На річці Десна нижче гирла річки Любич, поблизу села Літки Броварського району Київської області встановили ще дві аераційні установки. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція України.
Установки працюють по всій ширині річки завдяки потужному дизельному компресору. По дну річки Десна прокладено повітряну магістраль із пластику довжиною 100 м, яка перекриває основне русло річки для аерації.
«Компресор штучно насичує воду киснем, що прискорює процес окислення органічних речовин та сприяє природному очищенню річки. Аераційні роботи проводяться майже безперервно», — йдеться у повідомленні.
У Держекоінспекції також розповіли, що нині аераційні установки в Київській області працюють у трьох локаціях: у селах Літки та Пухівка Броварського району, а також у селі Пірново Вишгородського району.
????Державна екологічна інспекція України повідомляє про встановлення ще двох аераційних установок на річці Десна в...
Опубліковано Державна екологічна інспекція України Середа, 18 вересня 2024 р.
Раніше на Десні установили три аераційні установки. Додатковий кисень від аерації підвищить самоочисну властивість річки, пошкодить концентрацію забруднення та допоможе рибі перебути критичний період.
Нагадаємо, у Держагентстві меліорації та рибного господарства повідомили, що в річці Сейм на Чернігівщині та Сумщині виявили зокрема надмірну кількість амонію, внаслідок чого масово гине риба. За їхньою інформацією, російські військові з 14 серпня почали масштабне забруднення води.
Як з'ясували українські фахівці найімовірніше джерелом забруднення річки Сейм, яка впадає у Десну, є Тьоткінський цукровий завод, розташований на території Курської області РФ.
__________________________________________________________________________________________________