
Фото: The ukrainians
Акцент дня: У Львові відзначили річницю від дня народження Тараса Шевченка. Його вшанували у супроводі творів «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Думи мої».
На цю ж тему: День народження Тараса Шевченка. 10 маловідомих фактів про нього.
Та: До дня народження Тараса Шевченка на тимчасово окупованих територіях провели акцію спротиву. Фото. Привітання з днем народження Кобзаря з’явились в Євпаторії, Мелітополі, Севастополі…
Ситуація на фронті: За добу відбулося 140 бойових зіткнень, з них 31 та 27 на Покровському та Курському напрямках. 20 разів ворог атакував на Сіверському напрямку та 17 – на Торецькому.
Противник завдав 55 авіаційних ударів, скинувши 68 КАБ, здійснив 1 239 ударів дронами-камікадзе та 4 835 обстрілів позицій наших військ.
Читайте також: Уряд відкрив доступ до військових технологій, що належать державі. Це допоможе більшою мірою закривати потребу Сил оборони в озброєнні.
Ключові події
1. Франція надасть Україні 195 млн євро з відсотків заморожених російських активів. Щоб підтримати як Україну, так і власну армію, Франція нарощує виробництво військової техніки.
Читайте також: «Вона може не вижити в будь-якому випадку». Трампа запитали про призупинення допомоги Україні. Він очікує, що Україна таки укладе угоду з США щодо рідкісноземельних металів;
2. Львів’янин став лауреатом Шевченківської премії. Йдеться про Василя Вовкуна, директора і керівника Львівського національного театру опери та балету.
Читайте також: Українська документальна стрічка здобула гран-прі міжнародного кінофестивалю в Ризі. Документальна стрічка розповідає про волонтерку з Луцька, яка займається доправленням тіл загиблих українських воїнів до їхніх рідних.
Та: Стартувала реєстрація на НМТ-2025. Як подати заявку. До 3 квітня абітурієнти зможуть подати заявку на участь у тестуванні;
3. На Львівщині за 750 тисяч доларів продають індустріальний парк. Наразі територія парку – це чисте поле без жодних споруд та комунікацій.
Читайте також: Нині у 15 тисяч абонентів на Львівщині не буде газу. Подачу відновлять у вівторок;
4. Історик про ексгумацію: «Мова не лише про останки поляків в Україні, але й про останки українців у Польщі». Предметом суперечки між польською та українською сторонами став пам’ятник УПА в селі Грушовичі. Це місце, де були поховані кілька десятків упівців, переважно молоді, що загинули в 1945 році у боротьбі з НКВС;
5. У Львові урочисто заспівають гімн до 160 років з дня його першого публічного виконання. Це станеться у понеділок зранку, 10 березня, на площі Ринок.
Читайте також: У Домі Франка відкрилась виставка з унікальним «Кобзарем» 1886 року. Вона триватиме до 16 березня.
Погода: До 22 градусів. Якою нині буде погода у Львові. Дата стійкого переходу середньої добової температури через 5º в бік підвищення на Львівщині буде 23 – 29 березня, в горах 5 – 8 квітня.
На цю ж тему: У Львові зафіксували температурний рекорд.
Слава Україні. Гарного Вам дня!