
Фото: Любомир Зубач, Фейсбук
Акцент дня: Коли очікувати на відкриття етноцентру у Львові. Планують - до кінця цього року, але усе залежатиме від фінансових можливостей та реставраційних процесів.
Читайте також: У Львові обрали нового головуючого Ради Церков. Тимчасовим головуючим став митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій Рудюк.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 92 бойових зіткнення, з них 27 на Покровському напрямку. 13 разів ворог атакував на Новопавлівському напрямку та 11 – на Куп’янському. На Курщині противник провів 11 штурмів позицій українських підрозділів
Загарбники завдали по території України 53 авіаційних ударів, застосувавши 73 КАБ. Крім цього, росіяни залучили для ураження 1 171 дрон-камікадзе та здійснили понад три тисячі обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Читайте також: Як львів’янам допомогти українській армії сьогодні. Актуальні збори. Збори перевірені, а кошти з них будуть спрямовані виключно на ЗСУ.
Тема дня: За останні три роки деякі мої друзі стали вулицями, а інші – пам’ятниками. Журналіст та військовослужбовець Павло Казарін вважає, що ми часто картаємо себе за те, що погано справляємось із викликами вторгнення: «але вся критика розбивається о той факт, що нам нема з ким себе порівнювати. За останні 70 років ніхто, окрім нас, з таким не зіштовхувався».
Ключові події
1. Львівщина вперше відзначила Національний день молитви. Відео;
Читайте також: «Три роки спротиву», – Зеленський звернувся до українців. Відео. 24 лютого 2025 року – 3 роки з моменту початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Та: «Країна-агресорка». Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо війни в Україні. США, росія, Ізраїль та ще 15 країн проголосували проти.
2. На якому етапі будівництво нової школи на Левандівці. Це буде комунальний освітній заклад на майже 5 тисяч квадратних метрів, із басейном та укриттям.
Читайте також: Азербайджан долучиться до відбудови ще трьох зруйнованих об’єктів в Ірпені. Зокрема, центрального будинку культури, дитячо-юнацької спортивної школи, житлового будинку, а також будівництво з нуля артцентру.
Та: У Львові зареєстрували ще шість скверів для захисту від зазіхань. Їх передали двом адміністраціям – Шевченківській та Личаківській;
3. У Львові та області стрімко зростає захворюваність на грип. Серед дорослих найбільше враженою групою є люди віком 30-64 роки.
На цю ж тему: У Львові 18,3% учнів відсутні через хвороби. Чи введуть карантин. Наразі школи Львова продовжують працювати в звичному режимі;
4. Учень показав ЛеоКарт, а його вигнали з приміського автобуса. Все про пільговий проїзд у Львові та області. «Твоє місто» пояснює, хто має право пільгового проїзду у Львові та області.
Читайте також: Ще 14 покинутих авто у Львові перемістять на штрафмайданчик. Це автівки 70-80-х років випуску, які вже мають розбиті вікна, без частини зовнішніх елементів;
5. «Мене звати Надія. Надія на все», або Ноїв ковчег для бідних у Львові. Кількість людей, що опинилися за межею бідності, у Львові зростає. Минулий рік був «рекордним»: понад 2,5 тисячі людей звернулися у центр підтримки нужденних. Вони опинилися у скруті не тільки через відсутність житла, але й через безгрошів’я, узалежнення, війну або самотню старість.
Читайте також: Скільки дітей зареєстрували на Львівщині від початку повномасштабної війни.