Київ

Костел святого Миколая у Києві у процесі переходу до Римсько-Католицької парафії

730 0
32 роки парафіяльна спільнота очікувала повернення костелу.
ФОТО: ТВОЄ МІСТО

ФОТО: ТВОЄ МІСТО

Сьогодні, 12 березня, у костелі св. Миколая відбулася пресконференція «50 днів до повернення костелу св. Миколая», яка була присвячена висвітленню актуальної інформації щодо процесу передачі костелу Св. Миколая парафії.

«Дякуємо громадськості за підтримку петиції щодо передачі костелу св. Миколая у постійне користування парафіяльній громаді. Нас підтримали понад 25 тисяч людей, і це ще раз доводить, що справа повернення костелу св. Миколая – це справа не однієї релігійної громади чи навіть всієї Церкви, це стосується всього Києва і України, що, зокрема, показує підтримка відомих мирян, письменників, співаків та інших відомих українських особистостей. І ми тут зібрались, щоб розповісти, як рухається справа повернення костелу», – цими словами отець Павло Вишковський ОМІ розпочав пресконференцію.

Настоятель храму наголосив, що головною метою цього заходу є привернення громадськості та ЗМІ до проблеми руйнування та важливості повернення костелу св. Миколая його історичним власникам – парафії. Серед запрошених спікерів пресконференції були єпископ Станіслав Широкорадюк OFM, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії, Людмила Филипович, науковець, релігієзнавець, та представник Наталія Войцещук, Начальниця управління погоджувально-дозвільної документації Міністерства культури та інформаційної політики, Юзеф Добровольський, військовий, захисник України.

Захід розпочався Господньою молитвою, до якої запросив усіх єпископ Станіслав Широкорадюк. Настоятель парафії отець Павло Вишковський ОМІ розповів присутнім, що ця пресконференція присвячена історичній події – подоланню наслідків злочинного комуністично-більшовицького режиму і відновленню прав Церкви, адже залишилося рівно 50 днів, тобто 7 тижнів до багаторазово обіцяного, неодноразово висвітленого про це у ЗМІ, майже 33 роки очікуваного повернення костелу св. Миколая його історичним власникам – римсько-католицькій парафії.

Читайте також: Мінкульт зобов'язали передати київський костел святого Миколая релігійній громаді 

«Уже 32 роки наша парафіяльна спільнота клопочеться про повернення цієї святині, яка тепер перебуває в жахливому стані, – не тільки всередині, а й назовні. І це своєрідний символ нашої України, що бореться за свою незалежність, а тепер – і за повернення своїх територій. Так само і ми боремося, щоб цю будівлю, несправедливо загарбану, повернули тим, до кого вона належала і має належати. Ми хочемо зберегти і відновити цю унікальну київську споруду архітектора Городецького, щоб служила Богові та втішала око жителів і гостей столиці. Тому щиро дякуємо нашим гостям і всім, що сьогодні прийшли і підтримують наші зусилля щодо повернення цієї святині», – підсумував отець Павло.

«Боже має належати Богові», – наголошував не раз під час своєї доповіді єпископ Станіслав.

«Я люблю Україну і мене серце болить за державність України, коли Президент України обіцяє понтифіку Йоану Павлу ІІ, що ми повертаємо, коли другий президент обіцяв і це  досі не виконано, то мені образливо як українцеві, ну як це так? Президент обіцяв, і чому так важко зрозуміти, що має належати Богові те, що Боже? Тож цей храм будувався для Служби Божої, щоб люди молилися і прославляли Бога, щоб просити благодаті і благословіння для України, невже так важко зрозуміти? І тепер коли дивлюся на цей храм, це така наша символіка, так ми живемо, у такому стані наша моральність, от чому ми не хочемо віддати Богові те, що Боже, бо от так виглядає наша душа».

Пані Людмила Филипович, яка передала петицію щодо повернення костелу вірянам заявила, що притомні науковці завжди підтримують справедливість і нормальне суспільство завжди функціонує на певних принципах і правилах. «Ця справедливість має бути тим принципом, за яким має функціонувати нормальне і цивілізоване суспільство. А правила, це віддати нагорабоване і тобі неналежне, визнати власника того, що ти собі привласнив. І тим мотивом, який спонукав мене і багатьох інших до підписання петиції, є саме відновлення цієї історичної справедливості, тому що не можна безкінечно брехати про повернення костелу парафії».

Відповідаючи на запитання журналістів, Наталія Войцещук заявила, що тепер «немає законодавчих перепон щодо реставрації пам’ятки, і парафія може брати в цьому участь, оскільки в держави немає  коштів». На що їй сказали, що парафія чекає на цей момент, але спершу держава має дотримати своє слово і передати костел парафії.

Довідка

Костел святого Миколая був побудований у 1899-1909 рр. київським архітектором Владиславом Городецьким. Собор споруджувався винятково на кошти католицької громади. Під час зведення будівлі вперше використали інноваційний на той час матеріал залізобетон.

У 1933 році костел був розграбований. У 1938 році було жорстоко репресовано парафіян та вбито останнього священника. За часів радянської влади собор не був знищений, його пристосували для господарських потреб. Тоді у соборі були фрески та вітражі, які до сьогодні, на жаль, не вціліли.

З 1981 року храм діяв як концертна зала Національного будинку органної та камерної музики.

У 1992 році у костелі поновили богослужіння. У 2001 році під час візиту до Києва костел відвідав Папа Римський Іван Павло II.

Нагадаємо, що Tvoemisto.tv розглядало питанням передачі цього храму у власність громади. Детальніше – за посиланням.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!