Куди скаржитись, якщо сміттєві майданчики встановили із порушенням норм. Відео

18140 0
Розташування баків для сміття регулюється певними нормами, у разі порушення яких потрібно скаржитись чиновникам.
Фото: Zik.ua

Фото: Zik.ua

У Львові часто можна побачити, як контейнерні майданчики, куди сміття можуть викидати мешканці кількох будинків, розташовані надто близько до дитячих майданчиків. Іноді діти під час гри можуть навіть ховатись за ними.

Tvoemisto.tv з’ясувало, якими є норми встановлення смітників та куди скаржитись, якщо вони порушені.

Читайте також: Як у Львові дезінфікують сміттєві майданчики. Фото, відео

Як розповідає заступник керівника Франківського району Львова з житлово-комунальних питань Ігор Савка, у Львові, переважно, сміттєві баки встановлені «де історично склалось».

«Якщо немає скарг, то їх намагаються не рухати. Якщо є скарги, тоді вивчаємо, чи норми дозволяють перенести смітники. Потрібно звернутись в районну адміністрацію, є міжвідомча комісія, що цими питаннями займається», – каже Ігор Савка.

За чинними нормами, контейнерні майданчики мають бути розміщені не далі, ніж за сто метрів від будинку, але і не ближче, ніж 20 метрів від будинку, лікувального закладу, дитячого або спортивного майданчика. Це норми від 1996-го року. За нормами 2011 року, сміттєвий майданчик має також стояти на твердій поверхні і повинен мати накриття. Окрім того, він має бути відгороджений зеленими насадженнями.

«Важко дотриматись нормативних вимог. Тут важлива не відстань, а те, щоб вчасно вивозилось сміття і контейнерний майданчик утримувався в належному санітарному стані», – говорить Ігор Савка.

Він додає, що кожен будинок повинен би мати свій контейнер і мав би розуміти, скільки сміття продукує та як це відображається на фінансах мешканців.

«Якщо сміття збирають з кількох будинків, то пропозиції щодо розміщення майданчиків подають ЛКП, а комісія розглядає їх. Так само пропозиції подають будинки, де створені ОСББ», – каже чиновник.

Читайте також: У Львові встановили перші підземні контейнери для сміття. Фото

Якщо ж мешканців не влаштовує розташування смітників, їхній стан тощо, перш за все, потрібно звертатись в житловий відділ своєї районної адміністрації. Спеціаліст розгляне ситуацію і, якщо буде потрібно, надасть свої пропозиції.

Якщо контейнерний майданчик у неналежному стані, то санкції до фірми-перевізника сміття є передбачені в договорі із ним. Наприклад, може зменшитись платня за вивіз сміття. З цим також потрібно звертатись в адміністрацію.

Окрім того, із офіційним листом можна звернутись у Департамент житлового господарства ЛМР.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!