Львів'ян запрошують відвідати традиційний Лемківський кермеш

875 0
Саме слово «кермеш» означає свято, престольний празник.
Фото: Галінфо

Фото: Галінфо

У неділю, 14 липня, християнська спільнота церкви Свв.Володимира і Ольги запрошує лемків Львівщини відвідати «Традиційний лемківський кермеш» у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Саме слово «кермеш» означає свято, престольний празник. Але воно не є лише релігійним празником, а барвистим фольклорно-музичним дійством лемківської культури. Тож це гарна нагода разом зібратися, згадати і відтворити прадавні лемківські звичаї та традиції, помолитися за здоров’я рідних і близьких, за мир в Україні.

Програма зустрічі:

10.00 – Урочиста Служба Божа

12.00 – Лемківський куліш і мериндя

13.00 – виступи лемківських творчих колективів:

  • Народний ансамбль пісні і танцю «ЛЕМКОВИНА» (м.Львів)

  • Вокальне тріо «ДИВОЦВІТ»

  • Народного дому с. Зимна вода

  • Лемківський народний хор «РАДОЦИНА» м.Пустомити

Читайте також: Лемківській церкві у Львові виповнилося 30 років

Для довідки

Лемки – західна етнічна гілка українського народу, яка століттями проживала на схилах Карпат. Внаслідок обміну населенням між комуністичною Польщею та Радянською Україною, проведеним у 1944-1946 роках, 2/3 лемків із ПНР було переселено на територію тодішньої УРСР, а решту під час операції «Вісла» (1947) — на північно-західні землі Польщі. Відтоді значна частина лемків живе в різних регіонах України, а на історичній Лемківщині залишилися здебільшого лемки Словаччини та Закарпаття.

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!