Псевдоактивісту Стахіву вчетверте не змогли обрати запобіжний захід у Львові

388 0
Підозрюваний Стахів подав клопотання про відвід прокурора і слідчого.
Скрін з відео

Скрін з відео

У вівторок, 1 жовтня, у Галицькому районному суді відбулось чергове засідання, де повинні були обрати запобіжний захід псевдоактивісту та антивакцинатору Остапу Стахіву. Про це повідомляє «Суспільне». 

Як повідомляють журналісти, провокатор Стахів подав заяву про відвід слідчого та прокурора Олега Ковальчука через «ознаки фальсифікації доказів». Натомість суддя відповів, що клопотання не є в межах розгляду справи про обрання запобіжного заходу і це має вирішувати слідчий суддя на іншому судовому засіданні.

Що ж до відводу слідчого, то на думку Стахіва останній змовився з суддею Віктором Романюком аби «не проводити слідчих дій. 

Наразі суд оголосив перерву до 2 жовтня.

Зазначимо, що  25 вересня Служба безпеки України спільно з Національною поліцією провели обшуки у Остапа Стахіва у Львові. Псевдоактивісту повідомили про підозри. Йому інкримінують поширення інформації про розташування Збройних Сил України та шахрайство.

Читайте також: СБУ затримала співорганізатора псевдожурналістських курсів, які створив львівський провокатор Стахів

За даними слідства, у січні 2024 року 39-річний мешканець Львова, позиціонуючи себе активістом, вів прямий ефір зі своїм підписником. Під час ефіру чоловік розповсюдив інформацію про розташування ЗСУ – особового складу одного з відділів ТЦК Рівненщини, з можливістю їх ідентифікації на місцевості. Інформація могла бути використана країною-агресором в ході ведення війни. Окрім цього, підозрюваний реалізував злочинну схему заволодіння коштами громадян під приводом інтернет-інтенсивів.

Нагадаємо, що 18 листопада 2021 року суд обрав Остапу Стахіву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, терміном 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 998 тисяч 800 гривень (440 прожиткових мінімумів). Перед тим СБУ провела обшуки у квартирі Стахіва на вул. Івана Франка, 60. Перевірила його, зокрема через антивакцинальні заклики. Також зареєстроване провадження за статтею 113 ККУ (йдеться про диверсію, дії для ослаблення держави, зокрема спрямовані на поширення епідемій). Згодом заставу сплатили його послідовники, а розгляд справи триває і дотепер.

Служба безпеки України повідомила, що заблокувала антиукраїнську мережу, яка під кураторством росії розробляла плани захоплення влади. Під антивакцинальними гаслами намагалися дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні. 

Раніше Тvoemisto.tv також дослідило і спростувало основні тези, які транслює львівський Covid-дисидент Остап Стахів, з’ясувало, якими механізмами впливу користуються антивакцинатори та чому їм це може бути вигідно. Про це та більше читайте в матеріалі. Після цього депутат Львівської міськради від партії «Голос» Ігор Шолтис подав звернення щодо діяльності антивакцинатора Остапа Стахіва. 

Детальніше про те, хто такий Остап Стахів і які ідеї він сповідує, читайте у матеріалі.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!