Майбутнє місце реабілітації. Як біля Львова планують відновити озеро

4500 0
Водойма розташована на межі трьох громад – Сокільницької, Солонківської та Пустомитівської.
Візуалізація

Візуалізація

Біля Львова планують ревіталізувати Щирецьке водосховище. Про те, що для цього потрібно зробити і які роботи вже провели, розповів Пустомитівський міський голова Олег Серняк на форумі агломерацій України у Львові 18 жовтня, інформує «Твоє місто».

Поблизу Львова, на відстані 12 км, розташоване Щирецьке водосховище, яке може стати окрасою регіону, подібно до Дніпра в Києві чи Південного Бугу у Вінниці. Водойма розташована на межі трьох громад – Сокільницької, Солонківської та Пустомитівської, що робить її важливим об'єктом для спільної екологічної співпраці.

«Ми напряцювали кілька напрямів для майбутньої роботи. Основним є зменшення забрудненнє води стоками побутової каналізації. Адже не можна вдосконалювати те, що потребує очищення. Ми маємо рухатися до того, щоб на цій водоймі можна було безпечно плавати, відпочивати та оздоровлюватися. У майбутньому нам потрібно шукати простори для відновлення фізичного та психологічного здоров’я військових. Ця водойма – те, що зможе надати наша громада для покращення цього напрямку», – зазначив Олег Серняк. 

План дій:

1. Покращення якості води:

  • створення системи моніторингу якості води

  • зменшення забруднення води стоками побутової

2. Розвиток рекреаційної привабливості:

  • благоустрій прибережної зони

  • відновлення пляжів та можливості безпечного купання

  • веломаршрут довкола озера

  • створення парку як частини природно-заповідного фонду

3. Внормування питань землевпорядкування:

  • впорядкування містобудівної документації

  • відведення ділянки для парку

4. Розвиток спортивної інфраструктури:

  • розвиток наявних ДЮСШ

  • розвиток інфраструктури для оздоровлення та зайняття спортом захисників, які потребують реабілітації

«У цьому напрямку треба активно працювати у відстоюванні цієї території як одиниці зелених насаджень. Адже досі маємо не один судовий процес. Хочемо, щоб на берегах цієї водойми не було дач, а що б це були землі загального користування», – пояснив Олег Серняк.  

Читайте також: Які озера придатні для купання у Львівській громаді

Перший крок до ревіталізації озера вже зроблено – реконструйовано очисні споруди у Пустомитах за 40 млн гривень, що дозволяє очищати до 1350 м³ стоків щодня. Друга черга наразі втілюється і дозволить подвоїти потужності очисних споруд, а також приймати стоки від неканалізованих територій.

Попри виклики, громади працюють над залученням міжнародних грантів для реалізації проєкту.

«Упевнений, що ми не зможемо окремо у кожній громаді реалізувати проєкти, які сприяють охороні довкілля, і лише в єдності ми можемо успішно підвищити стан екології. Маємо пам’ятати, що ми нашу природу не отримали від батьків, а позичили у наших дітей. Тож мусимо все передати у належному стані», – підсумував Олег Серняк.  

Наталія Вареник

 

___________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!