Дві архітектурні пам'ятки у Львові перебувають у аварійному стані. Чи планують реставрацію

3060 0
Обидва об’єкти є пам’ятками архітектури місцевого значення.
Фото: Itinery.ua

Фото: Itinery.ua

Депутат Львівської міськради Петро Адамик написав звернення до міського голови з проханням вжити заходів щодо збереження пам’яток архітектури на просп. Свободи, 20 та вул. Князя Романа, 1-3. Йдеться про Національний музей імені Андрея Шептицького та корпус Національного університету «Львівська політехніка», також відомий як Палац Справедливості. За словами депутата, стан цих пам’яток є вкрай незадовільний та аварійний.

У відповіді виконкому Львівської міськради на депутатський запит зазначено, що охоронні договори на пам’ятки, які перебувають у державній власності та передані до сфери управління райдержадміністрацій, укладаються з органом охорони культурної спадщини обласного рівня – Департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.

Як повідомила «Твоєму місту» керівниця департаменту архітектури Львівської ОДА Олена Василько, корпус «Львівської політехніки», який розташований на вул. Князя Романа, 1-3, має укладений охоронний договір з Міністерством освіти та науки України. Відповідно, це відомство є балансоутримувачем пам’ятки.

«Якщо дотримуватись планів, зазначених в охоронному договорі, то у 2023 році мали бути проведені протиаварійні роботи на дахах, балконах, скульптурах фронтальної частини фасаду, а також реставрація самих фасадів. Однак проектна документація на реставрацію не надходила до нас на погодження, і ці роботи університетом не виконувались. Я розумію, що є об'єктивні причини, зокрема, це може стосуватись фінансування державних об'єктів», – пояснила чиновниця. 

Фото: IGotoWorld

Якщо вдасться залучити інвестиційні кошти, ці роботи будуть виконані, зазначила Олена Василько.

Національний музей імені Климентія Шептицького також має укладений охоронний договір щодо збереження пам'ятки архітектури місцевого значення з управлінням охорони історичного середовища Львова. Цей договір передбачає виконання певних робіт.

««В юрисдикції Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА – погоджувати всі роботи по цих об'єктах, але нам жодних планів не надходило. Тому, як я розумію, їх наразі не будуть реставрувати», – вказала Олена Василько.

Фото з відкритих джерел

Фото: Твоє місто 

Також керівниця Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА зазначила, що наразі неможливо приблизно оцінити вартість цих робіт, оскільки для цього потрібно визначити обсяги робіт та параметри об’єктів. Проте архітекторка зазначила, що вартість реставрації зазвичай є вищою, ніж капітального ремонту чи реконструкції.

Читайте також: На якому етапі реконструкція Замарстинівського парку у Львові

Нагадаємо, трамвайне депо у Львові планують перетворити на креативний центр Lem Station, а площу навколо – у єдиний громадський простір. Детальніше про перебіг робіт – за посиланням

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!