Фото: Твоє місто
Частина проспекту Чорновола у Львові стане пішохідним бульваром з громадськими просторами, але для цього потрібно знести 33 МАФи. Місцеві підприємці вже двічі проводили пікети під стінами Ратуші з вимогою зупинити це будівництво та не зносити кіосків. Заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач сказав під час інтерв'ю «Твоєму місту», що в ЛМР щодо цього вже було засідання робочої групи, тож він здивований, чому відбувся крайній пікет.
Читайте також: «Садовий, виходь!» У Львові знову пікетували під міськрадою
«У понеділок (4 листопада – Ред.) в нас відбудеться наступне засідання робочої групи. Одне вже було, тож мені дивно, чому відбувся крайній пікет. Ми почали працювати в робочій групі, тому або ми мітингуємо, або конструктивно працюємо. Але я розумію, що це конституційне право людей. Я помітив, що є галаслива група людей, які дуже агресивно налаштовані. Ми рухаємося в Європу, а в Європі немає МАФів – це вже вчорашній день».
Водночас Любомир Зубач каже, що розуміє підприємців, які працюють там. Але для них це не є чимось новим, адже рішення про створення пішохідного бульвару на проспекті Чорновола було ухвалене депутатами ще в 2021 році на сесії Львівської міської ради.
«Підприємці мали три роки, щоб знайти альтернативу. Отже, демократія – це, з одного боку, повага до прав окремої людини чи меншості, а з другого – рішення ухвалює більшість. Наприклад, є 100 тисяч мешканців Шевченківського району, які хочуть мати цей пішохідний бульвар, і є 50 людей, які мають інші інтереси. Як у такому випадку має діяти міська рада? Звичайно, ставати на бік більшості, але в нас є робоча група, ми спілкуємося, комунікуємо і наразі не здійснюємо демонтажі, будемо шукати варіанти», – каже він.
Читайте також: У Львові облаштують пішохідний бульвар з громадськими просторами. Для цього знесуть МАФи
Нагадаємо, що частина проспекту Чорновола у Львові стане пішохідним бульваром з громадськими просторами. Ідея пішохідного бульвару на Чорновола з’явилась ще до повномасштабного вторгнення. Проєкт охоплює довжину 1,2 км. Передбачається облаштування пішохідної алеї, громадських просторів, а також забезпечені інклюзивні вимоги та демонтаж МАФів. На облаштування пішохідного бульвару не витрачатимуть кошти з міського бюджету. Проєкт поділили на сектори, і на кожен з них вже є відповідальний інвестор-підприємець, який візьме на себе фінансову складову.
Через цей проєкт місцеві підприємці вже двічі пікетували під стінами Ратуші. Вони вимагали зупинити будівництво пішохідного бульвару на проспекті та не зносити МАФи.
Детальніше про те, які зміни в містобудуванні можуть виникнути через скасування історико-архітектурного опорного плану Львова, чому зносять МАФи, як розвиватимуться ринки, про простір пам’яті на Сихові та як місто в час війни бореться з незаконною забудовою читайте тут.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.