фото умовне
На Львівщині проживає приблизно 700 тисяч внутрішньо-переміщених осіб. З них подали на реєстрацію і отримують допомогу 230 тис. осіб. У області їм надають підтримку щодо поселення, фінансової, гуманітарної, медичної допомоги, працевлаштування/роботи, соціальної адаптації, юридичної, психологічної консультації, освітніх послуг, волонтерської самореалізації. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила голова консультативно-координаційних центрів для ВПО Львівщини Галина Бордун.
За її словами, область допомагає фінансово кожній особі. Існують державні програми допомоги ВПО, а також є міжнародна допомога. Наразі продовжується реєстрація на допомогу від двох міжнародних партнерів.
Читайте також: В регіонах України проведуть аудит приміщень для житла ВПО
«360 тис. осіб отримали допомогу на Львівщині в 2023 році – це офіційна допомога міжнародними партнерами OCHA (ред. Управління ООН з координації гуманітарних справ)», – зазначила Галина Бордун.
Зокрема, на Львівщині облаштували 56 місць тимчасового проживання для поселення ВПО в 2023 році. Фінансування відбувалося за рахунок міжнародних партнерів. Наразі в області є 430 вільних місць.
Найбільше переселенців проживає в Стрийському, Червоноградському, Львівському, Самбірському районах. 4600 переселенців, що проживають у місцях тимчасового проживання, потребують допомоги.
Нагадаємо, у Львові розпочали будівництво першого із восьми соціальних будинків на вулиці Миколайчука. Тут у майбутньому буде кампус з 8 будинків для поранених переселенців, що потребують реабілітації. Європейська комісія виділила на проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів.
Юлія Кметик
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.