Про це в ефірі tvoemisto.tv розповіла начальник управління освіти Львівської міської ради Галина Слічна.
«Ми зобов'язали садки створити такі фонди чи їхні альтернативу, бо я хочу прозорих процесів в освіті. І я розумію, що без батьківських грошей ми не будемо рухатися нікуди. Такий сьогодні світ, і дякую всім батькам, що вони йдуть нам назустріч. Нечесно буде, якщо я казатиму батькам перераховувати кошти на спецрахунки шкіл. Адже ми маємо практику минулих років, коли з таких спецрахунків коштами не могли скористатися, бо їх блокувало казначейство», – пояснила Галина Слічна.
Кошти таких благодійних фондів, з її слів, не проходять через казначейство, відтак, затримок з їх проплатою не виникатиме.
Вона нагадала, що цього року вперше управління освіти оприлюднило інформацію про пожертви і подарунки для шкіл і дитсадків від благодійників та батьків учнів і вихованців. Наразі це інформація за 2013 рік та І квартал 2014 року. З її слів, інформація розбита по пунктах. Якщо купили миючі засоби – вказано кількість банок, якщо парти – кількість одиниць.
«Все розписано детально в розрізі кожного навчального закладу. Ми оприлюднили цю інформацію і отримали дуже багато звернень від батьків... Ми зробили це свідомо, щоб батьки звернули на цю інформацію увагу і ставили запитання до керівників (шкіл, дитсадків, – ред.). Ми зобовязали всіх керівників щомісяця інформувати батьків про надходження коштів на сайтах (закладів) та на дошках оголошень. На дошці оголошень в навчальному закладі можна знайти невідомо що... Але й така інформація для батьків має бути! Треба комунікувати з батьками, це знімає багато питань», – наголосила Галина Слічна.
З її слів, є совісні керівники, і в цих закладах батьки самі зацікавлені долучатися до розвитку закладу.
«Я не можу сказати сьогодні, що 100% керівників навчальних закладів у Львові є совісними, прозорими і чесними. Є різні. Я побачила за підсумками 2013 року випадки, де нічого не було придбано – і цей «нуль» є на сайті. На що тоді батьки здавали кошти? В мене є питання до керівника!» – сказала начальник управління освіти міста.
Вона наголосила: «Апетити треба зменшити. Коли я дивлюся в дитсадку на карниз, де п'ять ламбрикенів... Так, є необхідні речі: розвивальні ігри, скакалки, м’ячі, шахи – це я розумію, але ламбрикени і євроремонти – я не розумію! Без цього можна прожити. В першу чергу, має бути чисто і охайно. Якщо кадри не розуміють цього і не погоджуються на такі процеси, то мають змогу вибрати собі і подальше місце праці», – наголосила чиновниця.
Також Галина Слічна має зауваження до кадрової політики директорів деяких дитсадків.
«Завідувачі ДНЗ самостійно ведуть підбір кадрів. І це була знахідка! Це виявилися сімейні клани. Таке враження, що це приватні установи. В деяких працює по 4-6, а то й восьмеро членів родини. Звісно, це не зборонено законодавством, але це неприпустимо! Я запронувала їм обмінятися між дитсадками членам родин. Всі вони до вересня мають завдання переглянути свої стосунки з родиною в комунальних установах», – сказала вона.
Нагадаємо, в червні-серпні львівські дитсадки працюють за літнім графіком.