Якість води у Десні у місцях водозаборів Києва перебуває у межах норми. У пункті водозабору міста Бровари Київської області фіксується незначна зміна по хімічному споживанню кисню. Про це інформує пресслужба Міндовкілля.
«У пункті водозабору міста Бровари фіксується незначна зміна по хімічному споживанню кисню з 28,37 до 33,2 міліграма на дециметр кубічний, при нормі 30 міліграмів на дециметр кубічний. Розчинений кисень вище норми, хоч і трохи знизився з 6,22 до 5,4 міліграма на дециметр кубічний», — йдеться у повідомленні.
У міністерстві також розповіли, що забруднення, яке рухається Десною, менш концентроване, ніж було на початку у річці Сейм та у точках відбору води річки Сейм на Чернігівщині.
«Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено, фіксується потемніння води. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано», — зазначили у відомстві.
За даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.
Водночас у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів попереджають, що кияни можуть відчувати неприємний запах від води з крана.
«Єдиний ризик - можливий запах. Однак для його усунення Київводоканалом заготовлено 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. У випадку погіршення показників якості води у Десні Київводоканал застосовуватиме технологію посиленого очищення води з використанням пилоподібного активованого вугілля. Це дозволить усунути органічні забруднення та неприємні запахи», — запевняють посадовці.
Нагадаємо, у Держагентстві меліорації та рибного господарства повідомили, що в річці Сейм на Чернігівщині та Сумщині виявили зокрема надмірну кількість амонію, внаслідок чого масово гине риба. За їхньою інформацією, російські військові з 14 серпня почали масштабне забруднення води.
Як з'ясували українські фахівці найімовірніше джерелом забруднення річки Сейм, яка впадає у Десну, є Тьоткінський цукровий завод, розташований на території Курської області РФ.
__________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.
«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.