
фото: changecurrency
Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості. Якщо об’єкти нерухомості перебувають у власності кількох осіб, то податок сплачуватиметься виходячи з часток кожним співвласником, якщо такі частки виділені, або одним із співвласників (за вибором самими співвласниками), якщо частки не виділені в натурі.
Ставки податку встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від місця розташування та типів таких об’єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 2% за 1 м.кв. від розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року. У 2015 році мінімальна заробітна плата становить 1218 грн., тобто максимальний розмір податку становитиме 24,36 грн. за 1 м.кв.
Податковим кодексом також встановлено пільги щодо сплати податку з об’єктів житлової нерухомості, їх часток (незалежно від їх кількості):
- для квартир – 60 м.кв.;
- для будинків – 120 м.кв.;
- для різних типів (квартир та будинків) – 180 м.кв.
Це означає, що податок з житлової нерухомості сплачуватиметься на надлишкову площу.
Органи місцевого самоврядування наділені правом збільшити розмір неоподатковуваної площі житлових об’єктів нерухомості, а також встановити інші пільги щодо сплати цього податку.
Вказаний податок підлягає сплаті:
- фізичними особами – щорічно впродовж 60 календарних днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення, яке формується податковим органом.
- юридичними особами – щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, відповідно до даних, відображених в річній податковій декларації.
Запитати в юриста
![]() |
Довганик Мар'янаюрист компанії«Ейч.Ді.Партнерз» |
![]() |