На Львівщині жінка поранилася іржавим цвяхом та потрапила до лікарні з підозрою на правець

826 0
Жінка звернулась до лікаря тільки після появи симптомів.
фото умовне

фото умовне

У львівську лікарню госпіталізували 29-річну жінку, яка поранилась іржавим цвяхом. У неї підозра на правець. Жінка була вакцинована від цієї хвороби ще в дитинстві. Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

«Підозра на правець у 29-річної мешканки Львівщини. Вакцинована ще в дитинстві, отримавши незначну травму шкірних покровів іржавим цвяхом, не отримала екстрену профілактику правця. Звернення до сімейного лікаря відбулося після появи симптомів правця (тягнучий біль в місці рани, важкість при відкритті рота та розмови (тризм), біль м'язів шиї)», – йдеться у повідомленні.

Лікарі наголошують, що вакцинація єдиний дієвий засіб профілактики. Планово діти повинні отримати щеплення у віці 2-4-6-18 місяців, 6 років. У подальшому впродовж життя – кожні 10 років.

Читайте також: На Львівщині 32-річний чоловік захворів на правець, травмувавшись під час будівельних робіт

«Якщо відбулася травма, залежно від попередньої вакцинації, вирішується питання щодо екстреної медикаментозної профілактики правця. Якщо отримали хоч найменшу травму – зверніться до лікаря», – підкреслюють лікарі. 

Нагадаємо, у Центрі дитячої медицини «Охматдит» у Львові вже місяць перебуває 13-річна дівчина з правцем у стабільно важкому стані. Лікарі зазначать, що дитина була невакцинованою. 

Довідка

Правець – це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Захворювання передається контактним шляхом, а також через відкриті рани у вигляді порізів, опіків, обморожень, скалок, пролежнів, укусів на шкірі та ушкоджень слизових оболонок людини. Найчастіше зараження відбувається внаслідок дрібних побутових травм і поранень стоп. Від людини до людини це захворювання не передається.

Симптоми правця: 

  • стиснення щелеп;

  • м’язові спазми – часто в шлунку;

  • болісна напруга у всьому тілі;

  • проблеми з ковтанням;

  • «витріщання» очей;

  • головний біль;

  • лихоманка та надмірне потовиділення;

  • зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття;

  • неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм);

  • ламкість кісток;

  • ускладнення дихання.

Ускладнення, які може викликати правець: 

  • закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії  згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії);

  • пневмонія, легенева інфекція.

Правець може призвести до смерті.

Симптоми можуть з’явитися протягом 3–21 дня після зараження. У разі появи перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря. За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті майже стовідсоткова. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі – від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!