У Львові говоритимуть про сенси і цінності, якими зараз живе Україна та світ

1205 0
Учасники з 15 країн візьмуть участь у 15-му Екуменічному соціальному тижні у Львові під назвою «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей».
Храм св. Софії у Львові / Фото: УКУ

Храм св. Софії у Львові / Фото: УКУ

З 3 по 7 жовтня 2022 року у Львові відбудеться щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (з опцією онлайн). Тема – «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей», яка особливо актуальна під час війни. Упродовж п’яти днів представники влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков та освіти осмислюватимуть сенси та цінності, якими зараз живе Україна і світ.
 
«Війна нас утвердила в тому, що потрібно говорити про ідентичність. Тема ідентичності важлива. Ідентичність залишається викликом для українців. Ми якимось чином належимо до Заходу і до Сходу, ми мріємо про Європу, але в нас на шиї висить камінь радянського минулого, колоніального минулого. В релігійному плані ми належимо і до Заходу, і до Сходу. Тому питання, хто ми є і до кого належимо, було актуальним, і війна його робить ще більш актуальним. Під час Екуменічного соціального тижня ми також глянемо на питання європейської ідентичності – не тільки з точки зору України, але й з погляду Європи. Ми хочемо трохи заглянути в майбутнє і подумати, які наслідки війна матиме для нас, українців, для Європи, для Церков, для світу», – зазначив директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету д-р Павло Смицнюк.
 
 
 
«Екуменічний соціальний тиждень – це майданчик, на якому ми можемо поділитися українськими сенсами, тим, чим ми зараз живемо. Ще і ще говорити міжнародній спільноті, що наша боротьба триває, але ми не перестаємо працювати в просвітницькій площині. І поки наші ЗСУ, добровольці, волонтери, медики тримають військовий фронт боротьби з російськими загарбниками, ми будемо “воювати” на іншому полі, очевидно, що набагато легшому, але важливому. Нам зараз важко, та не маємо права зупиняти  роботу. Через всі можливі інструменти будемо показувати світу нашу боротьбу, яка Україна сильна. І нагадувати, що ця війна за ідентичність та цінності не лише українців, а всього цивілізованого світу», – додає керівниця програм та проектів Інституту екуменічних студій УКУ, координаторка Екуменічного соціального тижня Ірина Кітура.
 

Програма форуму

В межах форуму усі заходи поділені на три блоки: 

 
  1.  Грані ідентичності: релігійна, національна, етнічна, культурна, політична.
  2.  Ідентичність, війна та міграція.
  3.  Роль та вплив соціальних інститутів на формування ідентичності. 

Спікери та формат події

Серед спікерів будуть: Йорг Луер, голова Комісії «Справедливість та Мир», представник Римсько-Католицької Конференції Єпископату Німеччини, керівник Фонду ім. Максиміліана Кольбе (Берлін, Німеччина); Жерар Деланті, соціолог і професор соціології та соціальної і політичної думки в Університеті Сассекса; Мирослав Маринович, віце-ректор
Українського католицького університету, український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи.
 
Зазначимо, що всі події відбуватимуться у гібридному форматі – офлайн на просп. Св. Івана Павла ІІ, 35а (з урахуванням доступу учасників до укриття на випадок повітряних тривог) і на платформі Zoom. Також пряма трансляція буде доступна у Facebook та на YouTube. Тому долучитися в реальному часі та поставити запитання спікерам можна буде з будь-якої точки світу. Організаторами цього форуму є Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні.

Як зареєструватися?

 
Щодо організаційних питань потрібно звертатися до координаторки проєкту Ірини Кітури ([email protected]); для ЗМІ – до керівниці прес-центру проєкту Марти Більської ([email protected]). 
 
Заходи відбудуться українською мовою із синхронним перекладом англійською, німецькою та французькою. Участь у форумі безкоштовна, тому долучитись можуть усі охочі.
 
Довідка
 
Міжнародний суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень» – це проект, в межах якого відбуваються заходи різного формату – академічні, культурно-мистецькі, просвітницькі та практичні – щороку на нову тематику. Вже 15 років поспіль міжнародний форум гуртує людей зі всієї України та світу. Серед учасників — представники громадського сектору, бізнес-середовища, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій, які збираються разом, щоб творити синергію, нові ідеї та історії успіху. Цьогорічний форум присвячений темі ідентичності.
Софія Шавранська
Партнерська публікація
_____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!