Київ

Пивоварню Шульца можуть позбавити статусу пам'ятки

369 0
На території пам'ятки видно ознаки підготовки до будівництва

Комплекс історичних будівель пивоварні Шульца на Деміївці хочуть позбавити статусу памʼятки. Про це повідомляє активіст Дмитро Перов.

"Верховний Суд збирається позбавити статусу памʼятки цілий комплекс історичних будівель на Деміївці?", - написав він.

Йдеться про споруди пивоварні німця Карла Шульца. Вона була збудована у проміжку між 1860 та 1890 р. Сьогодні — це один з найстаріших збережених обʼєктів індустріальної архітектури на території міста. 13 вересня 2023 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА включив будівлі до Переліку памʼяток Києва.

“Не погоджуючись з цим Благодійний фонд “Фонд національного добробуту Криму” у березні 2024 р. звернувся до Київський окружний адміністративний суд з вимогою скасувати памяткоохоронний статус. Задекларована мета — більш ніж благородна, спорудити ісламський культурний центр. Правда незрозуміло — чому саме замість памʼяток?”, — пише Дмитро Перов.

Адвокат і правозахисник Олександр Дядюк і Департамент подали апеляцію. 23 липня 2024 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення попередньої інстанції і визнав статус памʼятки за всіма будівлями комплексу.

“Проте, Фонд знову вирішив судитися, тепер — уже в касаційному суді. 9 вересня касаційний адмінсуд відкрив провадження, а днями знайомі скинули фото — все затянуто сіткою. А обʼєму будівлі помітно вже “поменшало”. За парканом — помітно приготування до нового будівництва”, — додає Дмитро Перов.

Перов звернув увагу на те, що розгляд справи у Верховному суді здійснює той самий суддя Андрій Рибачук, що двома тижнями раніше фактично визнав законним руйнування іншої памʼятки — Садиби Зеленських, 1890 р.

Нагадаємо, пивоварня на просп. Голосіївському, 8 була заснована німцем Йоганом-Генріхом Шульцом 1860 року та передана своєму сину — Карлу. Сьогодні це одна з найстаріших памʼяток індустріального будівництва в Києві.

У вересні 2023 року комплекс історичних будівель пивоварного заводу родини Шульца внесли до об'єктів культурної спадщини Києва.

Як ми повідомляли, власником пивзаводу Шульца на Деміївці є Фонд національного добробуту Криму, що був заснований Astem Foundation 2015 року. Співзасновником фонду є міністр оборони Рустем Умеров.

Фонд має намір реалізувати на об`єкті проєкт зі створення Кримськотатарського культурно-освітнього центру, який включатиме: школу, мечеть та культурно-діловий центр із розміщенням музею, конференц-залу, кафе, гуртків та магазинів в національному стилі

Власники промислового комплексу споруд неодноразово намагалися потроху розбирати цегляне мурування, уперше факти руйнування помітили ще 2021 року. Тоді зруйнували один з перших виробничих корпусів, який майже не було майже не видно з вулиці. У кінці того ж року частково розібрали фасад житлового будинку при заводі, що виходить на червону лінію забудови провулка Руслана Лужевського.

За планами Фонду, на місці пивзаводу мали будувати Київський кримськотатарський культурно-освітній центр з мечеттю, про що свідчать фото проєкту на сайті Фонду. Натомість у Фонді продовжують вперто заперечувати факт розборів приміщень пивзаводу та запевняють, що жодних демонтажних чи інших робіт на території не проводили, а "низка повідомлень про це — неправдиві".

Що відбувається зі спорудами однієї з найстаріших пивоварень в столиці, хто власник цього майна та чому влада каже, що не бачили проєкт площею 30 000 квадратів, читайте у нашому матеріалі.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!