Реконструкція шкіл, садків та лікарень Львівщини. На що скерують 426 млн грн від Європейського банку

855 0
Протягом двох років мають бути реалізовані вісім проєктів.
Фото: unsplash

Фото: unsplash

У шести громадах Львівщини реалізовують вісім проєктів, підтриманих Європейським інвестиційним банком у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Цьогоріч на це передбачено 426,6 млн гривень. 

«Попри війну соціальні проєкти, розвиток шкільної і дошкільної освіти мусить відбуватися. Так як є певна обмеженість у бюджеті, іноземні партнери пропонують фінансування через надзвичайну кредитну програму. Жодна гривня платників податків не використана, всі кошти – донорські. Протягом цього та наступного років мають бути реалізовані вісім проєктів. Зі зростанням населення гострішає проблема недостатньої соціальної інфраструктури. Тому виконання реконструкцій лікарень, добудов шкіл і капітальних ремонтів лікарень є необхідним», – сказав у коментарі Tvoemisto.tv директор Департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Перелік проєктів: 

1. Капітальний ремонт з енергозберігаючими заходами у КНП «Перше територіальне медичне об'єднання м. Львова» на вул. В. Навроцького, 23 у Львові.

ВП «Лікарня святого Луки» – багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги з проєктною потужністю 383 ліжко-місця. У межах проєкту цього року заплановано утеплення фасаду. На ці роботи затверджено 36,7 млн грн коштів ЄІБ та 5 млн грн з бюджету Львівської міської ради. Роботи вже розпочали, і станом на зараз утеплено 20% фасаду.

2. Капітальний ремонт із заходами енергозбереження КНП «Перше територіальне медичне об’єднання м. Львова» на вул. Пилипа Орлика, 4 у Львові.

ВП «Лікарня святого Миколая» – багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги проектною потужністю 435 ліжко-місць. У межах проєкту цьогоріч заплановане утеплення фасаду на суму 50,5 млн грн коштів ЄІБ та 5 млн грн з бюджету Львівської міської ради. Наразі триває тендерна процедура.

3. Реконструкція із заходами енергозбереження садочка «Білочка» у с. Верхня Білка 

Будівля перебуває в аварійному стані. 40 дошкільнят змушені навчатись в приміщенні Верхньобілківського ЗЗСО, що унеможливлює забезпечення якісного освітнього процесу. У межах проєкту заплановано замінити дах, вікна, інженерні мережі, утеплити фасад, зробити внутрішні оздоблювальні роботи, закупити обладнання тощо. На це затвердили 19 млн грн коштів ЄІБ та 3,9 млн грн з бюджету Підберізцівської сільської ради. Наразі триває тендерна процедура.

4. Реконструкція із заходами енергозбереження садочка №7 «Дзвіночок» у Трускавці.

У садочку навчається 98 дітей, в тому числі 18 – внутрішньо переміщених осіб. У межах проєкту цьогоріч заплановано утеплення фасаду та заміну покрівлі, на що затверджено 13,7 млн грн коштів ЄІБ та 2,5 млн грн з бюджету Трускавецької міської ради. Роботи розпочались, вже замінено покрівлю, триває утеплення фасаду.

5. Капітальний ремонт із заходами енергозбереження садочку «Віночок» у Мостиськах.

У садочку навчається понад 270 дітей, в тому числі 8 – внутрішньо переміщених осіб. У межах проєкту цьогоріч заплановане утеплення фасаду, на що затверджено 6,7 млн грн коштів ЄІБ та 1,5 млн грн з бюджету Мостиської міської ради. Укладено угоду з підрядником, очікують отримання дозвільних документів.

6. Реконструкція з добудовою школи № 41 в смт. Брюховичі

Довгобуд, будівельні роботи розпочали ще у 2015 році. У проєкті передбачили добудову нового корпусу школи з навчальними класами, спортзалом, актовим залом, харчоблоком, бібліотекою, майстернями, ліфтами для маломобільних груп населення, а також облаштування багатофункціональних спортивних майданчиків. Проєктна потужність нового корпусу школи становитиме 660 учнівських місць.

Читайте також: Школа в Брюховичах. Стало відомо, скільки ще коштів потрібно, аби вона запрацювала

Вигляд школи у Брюховичах (2021 рік)

Для завершення проекту необхідно утеплити фасад, виконати внутрішні оздоблювальні роботи, закупити обладнання тощо. На це затвердили 90 млн грн коштів ЄІБ та 20 млн грн з бюджету Львівської міської ради. Станом на зараз триває тендерна процедура.

Раніше керівниця управління освіти Зоряна Довганик у коментарі Tvoemisto.tv зазначала, що 25 млн гривень, які передбачили у бюджеті розвитку, недостатньо для завершення проєкту. 

«Потрібно 48 млн гривень, з яких виділили лише 25 млн. На благоустрій території місто буде ще додатково надавати кошти», – заявила та додала, що у майбутньому навчальному закладі навчатиметься 660 учнів.

Читайте також: Що планують зробити за 237 млн грн в школі біля Львова 

В кінці 2023 року управління освіти департаменту розвитку Львівської міськради опублікувало тендер на реконструкцію з розширенням існуючої школи №41 у Брюховичах. Вартість проєкту становить 237 млн 473 тис. гривень.

7. Реконструкція з добудовою ліцею ім. Героя України Миколи Паньківа в с. Солонка.

Ліцей є опорним закладом громади, в якому навчаються діти з 12 населених пунктів. Окрім того, на базі закладу діє КЗ «Солонківська дитяча юнацька спортивна школа». Загалом при проєктній потужності закладу 620 місць потреба є вдвічі більшою.

У межах проєкту заплановано добудову навчального корпусу на 480 місць та спортивного корпусу. Цьогоріч на це затвердили 120 млн грн коштів ЄІБ та 12 млн грн з бюджету Солонківської сільської ради. На сьогодні триває тендерна процедура.

Ліцей ім. Героя України Миколи Паньківа

8. Будівництво школи в с. Суховоля

Будівельні роботи розпочались кілька років тому через аварійність існуючого корпусу та значну потребу у середній освіті (близько 200 дітей змушені навчатись у школах сусідніх населених пунктів).

Проєктна потужність нової школи становитиме 500 учнівських місць. Для завершення будівництва потрібно добудувати корпус школи, котельню, підвести інженерні мережі, утеплити фасад, виконати внутрішні оздоблювальні роботи та закупити обладнання.

У межах проекту на цей рік затверджено 90 млн грн коштів ЄІБ та 30 млн грн з бюджету Зимноводівської сільської ради. Роботи розпочалися, вже триває мурування стін корпусу, улаштування перекриття між поверхами та підведення інженерних мереж.  

Візуалізація проєкту від Львівської ОВА

Зазначимо, будівництво триває з 2016 року. До 2019 року провели часткове накриття та встановили вікна до більшої частини основної будівлі. До січня 2022 року кошторисна вартість проєкту становила майже 145 млн гривень, згодом вона зросла до 217 млн. Детальніше читайте за посиланням.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!