Фото умовне/НУШ
В інтерв'ю «Твоє місто» керівник департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска повідомив, що цивільне населення не може використовувати шкільні укриття, а минулоріч щодо цього розсилали листи у навчальні заклади.
«Розуміємо, що часом нема іншого виходу, але місцева влада мусить подбати про укриття для цивільного населення в інших місцях, аніж освітні заклади. Школа має бути безпечним місцем для дитини. Діти і вчителі щорічно проходять медогляд для того, щоб всі учасники навчального процесу були здоровими, щоб уникнути поширення різних епідемій. Коли приходить цивільне населення в укриття, ми ж не знаємо, які інфекційні хвороби воно має», – пояснив чиновник.
Олег Паска підкреслив, що заклади освіти – це режимні об’єкти, а отже там не можуть розгортати пункти незламності. Також він зазначив, що там не можуть чергувати вчителі та інші освітяни, для цього потрібні інші структури.
Водночас у липні цьогоріч міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що у разі повного блекауту всі львівські школи стануть цілодобовими пунктами незламності, де львів'яни зможуть зігрітися та зарядити пристрої.
Додамо, як повідомляє «Суспільне», листи такого характеру у навчальні заклади розіслали і цьогоріч. У них рекомендували не використовувати укриття для цивільного населення.
У коментарі журналістам речниця департаменту Віра Пустовіт вказала, що лист має рекомендаційний характер, а рішення ухвалюватимуть громади. Підставою для таких рекомендацій стало побоювання за здоров’я дітей.
Нагадаємо, що з вересня 2024 року в школах Львова навчальний процес відбуватиметься зі змінами. «Твоє місто» пояснювало, які нововведення очікують на школярів у Львові. Читайте за посиланням.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.