Фото: Getty images
Військовослужбовці ТЦК не можуть передати повістку військовозобов'язаному через родичів. Якщо це сталося, то документ не має юридичної сили. Про це повідомила адвокатка Катерина Аніщенко, інформує РБК-України.
За її словами, повноваження вручати повістки, крім військовослужбовців ТЦК, також є у представників органів місцевої влади, місцевого самоврядування, голови об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).
Вона зазначила, таке повідомлення про необхідність прийти в органи місцевої влади або в ТЦК іноді вручають батькам чоловіка.
«Але такий документ не тягне за собою жодних юридичних наслідків, доки сам чоловік не розпишеться в отриманні повістки», — пояснила юристка.
Вона також зазначила, що вручення повістки має відбуватися в належний спосіб, який визначає закон. Це або вручення особисто в руки, або поштою. При цьому юристка зауважила, що не чула про випадки, коли військовозобов'язаного штрафували за ігнорування повістки, яку було надіслано поштою.
«Така практика буде поширеною, але не так скоро, як дехто очікує. Так, поширюється інформація, що після оновлення на вимогу закону військово-облікових даних усім масово надсилатимуть ці повістки, що вони генеруватимуться через систему «Оберіг», і що їх вручатимуть тим, хто оновив дані через застосунок Резерв+, через ЦНАПи або через особисту явку до ТЦК і СП», – зазначила вона.
Деталі
Якщо ж повістку вручили особисто, то вона вважатиметься виданою, якщо:
-
резервіст або військовозобов’язаний поставить особистий підпис про отримання повістки;
-
за наявності відеозапису вручення повістки або ознайомлення з її змістом, зокрема відео доведення акта відмови від отримання повістки
-
за наявності відеозапису відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.
Окрім того, надсилати повістки зможуть і поштою. У цьому випадку її вважатимуть врученою, якщо:
-
її отримає громадянин, підтвердженням чого буде інформація поштового оператора;
-
у поштовому повідомленні відмітять, що людина відмовилася отримати поштове відправлення з повісткою;
-
поставлять відмітку про відсутність громадянина за адресою місця проживання незалежно від того, чи оновлювала людина свої дані про місце проживання в ТЦК.
У будь-якій повістці мають бути вказані: прізвище, ім’я та по батькові, рік народження та адреса проживання військовозобов’язаного, вид повістки, дата, час та адреса куди необхідно з’явитися, уточнення щодо необхідних документів, назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові начальника РТЦК та СП.
Зазначимо, у Львові відкрили другий рекрутинговий центр української армії, а ще в місті функціонують декілька центрів окремих батальйонів. Чим вони відрізняються, скільки добровольців зголошуються зараз іти воювати, чи гарантують рекрутингові центри, що доброволець отримає бажану посаду, та хто це все оплачує читайте у нашому інтерв'ю за посиланням.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.