Фото умовне
Вчителі, які працюють у 5-6 і пілотних 7-х класах НУШ, мають пройти навчання про підходи, принципи й методики Нової української школи. Про це пише Освіта.ua із посиланням на розʼяснення МОН.
«Для підготовки вчителів 5-6-х класів і 7-х пілотних класів НУШ обрано подібну модель до тієї, яку МОН застосовувало для навчання вчителів початкових класів 2018 року. У відомстві зазначають, що пройти навчання цьогоріч або в наступному році бажано навіть учителям, які вже пройшли підвищення кваліфікації у 2023 році, оскільки воно враховує реалії, у яких зараз працюють школи, і пропонує поглиблену підготовку», – йдеться у повідомленні.
Навчання мають викладачі усіх предметів і курсів за всіма предметами, які вчитель викладає в 5–6 або 7 пілотних класах НУШ. Винятком будуть лише вчителі іноземної мови, які здійснили навчання у Британській Раді, Ґете-Інституті, Французькому культурному центрі й отримали про це відповідний сертифікат.
Читайте також: Звідки брати людей, або Чому в школах Львова бракує першокласників
У Міносвіти зазначають, що навчання не є регламентоване як обовʼязкове, однак очікують, що його пройдуть усі вчителі.
Навчання буде здійснюватись за кошти освітньої субвенції і може зарахуватись педагогічною радою як чергове підвищення кваліфікації.
Українським школам рекомендують проводити під час занять психологічні хвилинки. Таким чином, вважають у Міносвіти, варто знімати у дітей стрес та налаштовувати на заняття.
Тетяна Дзяма
_________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.