
Ілюстративне фото / Unsplash
Міністерство освіти та науки прийняло комплексну політику «Школа офлайн», відповідно до якої з 1 вересня 2025 року усі діти, зокрема внутрішньо переміщені учні, мають навчатись у школах за місцем проживання. Як у коментарі «Твоєму місту» повідомив керівник департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, зараз у області проживає 70 тисяч дітей ВПО, з них лише 8 тисяч навчається в школах Львівщини.
За його словами, згідно з новою політикою МОН, діти мають навчатися за місцем проживання, адже за кожною школою закріплена територія обслуговування і діти на цій території мають першочергове право навчатися в цій школі.
Однак, Олег Паска зазначив, що цей документ не є зміною до Закону України «Про повну загальну середню освіту», тому його важко буде реалізувати.
Читайте також: Українських учнів зобов'яжуть вчитись у школах за місцем проживання
«За освіту дітей несуть відповідальність батьки, вони мають право вибору формату та закладу для навчання дитини», - стверджує Олег Паска.
Як уточнили в департаменті освіти і науки Львівської ОВА, у області щороку зменшується кількість дітей через демографічну ситуацію, тому місць у школах Львівщини для дітей ВПО не бракуватиме.
Нагадаємо, у коментарі «Твоєму місту» міністр освіти та науки Оксен Лісовий раніше зазначав, що українських учнів зобов'яжуть вчитись у школах за місцем проживання. Це стосується внутрішньо переміщених учнів. Оксен Лісовий пояснив, що це робиться для того, щоб діти соціалізувалися. На твердження, що навіть у тиловому Львові не всі діти ВПО вчаться офлайн, він сказав, що «це дуже погано». Детальніше тут.
Юлія Кметик
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.