
фото: press-centr.com, vikna.if.ua
Як розповів, заступнник центрального офісу Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології отець Володимир Містерман, церква вважає недопустимими штучні квіти ні на похоронах, ні на гробах померлих. Для цього є дві причини. Перша з них полягає у тому, що такі «квіти» не несуть ніякої користі, адже вони не є виявом поваги до померлого.
«Своїм коханим і дорогим людям ми ніколи не даруємо штучні квіти на свята. Якщо я віруюча людина і знаю, що ці люди очікують на воскресіння, що їх душі перебувають біля нас, відповідно, вони мають право отримати від нас, живих, найбільшу пошану. Найбільша допомога і вияв пошани для християнина – це молитва», - пояснює о. Володимир Містреман.
Друга причина полягає у тому, що штучні квіти шкодять екології.
«Коли штучні квіти, які принесли на цвинтар стають непридатними для ока, їх спалюють. З димом у повітря, землю та воду потрапляють високотоксичні речовини, які шкодять екології. За принципом бумеранга вони згодом «повертаються» до нас різними хворобами, в тому числі й онкологічними. Ми думаємо, що вшановуємо наших померлих, але насправді шкодимо самі собі. А потім дивуємось, що хтось молодий покидає цей світ через хворобу. Потрібно ставитися з любов’ю до світу, який створив Бог і не нищити його», - розповідає отець.
Натомість о. Володимир Містерман пропонує альтернативу штучним вінкам та квітам. Він наполягає, що найкраще висадити живу квіточку на могилці й з трепетом дбати про неї, опікуватися.
«Коли я повертаюсь додому, я розумію, що вона далі прославляє Творця на цій могилці, й це є найбільшим жестом любові», - підсумовує отець.
Розмовляла Мар’яна Федина