Директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова. Фото: КМДА
На пленарному засіданні Київради депутати ухвалили проєкт рішення «Про затвердження міської цільової програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки». Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
«Затвердження програми допоможе зберегти унікальні історичні і культурні об’єкти Києва для майбутніх поколінь. Крім того, завдяки реалізації програми ми зможемо підвищити обізнаність киян про культурну цінність міста та його історичну роль, а також створити сприятливі умови для туристичної привабливості Києва як центру культурної спадщини», – прокоментувала директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.
Програма розроблена на основі комплексного підходу до реставрації об’єктів культурної спадщини. Співвиконавцями програми є Департаменти виконавчого органу Київської міської ради, районі в місті Києві державні адміністрації. Кількість об’єктів культурної спадщини, які планується відреставрувати у 2025 році – 20, у 2026 році – 14, у 2027 році – 11.
Крім, того пунктом рішення Київської міської ради від 11.04.2024 №377/8343 «Про невідкладні заходи забезпечення сталого розвитку м. Києва» передбачено здійснити розроблення містобудівної документації «Внесення змін до Генерального плану міста Києва». Відповідно до пункту 4 зазначеного рішення Департамент виступає замовником розроблення науково-проектної документації з визначенням меж і режимів використання історичних ареалів міста Києва для реалізації пункту 1 зазначеного рішення.
«Програма спрямована на забезпечення системного підходу до охорони, реставрації та популяризації культурних пам'яток столиці. Також враховує поточні виклики в збереженні історичних та культурних об'єктів, важливих для національної та місцевої ідентичності, та передбачає багаторівневу стратегію для їх охорони», - йдеться у повідомленні.
Основними завданнями програми є:
- Інвентаризація та облік пам’яток – детальна фіксація стану об’єктів культурної спадщини, внесення їх до відповідних реєстрів.
- Реставрація та консервація – проведення реставраційних робіт на пам'ятках архітектури, історії та культури.
- Забезпечення охорони – запровадження заходів для захисту об’єктів від руйнування, вандалізму чи інших негативних впливів.
- Освітні програми – організація заходів для підвищення обізнаності громадськості щодо важливості охорони культурної спадщини.
- Підтримка наукових досліджень – сприяння вивченню історичних та архітектурних об'єктів, їх значення для української культури.
Окрім цього реалізація програми передбачає міжнародну співпрацю та обмін досвідом. Зокрема, налагодження співпраці з міжнародними експертами та організаціями, такими як ЮНЕСКО, для запозичення найкращих світових практик у сфері збереження культурної спадщини. Також - організацію спільних міжнародних проєктів з метою підвищення рівня професійної підготовки фахівців у сфері реставрації та охорони пам'яток, тощо.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.
«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.