Акцент дня: «Війна – це завжди нагода». Якою є Україна майбутнього та чого чекати в наступні роки. Україна стоїть перед численними викликами: війна на виснаження, інтеграція до ЄС та необхідність внутрішніх трансформацій. Під час дискусії у Львові експерти обговорили, як стійкість суспільства, інновації та стратегічне мислення можуть визначити майбутнє країни. Чи готові українці до змін і чи зможуть використати кризу як нагоду для прориву?
У межах заходу BIG BOARD, який зібрав 120 підприємців у Центрі Шептицького, засновник міжнародної бізнес-спільноти Board, голова Advanter Group, стратег та візіонер Андрій Длігач, історик і публічний інтелектуал, професор УКУ Ярослав Грицак та член Несторівської групи і наглядової ради Суспільного мовлення, директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький обговорили тему «Україна майбутнього: інновації, сталість та роль візіонерства у розвитку економіки». Модерувала розмову співзасновниця медіа-хабу «Твоє місто» Світлана Жаб’юк.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 158 бойових зіткнень, з них 33 та 48 на Покровському та Курахівському напрямках. Інтенсивно ворог також атакує на Харківському напрямку – 10 штурмів та Времівсьому – 24 спроби прорватися. На Курщині українські захисники за сьогодні відбили 15 атак окупантів.
Противник завдав 18 авіаційних ударів, скинувши при цьому 28 КАБ, 698 ударів дронами-камікадзе, здійснив понад 3000 обстрілів позицій наших військ.
Ключові події
1. Що зміниться для львів’ян з 1 грудня. Пояснення. Зокрема, з 1 грудня 2024 року в Україні кардинально змінюються правила бронювання працівників від мобілізації. Відтепер всі процедури переміщаються в онлайн-режим і здійснюватимуться виключно через портал Дія;
2. Уже можна отримати «тисячу Зеленського». Понад мільйон українців вже подали заявки. Оформити виплату можна через застосунок Дія або Укрпошту, а витратити на оплату комунальних послуг, придбання ліків, книг, медичних чи освітніх послуг, транспорт, мобільний зв’язок та страхування.
Читайте також: Хто може отримати підвищену пенсію в грудні. Пояснення. Виплати збільшаться для пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 та 80 років. Головна умова – розмір пенсії не повинен перевищувати 10 340,35 грн;
3. Коли львівські учні відпочиватимуть взимку. Перелік шкіл і дат. Відтак, у більшості шкіл міста учні підуть на канікули на 2 тижні з 23 грудня, тобто до 5 січня. Деякі школи матимуть канікули 3 тижні, тобто до 12 січня.
Читайте також: Туристи у Львові. Хто сюди приїждає і чи є зараз серед них іноземці. Дуже активний грудень, але погіршився туризм в січні та лютому. Це надзвичайно складний і важкий період, так само й березень;
4. Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Яке лікування передбачено у разі захворювання. За перші дев’ять місяців 2024 року виявлено 9 653 нових випадків інфікування, і кожен четвертий із них вже на стадії СНІДу. Через СНІД цього року померли 899 людей.
Та: У Львові в пожежі в багатоповерхівці загинув чоловік. Займання виникло в одній з квартир;
5. Де у Львові купити ялинку. Локації. Загалом у місті визначили 24 локації.
Слава Україні. Гарного Вам дня!