
З нового навчального року восьмикласники, зокрема і у Львові, вивчатимуть фінансову грамотність – предмет, який має навчити школярів розумно розпоряджатися коштами, приймати зважені фінансові рішення та орієнтуватися на ринку фінансових послуг.
Курс складатиметься з двох частин: у 8-му класі – 17 годин навчання, у 9-му – 35. Учні дізнаються про роль грошей у житті, основи фінансової безпеки, шахрайство, інвестиції, заощадження, кредити та планування сімейного бюджету.
Попри побоювання щодо нестачі фахівців, у Львові стверджують, що з кадрами проблем не буде, каже керівник міського управління освіти Андрій Закалюк. Викладати курс будуть вчителі математики, географії та інші педагоги, які пройшли відповідну підготовку. Адміністрація шкіл самостійно визначатиме, хто саме читатиме предмет.
Читайте також: Предмет, якого не було 30 років. Що обов'язково вивчатимуть у школах і як це буде у Львові
Зараз триває конкурс навчальних матеріалів, у якому беруть участь дев’ять підручників, розроблених різними експертами, включно з Національним банком України та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Серед авторів – науковці та педагоги, зокрема, зі Львова. Остаточний вибір підручників буде зроблений у квітні.
Нагадаємо, що у вересні 2026-го курс зайде і в 9-ті класи. Під час навчання учнів мають підготувати до дорослого життя і навчити самостійно дбати про свій добробут. Що відомо про обовʼязковий курс, як і хто викладатиме фінансову грамотність у школах, чи не стане ще один предмет додатковим навантаженням на учнів та чи не запізно починати говорити восьмикласникам про гроші, дізнавалося «Твоє місто».
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.