
Фото з відкритих джерел
Після оновлення правил руху громадського транспорту більшість водіїв збирається не продовжувати роботу під час тривоги. Про це пише "Хмарочос".
Основна причина – це небажання бути відповідальними за безпеку та життя людей. Адже водії хвилюються, що у разі виникнення надзвичайної ситуації внаслідок обстрілів, їх зроблять «винними» в отриманні пасажирами травм чи летальних випадках і притягнуть до відповідальності.
Зокрема, як розповідає водій тролейбуса Денис (ім’я змінене), наказ про зупинку біля найближчого укриття, який був виданий на початку повномасштабної війни, передбачає відповідальність водіїв за травмування пасажирів. Нового наказу, після оновлення правил руху транспорту, поки ще немає. Однак водії скаржаться, що керівництво не надає жодних роз’яснень щодо цього питання. Хоча можна було б принаймні пояснити як ситуація з відповідальністю водіїв вирішується в інших містах, де механізм уже має бути напрацьований.
«Тут і без війни вся відповідальність лежить на водієві. У посадовій інструкції написано, що наш обов’язок під час перевезення насамперед забезпечити безпеку пасажирів. А тут пропонують повідомляти про загрозу і продовжувати рух за маршрутом. Це означатиме, що усвідомлюючи небезпеку для себе і пасажирів, попри потенційну загрозу життю, я їхатиму далі. І якщо щось станеться – на папері все може бути інакше, ніж на словах. Тому хай знімуть з водіїв відповідальність, яка може відправити за грати. Адже часто виходить так, що приймають рішення одні, а відповідають потім інші», – скаржиться Денис.
І такої думки водії притримуються попри усвідомлення, що через зупинку комунального транспорту здебільшого вигоду отримували саме приватні перевізники, оскільки маршрутки продовжували їздити в тривогу. Зокрема, Денис згадує, що обмеження для комунального транспорту виникли у Києві саме тоді, коли на початку повномасштабного вторгнення, після деякого проміжку часу, приватні перевізники почали відновлювати свою роботу.
Окрім відповідальності, водіїв також турбує питання з зарплатою. Адже поки керівництво не пояснювало як зміниться система нарахування оплати для водіїв, які вирішать продовжити рух під час тривоги. Зокрема, проблема полягає у тому, що оплата водіїв, які продовжуватимуть роботу і які зупинятимуться – має відрізнятися. Однак під час тривоги трекери часто збиваються і не відображають правильну інформацію, тож диспетчерам важко відслідковувати рух транспорту.
«Раніше зупинки через тривогу оплачувалися як вимушений простій, тобто 2/3 від тарифної ставки без нарахування доплат та премій. Це приблизно 35-40% від того заробітку, який був би без простоювання. Як це працюватиме зараз – не зрозуміло. Але багато водіїв вважають, що оплата роботи під час тривоги має бути вищою, ніж у звичайний час», – пояснює Олег.
Нагадаємо, за рішенням Ради оборони Києва, з 21 березня громадський транспорт Києва – комунальний і приватний – працюватиме за новими правилами. У разі оголошення тривоги комунальний транспорт висаджуватиме біля найближчого укриття пасажирів, які бажають піти у сховище, та продовжуватиме рух за маршрутом. Водночас водії мають право не продовжувати рух і також піти в укриття.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наш Facebook.
«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.