
Фото: Любомир Зубач, Фейсбук
Акцент дня: Львівська ОВА зупиняє видачу дозволів на виїзд за кордон через «Шлях». Чи будуть прикордонники приймати старі дозволи на виїзд за кордон поки не відомо.
На цю ж тему: Тепер без «Шляху». Для чоловіків, які возять гуманітарку, змінили правила виїзду за кордон. Це стосується тих, хто перевозить і гуманітарні, і медичні вантажі.
Та: Мінкульт призупиняє виїзд митців і медійників за кордон. Що відомо. Причиною стала велика кількість випадків, коли ті, хто отримав дозвіл, не повернулися в Україну.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 118 бойових зіткнень, з них 43 на Покровському напрямку. По 11 разів ворог атакував на Торецькому та на Новопавлівському напрямках. На Курщині українські захисники відбивали 10 штурмів російських окупантів.
Противник завдав 69 авіаційних ударів із застосуванням 87 КАБ, понад 1 050 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш ніж 4 тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів з використанням різних типів озброєння.
Читайте також: Колишньому командиру однієї з львівських бригад змінили запобіжний захід. Артур Горбенко вийшов з-під варти.
Тема дня: Не шкода нікого, чиї шапки полетять, або Ще раз про звинувачення у домаганні в університеті у Львові. Професора університету імені Івана Франка у Львові звинуватили в домаганнях. В закладі почали внутрішнє розслідування, на цей час викладача факультету журналістики кафедри зарубіжної преси Йосипа Лося, відсторонили від роботи. Журналістка Мар’яна Карапінка вважає, що кожна студентка, кожна молода працівниця заслуговує на чіткий захист, а « тих, чиї шапки полетять, зовсім не шкода».
Ключові події
1. В місті кажуть про критичний стан музею Коновальця на Львівщині. Заклад закритий ще з часів пандемії.
Читайте також: НАБУ оприлюднило записи прослуховування у справі Комарницького. Для відведення землі у Києві поза торгами використовували так звану «туалетну схему».
Та: На Львівщині знайшли мертвим депутата міськради. Поліція розслідує загибель. Володимир Скакун мешкав у селі Розвадів та був депутатом міської ради Миколаєва від Галицької партії;
2. У Львові показали реставрацію фасадів будинків, які зруйнувала ракета влітку 2023-го. Оскільки вони є пам’ятками архітектури, то процес оформлення документів тривав довше.
Читайте також: Скандальна новобудова у Львові, де могли відключити світло. Із забудовником планують підписати меморандум. У будинку на Стрийській мешканці змушені платити за світло та воду за комерційним тарифом, бо «все йде від будівельного майданчика».
Та: До Київради подали проєкт про передачу землі біля Микільської Слобідки для створення парку. Раніше ділянку намагалися забудувати;
3. У Львові за 40 мільйонів гривень оновили одну з лікарень. Це дозволить скоротити витрати на енергоресурси на 33%.
Читайте також: Реєстрація на НМТ-2025 стартує 6 березня. Як подати заявку. Реєстрація є обов’язковою для всіх, хто планує вступати до вищих навчальних закладів у 2025 році.
Та: На Львівщині добудують школу, яку почали зводити майже 10 років тому. Це є важливим для Зимноводівської громади;
4. Які парки Львова мешканці вважають найкращими, а що треба змінити. Результати опитування. «Цьогорічні парки – «відмінники», на думку мешканців: Стрийський парк, Горіховий гай, 700-річчя Львова, Піскові озера, парк ім. І.Франка, Меморіал Небесної Сотні, Замарстинівський парк, Знесіння…
Читайте також: У КМВА можуть дозволити водіям громадського транспорту самим вирішувати, чи продовжувати рух під час тривоги.
Та: У центрі Львова тимчасово вимкнуть світлофори на двох перехрестях. Роботи триватимуть з 4 по 6 березня;
5. Зоозахисники заявили, що в Межигір’ї можуть закрити єдиний в Україні притулок для лебедів. Міндовкілля втрутилось. Чиновники запевняють: птахи отримуватимуть необхідну допомогу, а притулок має продовжити роботу.
Читайте також: На Львівщині за добу ліквідували 120 пожеж сухої трави. Десять будівель були під загрозою.
Слава Україні. Гарного Вам дня!