Перефарбовувати не будуть: у Львові вирішили долю історичного фасаду на вул. Винниченка

8047 1
Управління охорони історичного середовища Львова та орендарі приміщення, де колись розміщувалося легендарне кафе «Кабінет», дійшли компромісу щодо вигляду фасаду будівлі.

Як повідомляло Tvoemisto.tv раніше, нові орендарі приміщення на вулиці Винниченка, 12, де колись розміщувалося кафе «Кабінет», пофарбували його фасад у яскравий відтінок зеленого, що дисгармоніювало із зовнішнім виглядом історичного будинку загалом. У зв’язку із цим управління охорони історичного середовища звернулося до дизайнера нового закладу Андрія Костишина, який вже відкрили у зазначеному приміщенні, аби вирішити проблемне питання.

Так виглядав фасад будинку після першого фарбування

Як зазначила у коментарі Tvoemisto.tv начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець, їм вдалося дійти компромісу. Відтак, у зелений колір перефарбували не лише фасад нового кафе, а увесь перший поверх будівлі  

​Зараз так виглядає перший поверх будівлі на вулиці Винниченка, 12

«Спочатку вони пофарбували фасад клаптиком – тільки там, де їхнє кафе. Зараз вони пофарбували повністю перший поверх. Це виглядало жахливо. Щоб воно, принаймні, не так кидалося в очі, домовилися, що власники пофарбують увесь перший поверх. Це є краще, ніж було перед тим», – повідомила Лілія Онищенко-Швець.

За словами начальника управління охорони історичного середовища, ускладнює ситуацію й те, що будинок перебуває в обласній власності, тому ці питання потрібно вирішувати із юридичним власником. «Складається враження, що область не має жодних заперечень. Ми хотіли скликати спільну комісію, але не вдалося це зробити»,  – додала Лілі Онищенко.

Колір фасаду – це не єдина засторога управління охорони історичного середовища. Зараз працюють й з іншими порушеннями, до яких вдалися власники нового кафе у приміщенні на вул. Винниченка, 12. Зокрема йдеться про встановлення кондиціонерів, витяжки тощо.

Додамо, приміщення за адресою вул. Винниченка,12 належить комунальному підприємству Львівської обласної ради «Нерухомість і майно». Свого часу «Кабінет» був так званою «дзиґівською кнайпою» (Мистецьке об’єднання «Дзиґа»), яке орендувало приміщення у ГО «Просвіта».

Так виглядав фасад колишнього кафе-читальні у червні 2015-го року
(джерело: GoogleMaps)

Опублікувала Наталія Середюк,
фото Оксани Козачок

 


Читайте також:
21 Грудня, 2016 01:18
Елена Довбні! Стильний був колір(((
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!