Понад дві тисячі людей на Львівщині хворі на меланому. Що варто знати та хто у групі ризику

5267 0
Аби не пропустити розвиток захворювання лікарі радять крім регулярних медичних оглядів, проводити самообстеження шкіри.
фото умовне

фото умовне

У Львівській області станом на сьогодні фіксують понад 2000 випадків захворюваності на меланому. Про це повідомила керівниця департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська під час брифінгу 13 травня.

«Настає літній сезон, активне ультрафіолетове випромінювання, не кожен користується засобами захисту для шкіри і забуваємо, що після кожного літнього сезону є зріст захворювання на меланому. Це онкологічне захворювання, яке через кров і лімфу має метастазування», – зазначила Наталія Літвінська. 

Натомість як повідомив керівник Львівського онкоцентру Олег Дуда, за минулий рік виявили 190 нових випадків меланоми. У цьому році  вже 38, з них 14 при профогляді, що є гарною тенденцією. Захворювання виявляють на пізніх стадіях з метастазуванням. Людей з першими ознаками меланоми одразу відправляють в онкоцентр. 

Раз на рік необхідно проходити діагностику на меланому. Однак людям, які є у групі ризику, радям звертатися до лікарів та перевіряти шкіру двічі на рік. 

У групі ризику є люди, які мають:

  • світлу шкіру та очі;

  • більше 50 родимок на шкірі або родимки більше 6мм;

  • раніше отримані опіки;

  • спадковість;

  • гормональні порушення.

Першими симптомами розвитку меланоми можуть бути поява на шкірі нового пігментованого утвору або зміна родимки, котра уже була наявна. Однак можливий розвиток і безпігментної меланоми, коли відсутня пігментація і розпізнати її дуже важко. 

Аби не пропустити розвиток захворювання лікарі радять крім регулярних медичних оглядів, проводити самообстеження шкіри. 

Читайте також: Львівські лікарі видалили одразу дві меланоми 82-річній жінці

Допомогти виявити зміни на своєму тілі може правило АКОРД:

  • Асиметрія. Коли форма половини родимки не відповідає іншій її половині.

  • Край. Межі родимки нерівні або ж розмиті.

  • Окрас. На родимці присутні відтінки різних кольорів.

  • Розмір. Якщо розмір родимки є більшим, ніж 6 мм. 

  • Динаміка. Якщо родимка змінюється за розміром, формою та кольором це також може свідчити про розвиток меланоми. 

Таке самообстеження тіла медики радять проводити раз у два тижні. 

При будь-яких змінах на шкірних покривах варто звернутись за консультацією до сімейного лікаря чи дерматолога. Спеціаліст проведе обстеження і при необхідності скерує вас до онколога. Крім цього варто проходити й профілактичні огляди, адже бувають випадки складними для діагностики і лише лікар за допомогою спеціального пристрою – дерматоскопа може правильно встановити діагноз.

Лікарі вкотре наголосили, що у ранніх стадіях меланому можна вилікувати, тож не потрібно відкладати обстеження на потім.

Нагадаємо, що у Львові до кінця травня проводитимуть безкоштовні обстеження новоутворів шкіри. Як записатися – читайте у новині.

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!