Фото: rentme.ua
Учора, 18-го січня, автобус львівської фірми «Одрі» мав рейс з Фрайбурга до Херсону. Серед пасажирів опинилася й письменниця Лариса Ніцой, яка й описала ситуацію на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, українка та її донька їхали в цьому автобусі на похорон і поминки свого сусіда – хлопця, який 8-го січня 2017-го року загинув у зоні АТО. Упродовж подорожі в салоні транслювали російські серіали, які жінки сприймали болісно з огляду на ситуацію.
«Прохання пасажирки (вимкнути фільми й новини антиукраїнського змісту – Авт.) не просто ігнорується, водії на її пояснення, що їде на похорон/поминки воїна, нахабно заявляють: «А нам то що!» і розтлумачили, що ці фільми їм дав шеф зі Львова, і вони їх будуть крутити, і крутитимуть так голосно, як їм хочеться», - пише Лариса Ніцой. На зауваження сестри пасажирки, Людмили Паєщ, водії зробили голоснішим звук і попросили вийти з автобуса, якщо її щось не влаштовує.
Навколо ситуації розвинувся конфлікт: після публікації письменниці люди почали дзвонити в центральний офіс фірми «Одрі», що знаходиться у Львові, та вимагати звільнення водіїв та заборону демонструвати фільми й вмикати музику під час поїздки.
Представники перевізника прокоментували інцидент Tvoemisto.tv. Вони розповіли, що провели внутрішнє розслідування і визначили, що за словами водіїв автобуса, жінка звернулася з проханням вимкнути фільм, бо хоче спати. Про те, що вона їде на похорон і поминки, вона повідомила пізніше. «Пасажири знаходяться на другому поверсі автобуса. У салоні є 5 моніторів, на які транслюють фільм. Якщо дивитися стрічку з будь-яких причин людина не хоче, вона може «прикрутити» звук регулятором над сидінням», - пояснили у фірмі «Одрі». Тут запевняють: водії ні за яких обставин не могли «хамити» пасажирам. Вони вимкнули фільм і поставили один із концертів «Квартал 95», що так само не задовільнило жінок.
«Маршрутом користуються не тільки українці. Автобусом їздять і росіяни, і молдовани, тому фільми обираємо російською мовою, щоб забезпечити максимальний комфорт пасажирам. Також озвучених українською стрічок не так вже й багато». Додамо, що у фірмі розповіли, що кіно водії обирають самостійно, однак від них вимагають, щоб воно було максимально нейтральним.
Щодо подальшої реакції на конфлікт, працівники повідомили, що фірма консультується з юристом. Фільми й музику або транслюватимуть далі російською або взагалі вимкнуть і пасажири муситимуть самі забезпечувати собі дозвілля упродовж тривалої подорожі.
Додамо, що загиблим бійцем АТО, на похорон якого справді їхали жінки, є морпех Сергій Сонько. Про його загибель повідомила волонтер Тетяна Барвінська: «Бойовики передали українській стороні тіла трьох морських піхотинців, що зникли безвісти 8 січня поблизу Маріуполя. Серед них - командир відділення 36-ї бригади морської піхоти молодший сержант Сергій Сонько (23 роки). За версією бойовиків, морпіхи підірвалися на мінному полі поблизу с. Октябрь».
Опублікувала Людмила Рубцова