Фото: Telegram Максима Козицького
Акцент дня: У лікарню у Львові прийшла посилка з мінами. Усіх евакуювали. Справу будуть розслідувати правоохоронні органи.
Ситуація на фронті: Цієї ночі на Львівщині оголошували повітряну тривогу. Сигнал небезпеки пролунав о 03:59. Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив про загрозу ударних безпілотників. Зокрема, один з них рухався у напрямку Олеська, Сокаль, Червоноград, Добротвір, Магерів, Рава-Руська. Працювала ППО, львів’ян просили нічого не знімати і нікуди не викладати. Також чергові безпілотними були у Добротворі та Підкамені.
Згодом ракети зайшли на територію Львівської області. Курс – Львів. Швидкісна ціль у напрямку Львівщини. У Львові пролунали кілька вибухів. За словами голови ОВА, унаслідок ворожого обстрілу у Львові пошкоджені житлові будинки.
Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, є загоряння житлових будинків в районі Залізничного вокзалу: «Дві школи сьогодні навчання не розпочнуть: учні «Арніки» та 17 залишаються вдома Багато вибитих вікон в районі вулиць Коновальця, Братів Міхновських, Мельника.»
За даними Генштабу, Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, окупанти активно атакують на Лиманському напрямку.
За добу відбулося 193 бойових зіткнення. Держава-терорист завдала двох ракетних ударів трьома ракетами, 62 авіаудари, скинувши при цьому 81 КАБ. Окрім того, загарбники задіяли для ударів 555 дронів-камікадзе та здійснили понад 3000 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Читайте також: Ракетний удар по Полтаві. Загинула 51 людина, понад 200 поранених. рф здійснила повітряну атаку по місту, попередньо, двома балістичними ракетами «Іскандер-М». Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню.
Та: В Україні запустили кар’єрне консультування для ветеранів.
Тема дня: «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів’яни у 90-х. На початку 90-х ринки Львова перетворилися на величезні мурашники, де відбувався перший перерозподіл майна та ресурсів. Такого бурхливого розвитку не було у жодному місті країни. «Твоє місто» продовжує серію публікацій про те, яким був Львів, коли Україна проголосила Незалежність. У цьому матеріалі професор Національного університету «Львівська політехніка», доктор економічних наук Ростислав Слав’юк пояснює, що відбулось із економікою Львова, адже така кількість виробництв була сконцентрована далеко не у кожному місті радянської імперії.
Ключові події:
1. Керівника Львівської ОВА можуть призначити на посаду в Офісі президента, – нардеп. Натомість Олексія Кулебу, згідно з інсайдерською інформацією Ярослава Железняка, переведуть у Міністерство розвитку громад та територій України, до якого можуть доєднати Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Читайте також: Зеленський звільнив Ростислава Шурму, який родом зі Львова, з посади заступника керівника ОП.
Та: Суд щодо заяви Зінченка на доньку Фаріон. Суд не задовольнив його скарги;
2. Як може змінитися територія однієї з львівських фабрик. Візуалізація. На території Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики хочуть оновити виставкові зали, майстерні та облаштувати громадський простір. Жодну житлову забудову там не планують, хоча в липні 2021 року поблизу планували звести готель та спорткомплекс.
Читайте також: Хмарочос-недобуд Sky Towers планують продати за понад 1 млрд грн. Хмарочос стоїть недобудований з 2014 року. Готовність – 51%.
Та: «Перехід від садиб до багатоповерхівок». У Винниках хочуть збудувати нове житло. Будинок складатиметься із двох секцій 4 і 5 поверхів.
А також: У готелі «Україна» в Києві пропонують облаштувати культурно-історичний простір. Частину готелю займе «музей пам’яті»;
3. На Львівщині водії деяких маршруток тепер мусять видавати квитки. Пасажирів закликають при оплаті готівкою обов’язково брати квиток.
Читайте також: Проїзд студентів у транспорті Львова. Як отримати знижку і що треба знати.
Та: В КМДА відповіли на петицію про встановлення захисних екранів у метро. Виконати вимогу неможливо з декількох причин;
4. Як у Мюнхені. Що нового буде у деяких дитсадках Львова. У трьох закладах дошкільної освіти Львова створили групи раннього догляду за дітьми, яким під час зарахування до дитячого садочка виповнилося 12 місяців.
На цю ж тему: Маленьких львів’ян запрошують на безкоштовні гуртки.Перелік. Існує понад 100 гуртків для дітей та підлітків від 4 до 18 років.
Читайте також: У ДОКС відзвітували про внесення у 2023 році до Переліку об’єктів культурної спадщини 40 історичних будівель Києва. Також демонтували низку пам’ятників, зокрема О. Пушкіну, М. Ватутіну, М. Щорсу та іншим;
5. В Соборі святого Юра вшанують роковини смерті Йосифа Сліпого. Львів’ян кличуть на молитву. Львів’яни також зможуть почути музику українських композиторів.
Читайте також: 29,3 °С у вересні. У Львові зафіксували новий температурний рекорд. Попередній рекорд фіксували 2 вересня у 2015 році, тоді температура трималася на рівні 28,8°С.
Слава Україні. Гарного Вам дня!