізувати. Скільки їх на Львівщині
- Листівки та горнятка зі Львова. Як родина з Лисичанська заснувала сувенірну майстерню
- Продавці спадщини, або Як «загубилися» приміщення колишнього Університету у Львові
- «Львів'яни погано сприймають сучасну архітектуру», – Тетяна Балукова
- Мріємо допомагати. Як у Львові сім'я створила крафтову майстерню меблів Holy Wood
- Чому українські школярі відстають від європейських. Розбір результатів PISA
- Зарплата, ціни на квартири та каву. Що змінилось у Львові та ще 4 містах
- «У нас 6 дівчат. В армію їх не заберуть». Як скласти дрон та скільки це коштує
- «Москва» в середмісті Львова. Як ресторани працювали на радянську імперію
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Тут ти або Герой, або - нещасний». Як це повернутись з фронту
- Скільки коштує квартира у Львові, або Детальний огляд ринку нерухомості
- Після метро. Чи вдасться подолати транспортний колапс на Теремках
- «Росіяни стріляють, а шестеро хлопців мене несуть». Ще одна історія бійця
- Як це – жити тиждень у вантажівці. Репортаж із заблокованого кордону
- «Чомусь коментуємо дії ТЦК, а не відсутність черг під військкоматами»
- «Іншого такого немає». Чи може Клепарів стати підцентром Львова
- Чому медики «швидкої» не приїжджають на усі виклики мешканців Львова
- «Ми на тебе чекали». Як у Львові допомагають одиноким людям
- «Мова допомогла мені пережити початок війни». Як у Львові вивчають українську
- «Сказав правду, і це зачепило». Що довело до сліз капелана облради Андрія Корчагіна
- Зараз готується «План України», – керівниця Українського форуму в Chatham House
- Організаторка мітингу проти Фаріон: «Не з усіма гаслами я згодна»
- Тут виробляли вино і повидло. Як у Львові ревіталізували фабрику
- «Ми не називаємо українців худобою». Хто пікетував Фаріон та Львівську політехніку
- За скільки можна орендувати квартиру у Львові. Де найдешевше, а де найдорожче