Хто може стати новим ректором Львівської політехніки та розмова з дослідницею міграції. Підсумки доби

328 0
Нині, 19 березня, та 1 120 доба героїчного спротиву агресії рф.
Фото: Тарас Бабенчук

Фото: Тарас Бабенчук

Акцент дня: У Львові звозять техніку на місце скандального будівництва в історичному ареалі. Йдеться про будівництво, щодо якого мера Львова раніше звинувачували у лобіюванні інтересів забудовника.

Читайте також: На в’їзді у Львів буде новий громадський простір. На локації раніше була незаконна забудова.

Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 120 бойових зіткнень, з них 29 та по 21 на Покровському та Торецькому і Курському напрямках. Також 12 разів ворог атакував на Лиманському напрямку та 10 – на Харківському.

Російські загарбники завдали одного ракетного удару із використанням трьох ракет та 43 авіаційних ударів, застосувавши 54 КАБ. Крім цього, залучили для ураження 755 дронів-камікадзе та здійснили близько 4 200 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.

Читайте також: Військові 18-24 років зможуть здобути вищу освіту під час служби. Найближчим часом відповідний документ передадуть на підпис Президенту.

Та: В Києві скасували зупинку громадського транспорту під час тривог. З 21 березня він працюватиме за новими правилами.

Тема дня: Будуть ті, що не захочуть повернутись, і їх треба любити. Інтерв’ю про міграцію. Світлана Одинець – дослідниця міграції, антропологиня, кандидатка історичних наук з етнології, дослідниця в університетах Нортумбрії у Ньюкаслі й Гетеборга в Швеції. Експертка багато років досліджує трудову міграцію і вимушену еміграцію після початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року. Працювала у Відділі соціальної антропології Інституту народознавства НАН України. Ведуча «Клубу експертів та експерток» Світлана Жаб’юк поспілкувалася зі Світланою Одинець про українську міграцію від початку незалежності України до сьогодні: з яких причин українці їдуть за кордон, чи залишаються там назавжди і чому та що може зробити Україна, уряд і кожен із нас, щоб вони повернулися на рідну землю.

Ключові події

1. Розмова путіна і Трампа. Що відомо. «путін підтримав ідею Трампа про взаємну відмову РФ і України на 30 днів від ударів по енергетичній інфраструктурі і дав таку команду військовим».

Читайте також: Усі фігуранти справи Комарницького вийшли з-під варти під заставу. На них поклали низку обов’язків, зокрема, носити електронний браслет.

Та: ВРП звільнила одіозного голову ОАСК Павла Вовка. Між публікацією «плівок ОАСК» про корупцію у суді та звільненням Вовка минуло більше 5 років;

2. Чим славиться Львівська політехніка та хто може стати її новим ректором. Історія «Львівської політехніки» почалася ще в ХІХ столітті зі створення школи, а в 2021 році університет увійшов в ТОП-25 найкращих вишів світу. Уже нині там відбудуться вибори нового ректора, після того як Юрій Бобало очолював університет 18 років. «Твоє місто» пригадує історію політеху, чим він славиться й розповідає, хто вже зовсім скоро може стати новим ректором.

Читайте також: На якому етапі будівництво 3D-школи у Львові. Фото. Тут зможуть навчатися 100 учнів початкових класів.

Та: У Львові пройде масштабна подія для студентів та старшокласників у сфері IT;

3. Львів отримав ще два низькопідлогові трамваї з Берна. Загалом місто отримало вже 8 з 11 бернських трамваїв.

Читайте також: У Львові запустять новий автобусний маршрут. Куди курсуватиме. На маршруті буде один транспортний засіб з інтервалом руху орієнтовно 1 годину.

Та: У Львові до кінця року мають облаштувати перший перехоплювальний паркінг. Замовником виступило ЛКП «Львівавтодор», а фінансуватиме проект інвестор – ТзОВ «Простір плюс»;


 

4. У Львові пам’ятник агенту спецслужб перенесуть на «Територію терору». Відповідне рішення прийняли на засіданні виконкому ЛМР.

Читайте також: У ямі, в яку провалились автівки в Музейному провулку, знайшли підвал історичної садиби. Це можуть бути підвали садиби-майстерні Самсона Стрельбицького 1820–1830 років.

Та: У Печерському районі на онлайн-торгах здали в оренду дев’ять місць для МАФів. Аукціони залучили 200 підприємців, що стало рекордом для подібних торгів;

5. Зі Львова можна поїхати у ретротур найдовшою в Європі вузькоколійкою. Квитки вже доступні у застосунку, на сайті, у чат-ботах Укрзалізниці та касах вокзалів.

Читайте також: Чи перейде Україна на літній час і коли переводити годинники.

Слава Україні. Гарного Вам дня!


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!