У Львівській ОВА розповіли як розвивають економіку в області та про плани на наступні роки

631 0
В департаменті економічної політики розповіли про трансформацію регіонів Львівщини: індустріальні парки, туризм і нові робочі місця.
Ілюстрація: Твоє місто

Ілюстрація: Твоє місто

На Львівщині зараз налічується 2,4 млн населення, 1,5 млн з яких – економічно активне. 205 тисяч – це внутрішньо переміщені особи. Директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера під час Весняного ділового форуму, який транслювало «Твоє місто», поділився даними про економічний розвиток Львівщини та плани на наступні роки.

Що стосується вугільного мікрорегіону, туди входять 7 громад і загалом проживає 226,1 тис. мешканців, 5,9 тис. з яких зайняті у вугледобуванні. До 2030 року в області мають план дій з трансформації вугільного мікрорегіону. Зокрема, йдеться про енергетичний перехід та чисте довкілля.

Читайте також: Кому на Львівщині платять найбільше, кого бракує і чи ще є «чоловічі» та «жіночі» професії

Як раніше повідомляв «Твоєму місту» Вадим Табакера, на шахтах Шептицького вугільного мікрорегіону працює до 5 тисяч шахтарів. Ще кілька років тому ця цифра була вдвічі більшою. Вугільна галузь поступово занепадає. Тому завданням влади є сприяння розвитку альтернативних галузей економіки, які забезпечать створення нових робочих місць з гідною заробітною платою та безпечними умовами праці для гірників.

«Торік в Шептицькому зареєстрували індустріальний парк, який розбудовуватимуть, зокрема, за підтримки міжнародних партнерів».

Зазначимо, що це індустріальний парк площею 63 га, де планувалось створити 3250 робочих місць. Це один із 47 проєктів щодо плану дій з трансформації регіону. Підприємства, що розміщуватимуться на цій території, спеціалізуватимуться на переробній промисловості. Серед основних напрямів діяльності – виробництво харчової продукції, меблів, паперу та паперових виробів, неметалевих мінеральних матеріалів, готових металевих конструкцій, машин та обладнання, автомобілів, причепів і напівпричепів, інших видів транспорту, а також деревообробка й виготовлення виробів з деревини та корка.

До Львівської агломерації входять 18 територіальних громад. Стратегія розвитку агломерації до 2027 року передбачає розвиток інноваційної промисловості, вищої освіти, логістики, медицини.

В гірських територіях розвиватимуть туризм. Торік оголосили старт проєктів з розвитку гірськолижної інфраструктури. Йдеться про будівництво масштабного проєкту поблизу сіл Волосянка та Верхня Рожанка, що входять до Славської ОТГ. Крім того, прийшли нові інвестори в курорт «Плай», що за за 20 км від Славського.  

Галузеві тенденції

Вадим Табакера повідомив, що кількість робочих місць зростає – торік в області їх створили 9,5 тисяч. «Це хороший показник, який не завжди можна було виконати навіть до повномасштабної війни».

Читайте також: «Хіба ми не можемо виробляти таке на Львівщині? Можемо!» Що з економікою в області

Зазначимо, що від 2022 року на Львівщину релокувалися 242 компанії. 165 з них активно продовжують діяльність.

«Бачимо також, що суттєво збільшився оборонний сектор, зросли обсяги торгівлі, відновився туризм і показав приріст. На жаль, деякий спад показує промисловість і логістика, хоча критичності немає».

Експорт та імпорт товарів

Як зазначив, Вадим Табакера, показники імпорту на Львівщину зростають більше, ніж експорту. Найбільше торік зріс експорт харчових продуктів, жирів та олії – на 118% та 38% відповідно.

Щодо іспорту – найбільше сюди ввозять машин, обладнання, електротехніки, промислових товарів, а також продуктів рослинного походження.

«Нам потрібно звернути увагу на те, що ми імпортуємо – це здебільшого товари з доданою вартістю, такі як оброблене м'ясо або м'ясні вироби, які потрапляють в Україну. І виникає питання: чому ми не можемо виробляти такі вироби на території Львівської області? Можемо звісно, але для цього потрібно створити умови для розвитку цього бізнесу тут, на місці», говорив нам раніше очільник департаменту.

Нагадаємо, «Твоє місто» брало інтерв'ю у Вадима Табакери, де він розповів, що на Львівщині є три ключові галузі, що визначають економіку області, але водночас, наприклад, вугільна промисловість занепадає. Детальніше про дефіцит кваліфікованих працівників у регіоні, успішні аукціони, будівництво заводів та індустріальних парків, а також про те, що експортують із Львівщини, читайте тут.

Софія Шавранська

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!