Львівська ОВА рекомендувала відмовитись від каналізування у парку «Знесіння»

1508 0
У «Домівці» перебуває понад 700 врятованих тварин, що потребують належного утримання.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

Робоча група Львівської ОВА з контролю використання бюджетних коштів рекомендувала Львівській міській раді переглянути доцільність виділення коштів на каналізування у ландшафтному регіональному парку «Знесіння», що на вул. Довбуша, 24, де розташована «Домівка врятованих тварин».

«Наш парк отримав несподіваний подарунок – відмова надання коштів на каналізування. Група порадила заборонити централізоване водопостачання і водовідведення господарської й офісної площі РЛП за адресою Довбуша, 24. Саме ці кошти, на думку групи, є не критичними», – повідомили у парку Знесіння у Facebook.

Читайте також: Домівка врятованих тварин у Львові. Фоторепортаж

У коментарі Tvoemisto.tv директор регіонального ландшафтного парку «Знесіння» Тарас Микітчак повідомив, що тендер на 8,5 млн грн на облаштування системи водопостачання та водовідведення оголосили у листопаді. І тендер на закупівлю повинен був відбутися 4 грудня, його продовжили. 

За його словами, відсутність каналізування створює незручності для 40 працівників парку.

«Відсутність централізованого водовідведення на території притулку призводить до сезонних неприємних запахів, регулярних скарг сусідів та додаткових витрат на прибирання. Протягом цього року керівництво парку «Знесіння» активно працювали над проектом водопостачання і водовідведення адміністративної частини парку, де розташований притулок. Щотижневе викачування єдиного септику для побутових стоків на площі Довбуша, 24 теж коштує бюджетних коштів», – йдеться в повідомленні.

Зокрема виконання цього проєкту забезпечить можливість встановлення додаткових санітарних вузлів (туалети, душові кабінки), які є необхідними для працівників, волонтерів та відвідувачів парку. Проєктом передбачено: підключення водопровідної мережі до існуючого вуличного водоводу та підключення до існуючого колектора побутової каналізації, у колодязях заплановано встановлення пожежних гідрантів.

Також під час ймовірного блекауту Інформаційний центр РЛП «Знесіння» (Довбуша, 24) забезпечуватиме функціонування зарядних станцій для гаджетів відвідувачів та місцевих мешканців та пункти обігріву. Відповідно, необхідним є облаштування санітарних зручностей також і для цих людей.

Зазначимо, станом на сьогодні на території РЛП «Знесіння» перебуває близько 700 тварин «Домівки». А за час повномасштабної війн на території парку тимчасовий притулок, догляд і лікування забезпечили для 8 тис. собак, близько сотні яких і зараз перебувають у парку. Також стерилізовано понад 1500 тварин, проте незадовільні санітарно-гігієнічні умови ускладнюють проведення таких акцій.

Загальна вартість робіт становитиме 8 млн 569 тис. 143  грн.  Цьогоріч на першочергові роботи планують витратити 2 млн грн, які вже виділили за програмою Бюджету розвитку на 2023 рік.

Tvoemisto.tv звернулось за офіційним коментарем до Львівської ОВА та очікує на відповідь.

Зазначимо, що на найбільший парк Львова «Знесіння» очікують зміни. Приватний благодійник зголосився допомогти його покращити. Зокрема, тут планують здійснити поточний благоустрій від церкви Вознесіння Господнього до озера, облагородити саме озеро, влаштувати острівці відпочинку, зробити доріжки, дитячий майданчик. ;Tvoemisto.tv розповідає історію парку, хто і що саме там планує змінити, що про це думає дирекція парку й активні мешканці, а також нагадує про судові справи, одна з яких тягнеться з 2018 року. 

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!