
Візуалізація
Загальна сума бюджету на відновлення музею Шухевича, який був зруйнований внаслідок російського обстрілу 1 грудня 2024 року, становитиме 35 млн грн, включно з впорядкуванням території, озером, громадським простором. Про це повідомив керуючий справами виконкому ЛМР Євген Бойко під час сесії міської ради 30 січня, інформує «Твоє місто».
«Маємо 98% виконаних проєктних рішень, і до середини лютого плануємо відправити проєкт на експертизу, щоб перейти до етапу тендерних процедур і відбору підрядника», – сказав він.
Цього року планують зробити проєкт, обрати генпідрядника та почати будівельні роботи, а на 1 січня 2026 року «мати видимий результат».
Проєктно-кошторисну документацію розробляє ФОП Андрій Лесюк за результатами архітектурного конкурсу. До слова, він був переможцем архітектурного конкурсу на спорудження у Львові Меморіалу Героїв небесної сотні. Серед іншого, студія Guess Line Architects львівських архітекторів, зокрема, Андрія Лесюка, розробляла проєкт готелю на Дорошенка, 2.
Читайте також: Місцями Шухевича. Які локації у Львові пов'язані з головним командиром УПА
До слова, зараз разом з ГО «Новий музей» зібрали 500 000 грн (з цією ГО КП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації» підписувало меморандум про співпрацю, тож організація допомагає зі збором коштів).
Депутат Петро Адамик припустив, що цього року музей не збудують повністю.
«Коли ми були на згарищі після удару, то йшлося про те, що через рік буде музей, а зараз виглядає так, що й через два роки його не буде. То чи збудуємо ми цього року його? Чи достатньо коштів для цього?».
Водночас міський голова Андрій Садовий відповів, що думає, що цього року зроблять основний об’єм робіт:
«Якщо долучиться Бербека, Доскіч, от Різник в телефоні перераховує гроші, якийсь мільйон-другий, то буде результат. А як по-іншому? Спілка забодовників долучиться також».
Читайте також: «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
Зазначимо, що одразу після обстрілу 1 січня 2024-го Андрій Садовий казав, що музей відновлять після перемоги. Згодом, під час обговорення концепції, заявляли, що музей треба відбудувати якнайшвидше.
До слова, депутат Тарас Репицький вважає, що питання музею треба розглядати комплексно з ідеєю встановлення пам’ятника Шухевичу на площі Гасина. Спершу в ЛМР, після звернення військового 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Антона Петриківського, вирішили, що пам’ятнику таки бути. Наприкінці жовтня 2024 року «Твоє місто» писало, що місто протягом двох тижнів має вивчити всі деталі майбутнього проєкту. Після цього ми зверталися в пресслужбу міськради кілька разів, аби з’ясувати стан справ, однак коментарів так і не отримали.
Нагадаємо, що візуалізацію відновленого музею можна знайти за посиланням.
Чого ще ми не знаємо про Романа Шухевича, навіщо він демобілізував УПА, як йому вдалося сім років керувати підпільною державою, навіщо він вивчав англійську в зрілому віці та чому Львів має збудувати йому пам'ятник – у нашому матеріалі.
Софія Шавранська
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.