
фото: перше тмо львова
Через пневмонію 2-річному хлопчику Максиму довелося видалити 10% правої легені. До дитячої Лікарні Святого Миколая його привезла мама Ольга. Каже: активний до того хлопчик ураз став млявим, потім почав задихатися. Причина, як з'ясували спеціалісти, – пневмонія, що вразила 30% легень. Стан ускладнювала грибкова інфекція.
Джерело: пресслужба Першого ТМО ЛЬвова
«Інфекція не піддавалася лікуванню антимікробними засобами. Вона агресивно руйнувала праву легеню дитини: гній роз’їдав частину органа, частину грудної стінки всередині та шкіру зовні. Зрештою, хлопчик потрапив у реанімацію. 30 діб дихав завдяки апарату штучної вентиляції легень. Йому встановили дренажі, які виводили гній з організму», – йдеться в повідомленні.
Після цього хірурги вдалися до операції: через маленький розріз вони видалили гнійне вогнище з плевральної порожнини. Стан Максима стабілізувався, однак ненадовго, інфекція продовжувала руйнувати його легеню. Стало зрозуміло: радикальної операції не уникнути – потрібно видаляти нижню частину органа, а це 10% легень. Наступна операція минула успішно. Уже за кілька днів самопочуття хлопчика покращилося. Згодом він повернувся додому.
Читайте також: Як формується запис на безкоштовне МРТ у Львові. Пояснення
Якби Максима не прооперували, інфекція вразила б іще більший об’єм легені, а для реабілітації йому знадобились би місяці.
Медики зазначають, що пневмонія з ускладненнями трапляється в дітей усе частіше. Тому важливо помічати всі зміни в організмі малечі та вчасно звертатися до спеціалістів.
Нагадаємо, про те, за що треба платити в Першому ТМО, читайте в матеріалі за посиланням.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.