Львівський автобусний завод вийшов з банкрутства. Новий власник таки планує відновити його роботу

2748 0
Підприємство збирається до кінця цього року повернути всі борги за допомогою нового інвестора.
ФОТО: EXPLORER.LVIV.UA

ФОТО: EXPLORER.LVIV.UA

Львівський автобусний завод вийшов з 10-річного банкрутства – Господарський суд Львівської області 2 жовтня припинив ліквідацію ЗАТ «Завод комунального транспорту» (колишній Львівський автобусний завод). Про це пише видання LIGA.net, посилаючись на судовий реєстр.

Так, підприємство збирається до кінця 2024 року повернути всі борги за допомогою нового інвестора.

Завод комунального транспорту, якому належить головний корпус ЛАЗ на Стрийській, 45, у Львові, низка інших приміщень та обладнання в кузовному, механіко-обробному, арматурному та складальному цехах, визнали банкрутом ще у 2014 році. До цього, у 2013 році, колишній власник заводу, російський бізнесмен Ігор Чуркін, почав вивозити обладнання на Дніпровський автобусний завод (Кам’янське), а у Львові мали залишити виробництво тролейбусів і туристичних автобусів.

26 травня 2014 року Державна виконавча служба України видала постанову про арешт майна заводу-боржника. Пізніше приміщення заводу виставили на аукціон. Тоді ж завод зупинив виробництво у Львові та Кам’янському. 

Читайте також: Львівський автобусний завод. Новий власник, відновлення роботи та що каже місто

У лютому 2016 року збанкрутілий ЛАЗ придбали дві юридичні особи з Києва. Восени 2017 року у міській раді Львова створили комісію, що розпочала вивчати ситуацію довкола закупівлі автобусів ЛАЗ напередодні Євро-2012. До цього комунальному перевізнику Львова виділили 20 млн грн, аби закрити борг перед ЛАЗом.

Через борги міста перед заводом на всі комунальні автобуси наклали арешт у жовтні 2017 року. Згодом відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Мініюстиції оголосив 160 автобусів комунального «АТП-1» у розшук. а поліцію зобов’язали їх затримувати. У вересні 2018 року з’явився сайт, на якому йшлося про відновлення роботи ЛАЗу, втім завод нової продукції так і не випустив. Міськрада також створила ще одне АТП, аби передати автобуси туди й їх не арештовували. Територіальне управління юстиції у Львівській області стягнуло з банківського рахунку «АТП-1» 24 млн 642 тис. грн.

У 2020 році ТзОВ «Львівські автобусні заводи», яке перереєстрували у Кам’янську, що на Дніпропетровщині, визнали банкрутом. У 2023 році Господарський суд Дніпропетровської області затвердив план санації підприємства ЛАЗ. 

Згідно з ним, до банкрутуючого підприємства повинні були залучити інвестора, яким виступила ТзОВ «Львівінвестактив». Останній зумів погасити борги ЛАЗ, вливши у компанію 82 млн грн, таким чином закривши суму, яку визнав суд, у розмірі 178 млн грн. Вже у грудні 2023 року ТзОВ «Львівінвестактив» отримало мажоритарну власність, частка якої становила 57,58%. Після цього суд зняв арешт з київського та львівського майна ЛАЗ.

У кінці 2023 році у цієї компанії з’явився новий власник – компанія івано-франківського забудовника Андрія Луцького «Львівінвестактив». Заміщення відбулось в межах процесу санації (фінансового оздоровлення). 

Андрій Луцький, згідно з аналітичною платформою YouControl, є підприємцем та учасником ТзОВ «Компанія «Благо», а також президентом та співвласником приватного вищого навчального закладу «Університет Короля Данила». 

У 2024 році компанії Луцького запропонували ліквідатору ЗАТ «Завод комунального транспорту» допомогу з відновленням платоспроможності компанії шляхом її санації (фінансового оздоровлення) та висловили готовність погасити в повному обсязі вимоги заставних та інших кредиторів.

У кінці вересня кредитори підприємства підтримали запропонований план санації, метою якого було припинення банкрутства та часткове перепрофілювання діяльності ЛАЗу.

Нагадаємо, що в міськраді коментували ситуацію із територією колишнього ЛАЗу після того, як там з’явився новий власник.

Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач повідомляв, на території колишнього ЛАЗу Львівська міська рада не бачить жодної житлової забудови – ні багатоповерхівок, ні апартаментів.

Усі 56 га території під колишнім Львівським автобусним заводом є землями комунальної власності. Три роки тому виконком ЛМР визначив, що на території ЛАЗу можуть бути лише об’єкти виробничого та громадського призначення з науковими та освітніми функціями. 

На території колишнього ЛАЗу може бути лише промисловість, зокрема індустріальний парк чи інноваційне виробництво, виробничо-лабораторні корпуси, науково-дослідні та проектні організації; культурні чи спортивні об’єкти, виставкові центри, адміністративні корпуси, офіси.

Софія Шавранська

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!