Львівські лікарі вперше новим методом замінили плечовий суглоб дівчині

695 0
За словами лікарів, це великий крок вперед у розвитку ортопедичної хірургії.
фото: львівський онкоцентр

фото: львівський онкоцентр

У Львівському онкоцентрі вперше виконали ендопротезування плечового суглоба сучасними методами. Про це повідомила пресслужба медзакладу. 

29-річна пацієнтка з Львівщини потрапила до Львівського онкоцентру з більш ніж десятилітньою історією хвороби та лікування в багатьох медичних закладах. У дівчини рідкісне захворювання – хвороба Горхема-Стоута, яке характеризується прогресивною втратою кісткової тканини. Пацієнтка скаржилася на біль та обмеженість рухів в плечовому суглобі.

«В задавнених випадках, як у пацієнтки, яка звернулась до нас уже з наявним патологічним переломом на фоні прогресування захворювання, можливе лише оперативне втручання із видаленням враженого сегмента кістки. Враховуючи локалізацію ураження, ми виконали протезування плечового суглоба. Такі операції є надскладними й потребують достатнього технічного забезпечення. Завдяки таким операціям пацієнти відновлюють функцію кінцівки. Раніше такі оперативні втручання ми проводили індивідуальними ендопротезами. В цій ситуації ми виконали ендопротезування реверсним модульним ендопротезом нового покоління», – розповів ортопед-травматолог відділення пухлин мʼяких тканин Львівського онкоцентру Олександр Щуровський.

Читайте також: Двадцять переломів за два роки. У Львові лікують 4-річного хлопчика з рідкісним захворюванням

Після обстежень, додаткової біопсії та встановлення діагнозу команда лікарів центру разом з травматологом-ортопедом Інституту травматології та ортопедії НАМН України Василем Гайовичем провела реверсне ендопротезування лівого плечового суглоба.

«Ми максимально мобілізували та зафіксували атрофовані мʼязи, котрі не працювали впродовж тривалого часу. Це також було складно технічно, адже протез ми збирали під час операції. Це вимагало значного технічного забезпечення», – пояснив Василь Гайович.

Операція тривала близько 4 годин. Лікарі зібрали ендопротез та замінили плечовий суглоб. Пацієнтка почуває себе добре, попереду – реабілітація і повернення до активного життя.

«Це великий крок вперед у розвитку ортопедичної хірургії. Центр розширює свої можливості онкоортопедичних хірургічних втручань», – зазначив в.о. генерального директора Львівського онкоцентру Олег Дуда.

Нагадаємо, в урологічному відділенні Львівської обласної лікарні провели лапароскопічну цистектомію з ілеоцистоанастомозом – формування сечового міхура з частини кишки. Таку операцію лапароскопічно, тобто без великого розрізу, в Україні до цього не проводили.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!