Дихав однією легенею: у Львові хлопцю видалили частину ураженої легені

734 0
У хлопця не було жодних скарг на самопочуття.

Лікарі львівського Центру дитячої медицини «Охматдит» успішно прооперували 16-річного хлопця із захворюванням, від якого він дихав лише однією легенею. Про це повідомила пресслужба медзакладу. 

«У 2017 році, коли Олександру було 9 років – хлопець був шпиталізований до нашої лікарні із правобічним напруженим пневмотораксом. Це коли «рветься» легеня і нагнітається повітря у плевральну порожнину, відтак легеня стискається. Тоді лікарі провели усі необхідні обстеження та виявили бульозну хворобу легень», – йдеться у повідомленні. 

Медики вказують, що це захворювання, яке повʼязане з гіпоплазією легень, при якому на поверхні є емфізиматозні були (пухирці), з і яких може надходити повітря у плевральну порожнину. 

Після успішних дій медиків хлопець себе почував добре. Та через сім років під час планового медогляду виявили пневмоторакс. Давність захворювання невідома, адже скарг ніяких у хлопця не було роками. 

«Відтак, наші хірурги одразу прооперували хлопця – спершу зробили торакоскопію, а тоді торакотомію. А також атипову резекцію верхньої долі правої легені. Тобто відрізали частину ураженої легені. Усе пройшло успішно! Легеня розправилась, хлопець почувається добре та виписаний із шпиталю», – зазначили у медзакладі. 

Додають, що при такому діагнозі можуть наступати летальні наслідки, а тому це дуже небезпечно. Надалі Олександр проходитиме регулярні обстеження у медцентрі. 

Нагадаємо, що медики Дитячої лікарні Святого Миколая врятували 15-річного Романа із рідкісним утворенням у критично важливій ділянці шиї.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!