«Не усім підійдуть вилиці Анджеліни Джолі». Розмова з лікаркою

1445 0
У цьому випуску «Клуб експертів та експерток» від «Твого міста» порушуємо несподівану, але вкрай важливу тему. Косметологія стала доступнішою, все більше жінок і чоловіків можуть скористатися косметологічними послугами, яких неймовірно багато. Але з чого почати? До кого звертатися? Що підійде саме вам? Ведуча Лана Жаб’юк та засновниця косметологічної клініки Symmetrica Beauty Оксана Іванців обговорили, на що варто звернути увагу, які є типи старіння, який результат дають апаратні та ін’єкційні процедури, а також з’ясували інші поширені питання до косметолога.

Про косметологію можна говорити годинами. Ринок цих послуг величезний, розібратися в ньому самотужки дуже складно у будь-якому віці. Як я розумію, багато людей вибирають косметолога або певні процедури на не завжди релевантні поради інших. Як відбувається знайомство з людиною, яка прийшла до вас уперше? З чого радите починати?

Навіть наші бабці та дідусі робили своєрідні косметологічні процедури: правильно вмивалися, змащували обличчя сметанкою, відсвіжували огірочком, що позитивно впливало на шкіру. Починати варто з настанням пубертату, щоб навчитися правильного догляду. Все наше життя складається зі звичок, а звичку доглядати себе – шкіру, тіло, зуби – треба довести до автоматизму. Тоді мозок не витрачатиме на це додаткової енергії.

Після 20 років, особливо в Україні, популярні певні процедури. В соцмережах багато реклами різних ін'єкцій. Чи можна в 20 років уже щось із цього робити?

На рекламу можна звертати увагу, але треба обов'язково перевіряти. Першочерговий акцент на здоров’ї. З 20 років потрібно щось робити. Незворотні зміни починаються від народження. До 25 років тіло людини вважається молодим, відтак ми починаємо старіти, біохімія вже інша, і нікуди від цього не дінешся. Підтримання молодості – це потреба естетичної медицини. Ми не «стираємо» старість, а подовжуємо молодість. Клітини в юному віці набагато швидші, обмін речовин прискорений. Після 25-ти це проявляється зовсім по-іншому.

Пацієнти кажуть: «До 35 років я був красивий, а далі все різко змінилося». Чому так стається: пацієнт і лікар мають розуміти, що з 35 років кістки інтенсивно стоншуються, тому шкіра починає обвисати.

Для прикладу, до вас прийшла молода людина з гарною шкірою. За типом обличчя ви можете передбачити, яким у неї буде тип старіння і вікові зміни?

На практиці визначають чотири типи старіння. У мене так званий втомлений тип, якщо трошки недосплю, одразу виглядаю смутною. Також є м’язовий, дрібнозморшкуватий і деформаційний. Останній більш схильний до набряків, для нього є свої процедури. А кілька років тому визначили ще й комбінований тип, який може поєднувати ознаки кількох згаданих.

Тому треба йти до спеціаліста, який визначить ваш тип старіння, тип шкіри – нормальна, жирна, суха чи комбінована, її стан, тобто що вас турбує в даний момент – чутливість чи якісь інші реакції. Спочатку ми усуваємо симптоми, визначаємо стан, потім тип шкіри, а далі вже працюємо з типом старіння. Це може зробити лише лікар!

Тобто косметолог складає таку собі дорожню карту для пацієнта. Може змоделювати, що зараз він виглядає отак, а за якийсь час, якщо нічого не робитиме, зможе виглядати отак?

У стоматології ми моделюємо, як виглядатиме обличчя людини із зубами чи без них. У косметології поки що немає такої програмки, але я більш ніж упевнена, що десь вона точно є.

Ви за комплексний підхід, щоб людина чітко розуміла всі свої нюанси, як із ними працювати, а не просто хотіла вилиці, як у Анджеліни Джолі?

Я однозначно за комплексність. Якщо пацієнтка хоче чогось позбутися чи щось додати, найперше звертаємо увагу на природність її рис. Краса сприймається людьми підсвідомо. Ми автоматично звертаємо увагу на пропорції та симетричність обличчя, лише після цього кажемо, що людина симпатична чи несимпатична. Кожен лікар-косметолог це знає і розуміє.

Що підходить конкретному пацієнту? Він має знайти свого спеціаліста, довіритися йому, прислухатися до нього. Пластична хірургія теж не зробить Бреда Пітта з Анджеліни Джолі, як би цього не хотілося. Кожен має свої генетичні схильності, звички, які впливають на процес регенерації та старіння. Це комплексна історія, силою звички й витримки можна змінити чимало.  Важливі здоровий спосіб життя, харчування, фізичні вправи, навантаження. А найголовніше – правильні думки. Все має бути без фанатизму.

Прикус, розташування зубів можна виправляти, але також можна працювати з обличчям. У цій естетиці все пов'язане.

Основою є кістки. Якщо після 35 років починається стирання зубів, то й прикус погіршується. Радимо спочатку привести до ладу зуби, а косметологія – це вже «вишенька на торті».

І з чого радите починати після 35-40 років? Колись іти до косметолога було незвично або косметологічні послуги були недоступні. Відкриваєш інтернет, а там гіалуронка, ліполітики, філери, ботокс – очі розбігаються.

Однозначно з чистки обличчя. Без підготовки ми в клініці ніколи нічого не зробимо. До філерів треба готуватися, лікар мусить розуміти, що відбувається з м'язами та шкірою впродовж певного періоду. Підготовка до ботоксу – мікрострумова терапія, яка репрограмує м'язову систему, надає їй пружності, еластичності. Кілька днів тому в мене була 47-річна пацієнтка, з якою працюємо вже рік. Вона мала постійні подразнення на шкірі, висипання. Так ось, цю зиму жінка вперше пережила без жодних неприємних відчуттів.

Як працює мікрострумова терапія – апаратна косметологія, яка передбачає певну кількість сеансів?

Це курс від чотирьох до десяти процедур. Мікрострумова терапія репрограмує м’язову систему, насичує епідермальні клітини вітамінами, призначеними лікарем відповідно до типу шкіри, робить клітини еластичнішими. Покращується обмін речовин, відтак організм може значно швидше впоратися з негативними впливами зовнішнього середовища, яке є найагресивнішим.

Свого часу дуже популярною була гіалуронка. Тепер її більше використовують для губ, аніж для обличчя. Як у цьому розібратися?

Я б так не сказала. Є багато різних видів, рекомендовано вибирати біодеградувальні філери з гіалуроновою кислотою. Там величезна градація. Пацієнтові розбиратися в цьому нема сенсу. Треба прийти до спеціаліста, який все пояснить, розкаже. І якщо спеціаліст каже «вам потрібна гіалуронка», тікайте від нього!

Чи можна опрацювати обличчя комплексно: тут потрібен ботокс, тут щось інше?

Звісно. Все залежить від типу старіння, типу шкіри. Але перед тим знадобиться підготовка, ін'єкційні процедури, ботулінотерапія, філери. Спектр послуг широкий, однак їх треба правильно підібрати відповідно до генетичних схильностей людини. Пацієнти мають виконувати рекомендації лікаря. Після цього все буде просто.

Якщо робимо аугментацію губ, то в цей день не можна пити нічого через соломинку, вживати спиртне, цілуватися. Якщо ботокс, то теж не вживати алкогольних напоїв, мінімізувати об’єм рідини, особливо з бульбашками, на вечір. Ботокс перебиває нейронний зв'язок, сигнал про скорочення від мозку до м’яза йде, але м’яз не скорочується. Часом питають: «Скільки часу триматиме ботокс?». Він не «тримає», він уже виконав свою роботу. А від нашого організму, способу життя і ще багатьох причин залежить, як швидко відновлюватимуться нейронні зв'язки. Орієнтовно три місяці. Якщо кажуть, що ефект протримався рік чи два, річ не в ботоксі, а в сформованій ним звичці не використовувати м'язи. Якщо ви морщитеся, то на три місяці дії ботоксу вистачає, щоби змінити цю звичку, а далі вже діло за вами.

Ботулінотерапію я б радила робити раз на рік, перед тим обов’язковим є курс мікрострумової терапії. Коли ми вимикаємо м’язи, вони не виконують своєї функції – виведення надлишку рідини. Що буде з ногою, якою ми рік не ходимо? Тут так само, хоча м'язи обличчя доволі тонкі. В організмі все виконує свою роль, у нас нема нічого зайвого.

Колись люди боялися ботоксу, який перейшов із неврології у косметологію. Зараз побутує думка, що ботокс – це естетика для молодших.

Вважають, що ін’єкції ботоксу запобігають утворенню зморщок. Це профілактика. З часом тургор шкіри знижується, і м'яз уже не в тому тонусі – слабшає Але після 45-50 років ботокс теж використовують.

Що думаєте про процедури з ботоксом на все обличчя та шию?

Позитивно. Коли ми колемо його з одного боку, організм починає компенсувати це з другого. З віком усі м'язи сильно спазмують, починають тягнути. Щоби подовжити молодість, красу, мусимо розслабитися. Розслаблена людина дуже красива. Завданням ботоксу є розслаблення м’язів на певний період.

Гіалуронка була дуже модною. Тепер її вводять, а потім розчиняють. Кажуть, що вона взагалі «мігрує» обличчям…

У губах філер з гіалуронкою може рухатися лише в зоні м’яза, куди його вкололи. На око не може перейти. Якщо колоти в м'які тканини, чого я не люблю, він опускатиметься інтенсивно, бо утворюється натяг, спазм. Краще робити вітамінізацію, біоревіталізацію.

До 20 років робимо доглядові процедури, зазвичай достатньо правильно підібраного домашнього догляду. У 20–25 можна залучати апаратну косметологію. В 25–30 час від часу можна застосовувати ін’єкційну: біоревіталізація, мезотерапія залежно від об'єму гіалуронової кислоти у вітамінках. Із 30 до 35 років – ботулінотерапію, філери, якщо є зм'якшення губ.

А в 40 що, смасліфтинг, філери? На що звертати увагу зрілій жінці?

Смас я б і собі не робила, принаймні зараз. Мені більше подобається апаратний RF-ліфтинг, рекомендований після 40 років. З віком структури колагену, який є основною волокнистою складовою дерми, починають прогинатися під впливом середовища. Я би почала з біоревіталізації, бо для формування нового колагену потрібен будівельний матеріал. А RF-ліфтинг спалює старий колаген, на місці якого починає утворюватися новий. Звучить страшно, однак виглядає дуже красиво. Пропрацьовуємо комплексно, чергуючи біоревіталізацію і RF-ліфтинг що два тижні. До трьох процедур кожного на рік.

А в комплексі з ними що: молочна кислота, колагеностимулювальне?

Є полімолочна кислота, гідроксиапатит кальцію, які тримають каркас до двох років, але до них нема антидотів. Тому я б собі їх не робила. Безпечним є той продукт, який має антидот, як-от гіалуронова кислота.

Люди п'ють рідкий колаген, дехто їсть холодець. Що про це думаєте?

Після 35 років колаген треба і пити, і застосовувати зовні. Першим поживні речовини отримує мозок, бо витрачає дуже багато енергії, відтак – внутрішні органи, а найбільший орган – шкіра – останній. Коли колагену бракує, починають тягнути суглоби. Це дуже тривалий процес, поки дійде до шкіри.

Ви маєте дві клініки – у Львові та в Барселоні. Що найбільш популярне тут і там? Чи почали частіше відвідувати клініки чоловіки?

Кожен косметолог має характерні якості, через які пацієнти йдуть саме до нього. До мене приходять передусім по здоров'я. Люблять ботулінотерапію для красивих омолоджених губ. Я б не сказала, що в Барселоні по-іншому.

Чоловіки, звісно, приходять. Ми боїмося старості, свого старого відображення в дзеркалі. Поки бачиш молоде обличчя, доти ти в грі, що називається життям. Якісно пролонгувати її, забезпечити догляд  і є завданням естетичної медицини.

Іноді соромно признатися: мені кололи ботокс чи ще щось. Чи стикаєтеся з таким?

У мене було багато пацієнток, які казали: «Я боюся ботоксу, бо не знаю, що на це скаже чоловік». Я їх заспокоюю, мовляв, ботулінотерапія – це як страх перед першим сексом, а результат від неї, наче після хорошого сексу. Ти щодня бачиш покращення. Чоловік після процедури не бачитиме це, але помічатиме, як ви щодня ставатимете гарнішою.

Що може піти не так? Чи були у вас такі випадки і які рекомендації після них?

Тьху-тьху, не було. Команда має вміти надати невідкладну допомогу. В ідеалі у клініці повинна бути анестезіологічна служба. В нашій є, тому я не переживаю. Від алергічних реакцій ніхто не убезпечений. Є препарати з лідокаїном у малій дозі, тож він не мав би провокувати алергічних реакцій. Вони проявляються, коли в організмі є надлишок чогось. Навіть якщо вам ніколи не кололи лідокаїн, після першого разу не буде ніякої алергічної реакції. Якщо ж це було часто, то вона можлива. Гіалуронідаза, якою розчиняють філер, дуже алергічна. Тому треба зробити алергопробу і перебути під наглядом лікаря до чотирьох годин. Розчинення – болюча, неприємна процедура, але краще її зробити, якщо філер мігрує.

Гіалуронка також може спричиняти набряк, водянистість.

Гіалуронова кислота у філері, здатна втягувати воду, обтяжує жирову тканину. Один мілілітр філеру збільшується вдвічі. Уявіть, наскільки він збільшує об'єм шкіри! На губах це не так проявляється, в м'яких тканинах, носогубних складках – найбільш виражено. Якось під час курсів до нас приїжджав лікар з ОАЕ. Він казав: «Ваша краса залежить від кількості мілілітрів у обличчі». Найвиразніший кейс – 15 мілілітрів гіалуронової кислоти в обличчі. Це красиво, але залишається таким на певний період.

Так чи так, на нас усіх чекає хірургія. Хтось доходить до неї, хоче її, а хтось – ні. Якщо вводимо забагато філерів гіалуронової кислоти в м'які тканини, то без хірургії не обійтися. Коли розчиняємо їх, шкіра розтягується, підтягнути її допоможе RF-ліфтинг і, звісно, та сама хірургія. Найкращими є біодеградувальні препарати, які самі розчиняються. Але лікар має це знати і розказати на консультації. Що більше розтягнута шкіра, то важче їй стягуватися з віком.

Після пластики також треба йти до косметолога?

Хірурги обов’язково призначають процедури для швидшого відновлення. Навіть якщо мовиться про ліпосакцію – виведення жирової тканини з тіла, хірург спершу проговорює дієту, розповідає, як сформувати звичку правильно харчуватись. Якщо людина важить 200 кілограмів, то викачати 100 кілограмів жиру – дуже небезпечна історія. Результату досягти можна тільки покроково. А відразу можуть бути зроблені тільки губи і вилиці.

Що дають ін'єкції ліполітиків у обличчя?

Коли мене питають, що безпечне, я кажу: з одного боку, все небезпечне. Мають бути бажання, показання, обов'язкове виконання рекомендацій. Навіть якщо їстимемо вівсянку тричі на день, вона не буде надто корисною для нас.

Ліполітик розчиняє жирові відкладення. Але є й такі, що додатково насичують вітамінами і містять гіалуронову кислоту. Організм сам синтезує її, однак з віком цей синтез сповільнюється. А завдяки втягуванню води клітини насичені, цілісні.

Як перевірити фахівця? Косметолог може просто орендувати кабінет, купити препарат і навчитися його колоти.

Усе-таки за відгуками. Однак людина без медосвіти не має клінічного мислення, не може дивитися на організм як на комплекс. Для прикладу, якщо частина зубів видалена, ми можемо неправильно ступати, може викривлятися хребет. Як людина без медосвіти буде здатна зрозуміти всю цю комплексність? Ніяк.

А як перевірити препарати? Чи є в клініках практика, як при вакцинації, коли показують паковання від вакцини?

Я працюю лише із сертифікованими дилерами в Україні і не знаю, як може бути по-іншому. Все має бути ідеально, стерильно, бо мовиться передусім про здоров'я людини, за яку ти взяв відповідальність на цей період. І якщо ти не розумієш процесів, все на страх і ризик пацієнта.

Чи є люди, яким не варто робити ін'єкції?

Класичні протипоказання – онкологія, вагітність, годування грудьми, виражені рани, екземи, а також психічні відхилення, бо не знаєш, як емоційно зреагує людина. Ін’єкції – неприємна процедура, стрес. Її треба перетерпіти кілька хвилин, і вийдете красивими.

Косметологія може допомагати у випадках, спричинених травмами. Ви з таким стикалися?

Однозначно. У Львові є проєкт «Неопалимі». У мене були пацієнти з вродженою вадою трійчастого нерва, які все життя не відчували частини обличчя. Людина пройшла курс мікрострумів і була шокована, що може відчувати м'яз, що він рухається. Це потрібно передусім для здоров'я. А потім хороший спеціаліст скаже, що ще можна покращити.

Чи буває так, що косметолог відмовляє від процедур, бо людина ними надто захопилася?

Пригадую випадок, коли прийшла дівчинка з неправильним прикусом і хотіла, щоб їй зробили губи та виправили прикус. У таких випадках я відмовляю. М'язи завжди виштовхуватимуть гіалуронову кислоту там, де спротив найменший. Якщо неправильно поставитися до свого здоров’я, то завдяки міграції по м’язу асиметрія нікуди не подінеться.

Що ще впливає на зовнішній вигляд? Триває війна, постійні стреси. Може, ще щось порадите пацієнтам?

Перше – догляд, друге – фізичні вправи. І обов'язково правильні думки. Я це завжди раджу. Звісно, постійно позитивно мислити навіть небезпечно. Я про реальний оптимізм. Якщо я бачу в дзеркалі своє красиве відображення, то маю це насправді відчувати. І якщо я це відчуваю і бачу, то в реальності відбувається все щонайкраще, бо внутрішній і зовнішній стани збалансовані.

Це і про прийняття себе. Навіть макіяж змінює людину, а до косметологічних процедур треба ще ментально дійти.

Безперечно, потрібна готовність, розуміння різних процесів. Інформації вдосталь, але поки не налаштований баланс внутрішнього і зовнішнього, до косметолога йти не варто.

Розкажіть про самомасаж, масаж, тейпування. Це коли ти ходиш у зал і бачиш результат, а потім перестаєш ходитиі все швидко повертається назад?

Є традиційна й нетрадиційна медицина. Першою послуговуються, коли є гострий процес, другою – щодня. Те саме з тейпуванням, масажами. Однак після 35 років не варто захоплюватися самомасажами, розтягувати шкіру через втрату еластичності.

Що б ви сказали тим, хто ще не знайшов свого косметолога?

Приходьте до нас! А якщо серйозно, то шкіра – це одяг, який нам дається на все життя. Шкіра потребує догляду, плекання. Будь-яка звичка, хороша чи погана, завжди відбиватиметься на ній. У 18 років ми думаємо, що в нас іще все попереду. Аж раптом тобі 40, і ти думаєш: я це чи не я? Чи робила я все правильно? Маю на увазі дотримання правил. Якщо йдеш за певним законом, то отримуєш результати. Якщо ж робиш щось «протизаконне», то маєш інші результати. Найперше потрібно любити себе. Якщо вміємо це робити, то й інших вміємо любити. Мусимо піклуватися про себе. Косметологія – це турбота про свій стан, про ставлення до себе й до суспільства.

Дякую вам за участь у «Клубі експертів та експерток»! За те, що ви так ґрунтовно  пояснили, що косметологія – це турбота про себе, що це про здоров'я, а не тільки про зовнішність. А зовнішність є віддзеркаленням любові до себе й того, як ти себе сприймаєш, дбаєш про себе.

Сайт: https://www.symmetricabeauty.com/ua/

Instagram: https://www.instagram.com/symmetrica_beauty/

Текст: Марічка Ільїна

Партнерська публікація

__________________________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Клуб експертів та експерток

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!