На Львівщині знайшли теслярські інструменти батька та брата Івана Франка

875 0
Речі передадуть до фондів музею-садиби Івана Франка.
Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"

Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"

У селі Нагуєвичі, в хаті покійної вчительки історії Людмили Шумеляк, яка розташовується біля садиби Івана Франка, віднайшли теслярське обладнання, яке належало батькові Івана Франка Якову та його сину Захару. Про це повідомили на Facebook-сторінці державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».

«Десятиліттями ніхто навіть й гадки не мав, що у Нагуєвичах, поруч із садибою Івана Франка, у сусідській хаті родини світлої пам’яті вчительки історії Людмили Василівни Шумеляк, коли-небудь пощастить віднайти теслярське обладнання, яке належало ковалю Якову Франку та його сину Захару, які згодом перейшли у спадщину внукові – Григорію, який у 1946 році став першим директором відновленого музею Івана Франка в Нагуєвичах», — йдеться у повідомленні.

Після того як працівники та представник родини Франка Ярослав Шумеляк оглянули збережені речі, вони ухвалили рішення, що їх передадуть до фондів музею-садиби Івана Франка.

Крім теслярського стола із зажимами для витесування і мірками для креслення, віднайшли також ковані свердла, дворучні пильниці, теслярський рейсмус та інше. У музеї кажуть, що вже в травні планують презентувати знахідки відвідувачам.

Зазначимо, Іван Франко — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч. Він помер 28 травня 1916 року у Львові. 

_____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!